Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 stycznia 2014, 14:15

autor: Sarge

PlayStation Vita Slim ukaże się 7 lutego w Wielkiej Brytanii w cenie 179,99 funtów

Na dzisiejszej konferencji prasowej firmy Sony ogłoszono, że PlayStation Vita Slim zadebiutuje 7 lutego bieżącego roku w Wielkiej Brytanii. Cena nowej wersji przenośnej konsoli została ustalona na poziomie 179,99 funtów. Jak dotąd PlayStation Vita Slim ukazała się tylko w Japonii.

Tak prezentuje się przenośna konsola PlayStation Vita Slim - PlayStation Vita Slim ukaże się 7 lutego w Wielkiej Brytanii w cenie 179,99 funtów - wiadomość - 2014-01-30
Tak prezentuje się przenośna konsola PlayStation Vita Slim

Firma Sony oficjalnie potwierdziła, że nowa wersja konsoli PlayStation Vita (znana jako PlayStation Vita 2000 lub PlayStation Vita Slim) zadebiutuje 7 lutego bieżącego roku w Wielkiej Brytanii. W tym momencie kwestią czasu wydaje się być potwierdzenie daty premiery w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach Europy. Całkiem możliwe, że polskiego debiutu również doczekamy się na początku lutego, choć na razie musimy czekać na oficjalne stanowisko Sony w tej sprawie. PlayStation Vita Slim w październiku ubiegłego roku ukazała się w Japonii i do tej pory tylko tam można było ją kupić. Sugerowana cena PlayStation Vita Slim w Wielkiej Brytanii to 179,99 funtów (ok. 925 zł), a więc kilkadziesiąt funtów drożej niż dotychczas dostępny model PlayStation Vita. Warto dodać, że po wyprzedaniu zapasów starej wersji, w sklepach sprzedawana będzie wyłącznie PlayStation Vita Slim.

Czym różni się PlayStation Vita Slim od dotychczasowego modelu? Przede wszystkim konsola jest o 20% cieńsza i o 15% lżejsza od swojej poprzedniczki. Została też wyposażona w 1 GB wbudowanej pamięci i nieco bardziej wytrzymałą baterię, pozwalającą na 4-6 godzin zabawy (o godzinę dłużej niż wcześniej). Nie zabrakło przy tym pewnych cięć - PlayStation Vita Slim nie wspiera technologii 3G (oferuje tylko Wi-Fi), a dodatkowo posiada 5-calowy wyświetlacz LCD (zamiast poprzedniego i lepszego jakościowo OLED-a). W Japonii PlayStation Vita Slim zadebiutowała w wielu różnych wersjach kolorystycznych, tymczasem na teren Wielkiej Brytanii na razie potwierdzono tylko czarną edycję.

Warto przy okazji wspomnieć o dwóch wariantach zestawu Indie Games Mega Pack, które w lutym trafią na europejski rynek. Pierwszy z nich będzie zawierał zwykłą konsolę PlayStation Vita wraz z dziesięcioma grami niezależnymi (Alien Breed, Thomas Was Alone, Velocity Ultra, Men’s Room Mayhem, Coconut Dodge Revitalised, Limbo, Hotline Miami, Total Recoil, Superfrog HD, Floating Cloud God Saves the Pilgrims) i został wyceniony na poziomie 199,99 euro (ok. 850 zł). Drugi pakiet zawiera kartę pamięci 4 GB wraz z wymienionymi wyżej produkcjami za 24,99 euro (ok. 105 zł).

Czy jest szansa na obniżkę ceny starszego modelu PlayStation Vita po pojawieniu się na rynku PlayStation Vita? Fergal Gara z brytyjskiego oddziału firmy Sony powiedział w wywiadzie dla serwisu VG247, że nie ma takiej potrzeby. Dotyczy to przynajmniej Wielkiej Brytanii, gdzie w sklepach pozostało już stosunkowo niewiele zapasów dotychczasowej wersji konsoli. Jego zdaniem to kwestia kilku tygodni, aż Brytyjczycy wykupią wszystkie egzemplarze PlayStation Vita z ekranem OLED. Pozostaje zadać sobie pytanie, czy podobnie będzie w całej Europie?