Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 stycznia 2021, 13:11

autor: aadamus

Ikea jak zwykle na czasie; makiety PS5 i XSX pomogą dobrać meble

Sieć sklepów Ikea zdecydowała się na dość ciekawy ruch – stworzyła makiety PS5 i Xboksa Series X. Mają one ułatwić wybór szafek RTV, które będą w stanie zmieścić konsole nowej generacji.

Nowa generacja konsol trafiła na rynek pod koniec ubiegłego roku. Niestety PlayStation 5 oraz Xbox Series X nie należą do najmniejszych urządzeń, przez co ich przechowywanie może być kłopotliwe. Naprzeciw temu problemowi postanowiła wyjść sieć sklepów Ikea, która przygotowała specjalne makiety PS5 i XSX. Mają one ułatwić wybór szafek RTV, będących w stanie zmieścić sprzęty.

Zdjęcie przygotowanych przez skandynawską firmę imitacji konsol dziewiątej generacji pojawiło się między innymi na Reddicie. Zauważymy na nim, że sprzęt jest dokładnie opisany – oprócz samego symulowania kształtu, ścianki mają także naniesione długości w milimetrach i calach. Dzięki temu można w praktyce sprawdzić, czy sprzęt zmieści się w wybranym meblu.

Na ten moment nie wiadomo, czy atrapy PS5 i Xboksa Series X trafiły do sklepów na całym świecie, czy jest to tylko testowy projekt ograniczony do wybranych państw. Ikea nie opublikowała informacji na ten temat.

  1. Ikea – oficjalna strona