Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 lutego 2018, 16:28

autor: Góral

Lista nowości w aktualizacji 5.50 systemu PlayStation 4

Firma Sony ujawniła nowe funkcje, które pojawią się w aktualizacji 5.50 systemu konsoli PlayStation 4. Dodatkowo poinformowano, że wystartowały beta-testy update'u.

Możliwość ustawiania własnych tapet zapisanych na dyskach USB od dziś w wersji beta nowej aktualizacji. - Lista nowości w aktualizacji 5.50 systemu PlayStation 4 - wiadomość - 2018-02-07
Możliwość ustawiania własnych tapet zapisanych na dyskach USB od dziś w wersji beta nowej aktualizacji.

Ostatnio pisaliśmy o nadchodzącej aktualizacji systemu konsoli PlayStation 4. Dziś firma Sony poinformowała, że update oznaczony numerem 5.50 wszedł w fazę beta (możecie się zapisać do testów w tym miejscu), a przy okazji zdradziła kolejne nowinki, które wkrótce zostaną udostępnione wszystkim posiadaczom urządzenia.

Coś dla rodziców

O supersamplingu na PlayStation 4 Pro pisaliśmy w poprzedniej wiadomości. Oprócz niego aktualizacja wprowadza kilka innych interesujących funkcji. Jedną z nich jest Play Time Management, czyli opcja, którą docenią głównie rodzice. Pozwala ona ustalić, ile czasu dziecko może spędzić przy konsoli. Gdy sesja będzie dobiegać do końca, na ekranie wyświetli się stosowny komunikat, dający młodemu graczowi kilka minut na zapisanie stanu gry. Ustawienie to da się zmieniać z poziomu konsoli albo przeglądarki internetowej (PC i urządzenia mobilne).

Koniec z przypominaniem dziecku o kończącym się czasie na grę. - Lista nowości w aktualizacji 5.50 systemu PlayStation 4 - wiadomość - 2018-02-07
Koniec z przypominaniem dziecku o kończącym się czasie na grę.

Własne tapety, usuwanie niepotrzebnych gier i nowe zakładki

Następna w kolejności jest możliwość ustawiania jako tapety obrazka zapisanego na dysku USB. Wystarczy utworzyć w nim folder o nazwie „IMAGES” i wrzucić do niego własne grafiki, które wykorzystacie na konsoli. Podobnie sprawa ma się z motywami na stronie turniejowej – da się na niej zmienić logo i tapetę na własne obrazki.

Aktualizacja 5.50 to także dodatkowe zakładki w bibliotece. „This PS4” pokazuje tylko gry i aplikacje zainstalowane na konsoli. Natomiast nieco niżej znajdziecie też drugą listę oznaczoną Waszą ksywką – jest to zbiór wszystkich zakupionych produkcji. Oprócz tego jest jeszcze coś – zakładka ze wszystkimi grami, które otrzymaliście w ramach abonamentu PlayStation Plus.

W becie aktualizacji udostępniono również możliwość usuwania z listy zakupionych gier niepotrzebnych pozycji, np. dem czy wersji beta.

Pozostałe nowinki

W menu szybkiego wyboru pojawiła się lista ze znajomymi, dzięki czemu można łatwiej i szybciej wysyłać im np. zaproszenia do gry. Ponadto da się sterować głośnością muzyki puszczanej na Spotify, zmieniać utwory słuchane z pendrive’a i nie tylko. Pozostając w temacie muzyki, osoby korzystające z PlayStation Now, które niestety nie jest dostępne w Polsce, mogą włączać ulubione kawałki w tle. Do tego dodano opcję pozwalającą trwale usuwać stare powiadomienia.

Pozostałe funkcje zostaną ujawnione już najpewniej po oficjalnej premierze aktualizacji 5.50, ale nie wiemy jeszcze, kiedy się ona odbędzie.