Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 czerwca 2016, 19:59

Nowości w Xbox Live - w październiku otrzymamy trzy nowe funkcje

Podczas konferencji Microsoftu na targach E3 2016 firma zaprezentowała nowości zmierzające na platformę Xbox Live. Wśród nich są m.in. trzy nowe funkcje społecznościowe (Clubs, Looking for Group i Arena), integracja z urządzeniami mobilnymi, możliwość wyboru języka niezależnie od lokalizacji oraz opcja swobodnego dobierania własnej muzyki do gry.

Firma Microsoft rozpoczęła swoją konferencję od zaprezentowania nowej, znacznie mniejszej wersji Xboksa One, i nie ma wątpliwości, że to właśnie „szczuplejszy” model konsoli przyciągał największą uwagę. Ale także Xbox Live otrzymał w czasie pokazu swoje pięć minut: zapowiedziano przede wszystkim trzy nowe funkcje, które pojawią się już w październiku. Pierwszą z nich są Clubs, umożliwiające tworzenie oraz dołączenie do grup i porozumiewanie się w ich obrębie nawet poza rozgrywką. „To nasza wersja klanów oraz gildii z gier MMO” - stwierdził Mike Ybarra z Microsoftu. Będziemy mogli zarządzać tym, jakie kryteria muszą spełnić osoby usiłujące dostać się do danej ekipy oraz wprowadzać własne ograniczenia, takie jak bariera wiekowa lub uniemożliwienie przeklinania. Z kolei za sprawą funkcji Looking For Group w łatwy sposób znajdziemy grupę o podobnych celach oraz zainteresowaniach. Ponadto pojawi się Arena, za pośrednictwem której weźmiemy udział w turniejach takich produkcji jak World of Tanks, Smite czy nadchodząca FIFA 17.

Trzy nowe opcje trafią na Xboksa Live w październiku. - Nowości w Xbox Live - w październiku otrzymamy trzy nowe funkcje - wiadomość - 2016-06-13
Trzy nowe opcje trafią na Xboksa Live w październiku.

To wcale nie koniec informacji na temat tej platformy. Pomniejsze aktualizacje już wkrótce umożliwią nam zmianę używanego języka bez wpływu na lokalizację, a także włączenie własnej muzyki w trakcie rozgrywki. Potwierdzono również, że otrzymamy możliwość skorzystania z usług sztucznej inteligencji Cortana także na Xboksie One. Ponadto podczas pokazu ujawniono, że aplikacja Xbox Live już wkrótce trafi na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi iOS oraz Android. Oznacza to m.in. że z czatu, wbudowanego w funkcję Clubs, będziemy mogli korzystać zarówno na konsoli, jak i na PC z Windowsem 10 oraz smartfonach czy tabletach.

  1. Obejrzyjcie z nami konferencję Microsoftu na E3 2016