Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 października 2010, 11:00

autor: Jiker

PlayStation Phone na początku 2011 roku? [news zaktualizowany]

Temat „PlayStation Phone” co jakiś czas wypływa na szerokie wody Internetu. Według redakcji serwisu Engadget pora na kolejną publikację tego typu przyszła wczorajszego wieczora. Tym razem jednak obok suchych informacji światło dzienne ujrzały zdjęcia, prezentujące podobno aktualny wygląd urządzenia (Sony Ericsson).

Temat „PlayStation Phone” co jakiś czas wypływa na szerokie wody Internetu. Wczorajszego wieczora raz kolejny postanowiła go poruszyć redakcja serwisu Engadget. Tym razem jednak obok suchych informacji światło dzienne ujrzały zdjęcia, prezentujące podobno aktualny wygląd urządzenia (projektowanego przez grupę Sony Ericsson).

PlayStation Phone na początku 2011 roku? [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Zaprezentowany na nich gadżet jest telefonem typu slide, posiadającym spory, mniej więcej 4-calowy ekran dotykowy. O ile jednak w standardowej formie nie prezentuje się on jakoś wyjątkowo, o tyle po rozsunięciu obudowy następuje dosyć spore zaskoczenie. Naszym oczom nie ukazuje się bowiem klawiatura w układzie QWERTY. Znalazł się tam panel przywodzący na myśl to, co oferuje PSP Go.

Na zdjęciach widzimy zatem m.in. klasyczny d-pad, przyciski geometryczne, start i select, a także klawisze L i R umieszczone na prawym boku telefonu (u góry po rozsunięciu). Znana z PSP Go niezbyt komfortowa gałka analogowa (w formie grzybka) została tu zastąpiona przez touchpad (najprawdopodobniej z funkcją multitouch), który być może będzie można w pewnym zakresie zaprogramować.

PlayStation Phone na początku 2011 roku? [news zaktualizowany] - ilustracja #2

Z informacji podanych przez Engadget wynika, że sercem telefonu jest procesor 1 GHz Qualcomm MSM8655, wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Całość działa na bazie systemu Android 3.0 z wykorzystaniem dedykowanego Sony Marketplace – usługi, która umożliwi posiadaczom „PlayStation Phone” kupowanie i pobieranie gier dedykowanych nowej platformie. Telefon robi podobno użytek z kart pamięci microSD, na których będzie można zapisywać większość danych (a nie Memory Stick, jak w większości sprzętów Sony).

Według redakcji serwisu premiera „PlayStation Phone” odbędzie się wkrótce – być może już na początku 2011 roku. Jeśli powyższe informacje zostaną oficjalnie potwierdzone, to już niedługo wszyscy miłośnicy smartfonów i przenośnych konsol do gier otrzymają urządzenie łączące w sobie atuty obu tych urządzeń.

Wszystkie zamieszczone w tej wiadomości zdjęcia pochodzą z bazy serwisu Engadget. Resztę znajdziecie pod tym adresem.

UAKTUALNIENIE: Serwis NowGamer dowiedział się od rzecznika europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment, że zdjęcia opublikowane przez Engadget są „definitywnie nieprawdziwe ”. Przedstawiciele grupy Sony Ericsson byli już bardziej powściągliwi, twierdząc, że przedstawione informacje to jedynie plotki, których nie zamierzają szerzej komentować.

UAKTUALNIENIE #2: Redakcja serwisu NowGamer zaktualizowała swoją wiadomość, zmieniając treść cytatu SCEE. Aktualnie sugeruje on, że europejski oddział firmy nie będzie komentować plotek i spekulacji.