Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 lipca 2017, 20:03

autor: Ender

PlayStation 4 – zapisy do sierpniowej bety nowej wersji systemu operacyjnego

Sony szykuje się do testów nowego firmware'u konsoli PlayStation 4, oznaczonego numerem 5.0. Posiadacze systemu zainteresowani nowościami wprowadzanymi przez aktualizację będą mogli je sprawdzić w sierpniu, po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie producenta.

Wygląda na to, że Sony szykuje się do kolejnej dużej aktualizacji systemu operacyjnego PlayStation 4. Z tej okazji planuje rozpocząć testy nowego firmware'u, oznaczonego numerem 5.0. Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiło się zaproszenie do udziału w zamkniętej becie. Wszyscy zainteresowani powinni zarejestrować swój udział w testach na specjalnej stronie internetowej (liczba miejsc jest ściśle ograniczona), dzięki czemu będą mogli oni na początku sierpnia pobrać świeżą wersję systemu. Warto przy tym zaznaczyć, że w razie problemów i w zależności od potrzeb, w każdej chwili powrócimy do poprzedniej wersji OS-a. Japoński producent czekać ma także na wszelkiego rodzaju sugestie i opinie testerów.

  1. PlayStation 4 – firmware 5.0 – zapisy do bety

Na razie nie wiemy jakie nowości czekać będą na nas w wersji 5.0. Zgodnie z tradycją, aktualizacje oznaczone pełnymi cyframi wprowadzają istotne zmiany w działaniu systemu oraz wcześniej nieobecne opcje i funkcjonalności. Ostatnia duża aktualizacja systemu miała miejsce w marcu tego roku. Wprowadziła ona obsługę zewnętrznych dysków twardych, tryb boost dla konsoli PlayStation 4 Pro, który przyśpieszał działanie i wydajność większości gier, wsparcie dla płyt Blu-Ray 3D w trybie VR, a także dodatkowe zmiany w interfejsie. Lista życzeń graczy co do przyszłego kształtu firmware'u jest wciąż wyjątkowo długa. Nie wiadomo więc, czy Sony weźmie pod uwagę oczekiwania fanów czy też zaskoczy nas czymś kompletnie niespodziewanym.

Lista życzeń graczy wobec Sony i systemu operacyjnego PlayStation 4 jest wciąż długa. - PlayStation 4 – zapisy do sierpniowej bety nowej wersji systemu operacyjnego - wiadomość - 2017-07-19
Lista życzeń graczy wobec Sony i systemu operacyjnego PlayStation 4 jest wciąż długa.