Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 listopada 2020, 16:30

autor: AlexB

Metro zmienia się z okazji premiery PS5 - ciekawa akcja promocyjna

Na londyńskiej stacji metra Oxford Circus zmieniono znaki sygnalizujące wejście na nią na nawiązujące do przycisków na padzie PlayStation. Zrobiono to z okazji jutrzejszej premiery PlayStation 5 w Wielkiej Brytanii.

Część z Was zapewne kojarzy, jak wyglądają znaki sygnalizujące wejście do metra w Londynie. Przedstawiają one czerwony okrąg, na którego środku znajduje się niebieska tabliczka z napisem „Underground”. Gdy wyrzucimy ten drugi element, wówczas otrzymamy symbol bliźniaczo podobny do tego, który możemy znaleźć na jednym z przycisków na padach od PlayStation. Z okazji jutrzejszej premiery konsoli PlayStation 5 specjaliści od marketingu w firmie Sony postanowili to wykorzystać. Wybrali oni londyńską stację Oxford Circus posiadającą cztery wejścia i zmienili znaki przy trzech z nich w taki sposób, by przedstawiały pozostałe guziki charakterystyczne dla platform giganta z Tokio – X, Kwadrat oraz Trójkąt. Oto, jak się to prezentuje:

Co ciekawe, jeden z tych znaków znajduje się tuż przez sklepem... Microsoftu, czyli twórców konkurencyjnego Xboksa. Widać to na poniższym zdjęciu:

Metro zmienia się z okazji premiery PS5 - ciekawa akcja promocyjna - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Zmiana znaków to jednak jeszcze nie wszystko. Odpowiedzialny za metro w stolicy Wielkiej Brytanii urząd Transport for London w porozumieniu z Sony czasowo zmienił również nazwy wybranych stacji (via CityAM). Mile End stało się Miles End (nawiązanie do Marvel’s Spider Man: Miles Morales), Lancaster Gate przemianowano na Ratchet and Clankaster Gate (nawiązanie do cyklu Ratchet & Clank), Seven Sisters to teraz Gran Turismo 7 Sisters, a West Ham to Horizon Forbidden West Ham. Trzeba zatem przyznać, że jest to kampania promocyjna zorganizowana ze sporym rozmachem.

Przypominamy, że jutro PlayStation 5 pojawi się nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również między innymi w Polsce. Konsola będzie dostępna do kupienia jedynie przez sieć. W sklepach Media Markt, Neonet i Media Expert sprzedaż wystartuje równo o godzinie 10:00.

  1. Oficjalna strona internetowa marki PlayStation
  2. Recenzja PS5 – obietnica lepszego jutra
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach