Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 listopada 2013, 16:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Nowe sterowniki od Nvidii (331.82 WHQL)

Na oficjalnej stronie internetowej firmy Nvidia pojawiły się sterowniki GeForce 331.82 WHQL. Są to drivery typu Game Ready dla nadchodzących produkcji: Assassin's Creed IV: Black Flag oraz Need for Speed Rivals.

Firma Nvidia udostępniła w sieci nową wersję sterowników do swoich kart graficznych oznaczoną numerem 331.82 WHQL. Oprócz wprowadzenia kilku poprawek, są one specjalnie przystosowane do gier debiutujących w tym tygodniu.

Konkretnie mowa o Assassin’s Creed IV: Black Flag i Need for Speed Rivals, więc jeśli zamierzacie zakupić te produkcje na PC, pobranie najnowszych sterowników możecie uznać za niemal obowiązkowe. Firma Nvidia nie daje bowiem żadnej gwarancji, że na starszych driverach wspomniane tytuły będą działać poprawnie.

Nowe sterowniki od Nvidii (331.82 WHQL) - ilustracja #1

Oprócz tego sterowniki tradycyjnie zwiększają wydajnośc w kilku innych grach, a konkretne wyniki będą różnić się w zależności od posiadanej konfiguracji sprzętowej. Poprawy działania doczekały się takie tytuły jak Metro: Last Light (nawet o 50%), Crysis 3 (do 26%) czy Battlefield 4 (do 18%). Do sterowników dołączone jest oprogramowanie GeForce Experience w wersji 1.7.1, wprowadzającej technologie Nvidia GameStream oraz GeForce Shadowplay.

Pełny opis zmian i nowości zaimplementowanych w omawianych driverach znajdziecie w pliku PDF udostępnionym na stronie producenta. Sterowniki są kompatybilne z systemami Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 oraz Windows Vista. GeForce 331.82 WHQL pobierzecie z oficjalnej strony internetowej firmy Nvidia.