Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 czerwca 2016, 12:05

autor: Entelarmer

Microsoft czasowo obniża ceny konsoli Xbox One

Firma Microsoft obniżyła amerykańską cenę konsoli Xbox One. Oferta dotyczy wszystkich zestawów z urządzeniem w sklepie Microsoft Store, natomiast brak jest informacji o przecenach Xboksa One w Polsce.

Aktualizacja: Polski oddział firmy Microsoft poinformował nas, że obniżki nie dotyczą naszego kraju.

Nowe edycje Xboksa One póki co pozostają w sferze domysłów, ale przecena konsoli stała się faktem. - Microsoft czasowo obniża ceny konsoli Xbox One - wiadomość - 2016-06-02
Nowe edycje Xboksa One póki co pozostają w sferze domysłów, ale przecena konsoli stała się faktem.

Od kilku dni po sieci krążą pogłoski o nowych wersjach konsoli Xbox One, zapewne mających stanowić konkurencję dla domniemanego PlayStation 4 NEO. Przypomnijmy: według plotek model Slim (o którym słyszeliśmy już w kwietniu) ma być znacznie mniejszy od poprzednika i umożliwić wyświetlanie filmów w rozdzielczości 4K, natomiast urządzenie o kryptonimie Scorpio ma zadebiutować w 2017 roku i otrzymać znacznie potężniejszy procesor graficzny oraz zaoferować wsparcie dla technologii rzeczywistości wirtualnej. Firma Microsoft odmówiła komentarza w tej sprawie, ale jej ostatnie posunięcie zdaje się wskazywać, że coś może być na rzeczy. Jak bowiem da się zauważyć na oficjalnej amerykańskiej stronie marki Xbox, gigant z Redmond obniżył cenę Xboksa One o 50 dolarów, dzięki czemu konsolę z dyskiem 500 GB można kupić już za 299 dolarów. O tyle samo potaniały niemal wszystkie zestawy z tym urządzeniem, z wyłączeniem limitowanej edycji z grą Halo 5: Guardians i dyskiem 1 TB. Promocja ma potrwać do 13 czerwca, a więc zakończy się w dniu rozpoczęcia konferencji prasowych w ramach targów E3 2016.

Oferta nie jest ograniczona tylko do krajów Ameryki Północnej, jako że wspominają o niej także m.in. niemiecka oraz angielska strona Xboksa. Wypada zaznaczyć, że promocje na stronach regionalnych nie pokrywają się ze sobą - na przykład na niemieckiej witrynie nie obniżono ceny Rainbow Six Siege Bundle. Różnią się też ceny przecenionych zestawów, co widać choćby po bundlu z piątą odsłoną serii Halo, kosztującym odpowiednio 279,99 funtów (ok.1588 zł) oraz 469 euro (ok. 2059 zł).

Tego typu spadki nie są niczym niezwykłym o tej porze roku, jednak zwykle pojawiały się w trakcie targów E3. Obniżenie cen dwa tygodnie przed rozpoczęciem tegorocznej edycji (czytaj: chęć wysprzedania obecnego modelu) mogłoby potwierdzać wspomniane plotki, według których nowe Xboksy mają zostać ujawnione właśnie w trakcie imprezy E3 2016. Jakkolwiek by nie było, 299 dolarów (a więc mniej niż 1200 złotych) za konsolę z dyskiem 500 GB i dwoma grami wydaje się całkiem atrakcyjną ofertą. Nie wiadomo jeszcze, czy i ewentualnie kiedy zostaną obniżone ceny Xboksa One w naszym kraju – w chwili pisania tego tekstu nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od polskiego oddziału Microsoftu w tej sprawie.