Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2014, 16:23

autor: Góral

Digital Dragons 2014 - informacje o konkursie Indie Showcase

W dniach 8 - 9 maja w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się tegoroczna edycja festiwalu Digital Dragons. Dziś możemy przekazać Wam informacje dotyczące konkursu Indie Showcase, dedykowanego niezależnym twórcom.

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestaw informacji o tegorocznej edycji festiwalu Digital Dragons. Dziś jednak skierowany jest on głównie do niezależnych deweloperów, którzy chcą wziąć udział w konkursie Indie Showcase, a tym samym zaprezentować swój projekt doświadczonym twórcom gier wideo, wydawcom, funduszom kapitałowym oraz dziennikarzom. Oprócz rozgłosu, będzie można wygrać także nagrody fizyczne, ufundowane m.in. przez firmy 11 bit studios, Chartboost, Hewitt Packard oraz DICE+. Wśród nich znajduje się komputer HP, iPad Mini oraz karta graficzna Nvidia GeForce GTX 780. Należy jednak pamiętać, że zabawa przeznaczona jest dla osób, posiadających przynajmniej grywalną wersję swojej produkcji oraz bilet na Digital Dragons. Ten można nabyć z 25% zniżką (wejściówki Expo Pass i Dev Pass) do czwartku 10 kwietnia, używając kodu „IndieDevelopers&DD”.

Digital Dragons 2014 - informacje o konkursie Indie Showcase - ilustracja #1

Czym jest Digital Dragons (DD) Indie Showcase?

DD Indie Showcase to konkurs dla niezależnych deweloperów, w którym można wygrać masę niesamowitych nagród ufundowanych przez oficjalnych partnerów wydarzenia, m.in. firmy: 11 bit studios, Chartboost, Hewitt Packard oraz DICE+. To także możliwość przedstawienia swoich produkcji na największej w Polsce biznesowej konferencji skierowanej do twórców gier. Podczas dwóch dni (8-9 maja) niezależni twórcy będą mieli okazję pokazać swój projekt setkom uczestników, w tym bardziej doświadczonym kolegom po fachu, wydawcom, funduszom kapitałowym oraz dziennikarzom.

Niezależni deweloperzy przedstawiają swoje gry w wyznaczonej strefie, a uczestnicy Digital Dragons mają możliwość podejścia i przetestowania produkcji oraz porozmawiania z twórcami. Następnie publiczność głosować będzie na wybrany tytuł poprzez przyklejenie nalepki, która znajdować się będzie w identyfikatorze każdego uczestnika. Typy zostaną policzone, ujawniając tym samym zwycięzcę w kategorii „Nagroda uczestników”. Oprócz tego, wyróżnienia w kategoriach „Najlepsza gra moblina” i „Najlepsza gra PC” przyzna specjalne jury, w którego składzie znajdują się następujące osoby: Jakub Wójcik (1ndie World), Jacek Głowacki (GryOnet.pl), Marek Ziemak (11 bit studios), Artur Maksara (Fling Wild Hog), Maciej Miąsik (One2Tribe) oraz Ilja Goossens (Chartboost).

Nagrody (komputer HP, iPad Mini, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 780) zostaną rozdane podczas Chartboost Indie Award Happy Hour.

„Bardzo się cieszę że 1ndie World może pomóc w tym roku w organizacji DD Indie Showcase. Pula nagród jaką zgromadzili organizatorzy dla deweloperów niezależnych jest chyba największa jaką kiedykolwiek udało się zebrać na tego typu imprezie” - powiedział Jakub Wójcik, Redaktor Naczelny 1ndie World.

„Niestety, nie mamy żadnego biznesowego, gamedevowego wydarzenia w Polsce. Są albo eventy ściśle tworzone pod GameDev – np. z wykładami o Unity - albo targi stricte skierowane do graczy. Tymczasem Digital Dragons pokazało, że można w Polsce stworzyć imprezę biznesową dla deweloperów. To znakomite miejsce dla twórców gier - wykłady, prelekcje, panele dyskusyjne, i co najważniejsze, kontakty z innymi twórcami. A jeżeli jesteś zainteresowany stroną biznesową gamedevu możesz spotkać się z producentami oraz przede wszystkim z inwestorami.” – powiedział Artur Maksara ze studia Flying Wild Hog.

Na Indie Showcase niezależni twórcy prezentują swoje gry.
Na Indie Showcase niezależni twórcy prezentują swoje gry.

Kto może wziąć udział?

Wydarzenie jest skierowane do developerów posiadających przynajmniej grywalną wersję swojej gry oraz bilet na Digital Dragons dowolnego typu. By wziąć udział w zabawie, należy wysłać zgłoszenie do 27 kwietnia, do Małgorzaty Węgrzyn ([email protected]) i Jakuba Wójcika ([email protected]), zawierające krótki opis gry, plus materiały promocyjne (nie są wymagane, ale mile widziane jest logo i linki do screenów, szkiców koncepcyjnych oraz nagrań wideo). Wstępną kwalifikację zgłoszeń do DD Indie Showcase przeprowadzą dziennikarze portalów 1ndie World, GryOnet.pl oraz przedstawiciele Digital Dragons. Uczestnicy muszą zapewnić całość sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia prezentacji. 30 pierwszych zgłoszonych deweloperów otrzyma elektroniczną kostkę do gry firmy DICE+.

Czym różni się The Big Indie Pitch od Digital Dragons Indie Showcase?

The Big Indie Pitch to bezpłatna impreza towarzysząca Digital Dragons, na którą obowiązuje osobna rejestracja. Impreza ta skierowana jest tylko do deweloperów tworzących gry na platformy mobilne, a przedstawianie swojej gry odbywa się w charakterze speed datingu. Natomiast DD Indie Showcase jest przeznaczone dla osób / studiów tworzących na wszystkie platformy. W ramach DD Indie Showcase niezależni twórcy dostają specjalne miejsce przeznaczone do pokazywania swojej gry podczas dwóch dni konferencji. W DD Indie Showcase mogą wziąć udział posiadacze biletu na Digital Dragons dowolnego typu.

Kto powinien odwiedzić Digital Dragons 2014?

Digital Dragons jest największą tego typu imprezą w Europie Środkowo-Wschodniej. Festiwal adresowany jest zarówno do dużych studiów deweloperskich, twórców niezależnych oraz osób, które chcą rozpocząć pracę w branży i zdobyć niezbędne kontakty oraz wiedzę.

Oprócz rozbudowanych sekcji szkoleniowych podzielonych na bloki dla początkujących i zaawansowanych, istotną częścią festiwalu jest sekcja B2B, w której podczas szeregu spotkań będzie można porozmawiać z inwestorami, deweloperami i przedstawicielami firm wspomagających gamedev.

Wśród wykładowców zobaczymy przedstawicieli takich firm, jak m.in. Facebook, Google, Sony PlayStation, Ubisoft, Electronic Arts, Gameforge, Nintendo, CD Projekt RED, CI Games, 11 bit studios, The Farm 51, The Astronauts, Artifex Mundi, Unity, Vivid Games i wielu innych.

Istotną częścią programu w drugim dniu festiwalu będzie sekcja poświęcona tworzeniu gier na urządzania z systemem iOS, która będzie idealnym miejscem dla startupów i deweloperów stawiających na rynki mobilne.

Digital Dragons 2014 odbędzie się w dniach 8-9 maja w Starej Zajezdni w Krakowie. Więcej informacji o programie, gościach oraz zakupie biletów znajduje się na stronie festiwalu.