Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 kwietnia 2014, 16:38

autor: Fisheye

Odpowiedź Nvidii na Mantle AMD już dostępna

Sterowniki 337.50 Beta, nowe dzieło Nvidii, są już dostępne do pobrania z oficjalnej strony producenta. Mają one znacząco wpłynąć na wydajność kart graficznych i rywalizować z technologią Mantle firmy AMD.

Zapowiadane przez firmę Nvidia sterowniki 337.50 Beta, którym Draug przyjrzał się wczoraj dokładniej w swoim artykule, są już dostępne i można je pobrać z oficjalnej strony. Producent kart graficznych GeForce zapowiada mniej czekania, aż gra się załaduje, znaczny wzrost wydajności i zmniejszenie obciążenia procesora w przypadku wielu gier. Co więcej, nowe sterowniki Nvidii mają rywalizować z konkurencyjną technologią Mantle.

Zgodnie z zaprezentowanymi przez producenta danymi, wydajność kart z pojedynczym procesorem graficznym (GPU) wzrosła nawet o 64%, a w przypadku kart pracujących w układzie SLI – 71%. Warto jednak zaznaczyć, że ten maksymalny wzrost odnosi się do tytułów starszych, nawet sprzed paru lat. Rezultaty zresztą, jak się można domyślić, zależą w dużym stopniu od naszego sprzętu i konfiguracji. Należy pamiętać, że nowe sterowniki wymagają DirectX 11.

Nvidia zaprezentowała również, jak ich dzieło prezentuje się w porównaniu z Mantle, technologią firmy AMD, która dla wielu osób była zapowiedzią nowej generacji na pecetach. Poniższy wykres pokazuje wyniki testu w benchmarku Star Swarm.

Nowe sterowniki od Nvidii, 337.50 Beta, są już dostępne! - ilustracja #1

Następne dane dotyczą tytułów już nieco bliższych graczom, jak chociażby Battlefield 4…

Nowe sterowniki od Nvidii, 337.50 Beta, są już dostępne! - ilustracja #2

...czy Thief.

Nowe sterowniki od Nvidii, 337.50 Beta, są już dostępne! - ilustracja #3

Choć wyniki sterowników 337.50 rzeczywiście są lepsze od Mantle, nie można nie zwrócić uwagi na istotną różnicę w skalach pomiędzy wykresem Star Swarm a pozostałymi dwoma grami.