Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 września 2014, 11:09

autor: Góral

PlayStation TV trafi do Europy 14 listopada

Dostępna na japońskim rynku od listopada 2013 roku mikrokonsola PlayStation TV trafi do Europy 14 listopada bieżącego roku - poinformowała firma Sony. Sprzęt sprzedawany będzie za 99,99 euro wraz z trzema grami - Worms Revolution Extreme, Velocity Ultra i OlliOlli.

Firma Sony ujawniła datę europejskiej premiery PlayStation TV, czyli zapowiedzianego we wrześniu 2013 roku urządzenia, umożliwiającego granie na telewizorze w gry z handheldów PlayStation Vita, PSP oraz klasyki z PSOne. Sprzęt wyposażony w 1 GB pamięci użytkowej zadebiutuje na Starym Kontynencie 14 listopada w cenie 99,99 euro (około 420 zł). W pudełku, oprócz mikrokonsoli, znajdziemy także voucher umożliwiający pobranie trzech gier - Worms Revolution Extreme, Velocity Ultra i OlliOlli. Należy jednak pamiętać, że jeżeli nie posiadacie w domu pada od konsoli PlayStation 3 lub PlayStation 4, to musicie liczyć się z dokupieniem takowego, gdyż gadżet obsługiwany jest właśnie za pomocą DualShocka. Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że PlayStation TV umożliwia strumieniowanie rozgrywki z PS4 na ekran innego telewizora.

PlayStation TV w skrócie:
  • Mikrokonsola zdolna uruchamiać gry z PSV, PSP i PSOne
  • Umożliwia strumieniowanie rozgrywki z PlayStation 4
  • Zadebiutuje w Europie 14 listopada

Opublikowano także listę gier współpracujących z nowym sprzętem koncernu Sony. Pisząc w skrócie, mikrokonsola potrafi odpalić większość gier z PSV (zarówno ściąganych z PlayStation Store, jak i tych sprzedawanych w pudełkach), w tym Borderlands 2, Child of Light, Don't Starve: Giant Edition czy też Killzone: Mercenary. To samo tyczy się PSP i PSOne (tylko wersje dostępne w cyfrowym sklepie). Jednak jeżeli macie coś szczególnego na oku, to warto zapoznać się z dokładną rozpiską wszystkich produkcji, którą znajdziecie w tym miejscu.

PlayStation TV to mikrokonsola firmy Sony. - PlayStation TV trafi do Europy 14 listopada - wiadomość - 2014-09-23
PlayStation TV to mikrokonsola firmy Sony.

PlayStation TV pierwotnie zadebiutowało w Japonii w listopadzie 2013 roku. W październiku bieżącego roku pojawi się w Stanach Zjednoczonych i będzie sprzedawane w dwóch wersjach – podstawowej oraz w zestawie z kontrolerem DualShock 3, kartą pamięci 8 GB oraz grą The LEGO Movie Videogame. Obecnie nie wiemy czy podobne wydanie pojawi się również w Europie.