Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 stycznia 2021, 13:11

autor: Karol Laska

Plotki internautów na temat Batmanów Keatona i Afflecka obalone

Ostatnie informacje na temat wprowadzenia multiwersum w filmach DC nieco skonfundowały fanów i sprawiły, że zaczęli oni oczekiwać niestworzonych rzeczy – między innymi w kwestii różnych Batmanów. Wszelkie wątpliwości musiały zostać zatem wyjaśnione.

W SKRÓCIE:
  • Michael Keaton pojawi się jako Batman jedynie w filmie The Flash;
  • Ben Affleck nie zamierza jak na razie rezygnować z roli człowieka-nietoperza, choć internauci już zdążyli postawić na nim krzyżyk.

Internauci lubią nadinterpretować fakty – zrobili to między innymi w związku z ostatnim wywiadem z szefem DC, Walterem Hamadą, który poinformował o przyszłości tegoż filmowego superbohaterskiego świata. Fani nie zrozumieli chyba do końca, o co chodzi z tym całym multiwersum i dlaczego dostaniemy nagle naraz tylu Batmanów?

W pewnym momencie główna narracja na Twitterze zmieniła się tak, że według forumowiczów to Michael Keaton przejmie schedę po Benie Afflecku i stanie się najważniejszym Batmanem całej serii pomimo swojego sędziwego wieku. Zaczęto już rozmyślać nad tym, czemu zdecydowano się na starszego człowieka-nietoperza, a w pewnym momencie przewidywano, że zekranizowana zostanie (chociażby częściowo) animacja Batman przyszłości.

Źródło: Tego typu plotki krążyły po Twitterze. Źródło: Joshua Chenault, Twitter - Plotki internautów na temat Batmanów Keatona i Afflecka obalone - wiadomość - 2021-01-05
Źródło: Tego typu plotki krążyły po Twitterze. Źródło: Joshua Chenault, Twitter

Plotki te postanowił obalić (za pośrednictwem Twittera) Brooks Barnes, czyli dziennikarz New York Times, który zorganizował wywiad z Hamadą. Jasno podkreślił on, że Keaton wystąpi w tylko jednym filmie DC i będzie to The Flash, a potem go już na ekranie nie zobaczymy.

Fani zdążyli także postawić krzyżyk na Benie Afflecku w roli Batmana. W zasadzie to nie tylko oni, ale i krytycy – w tym między innymi Scott Mendelson. Wywnioskował on ze słów Hamady, że multiwersum pojawi się tylko po to, aby móc bez wyrzutów sumienia zignorować wątki ze średniego Batman v Superman: Dawn of Justice i kreację Afflecka, który nie chce mieć już nic wspólnego z tą marką. Domniemania te z prędkością światła skontrowała Jay Oliva, czyli artystka storyboardowa, która pracowała na jednym planie z aktorem i nigdy nie słyszała od niego, że chciałby porzucić projekt i pozostawić za sobą postać Bruce’e Wayne’a.

Podsumowując więc cały ten informacyjny galimatias najprościej, jak tylko można: Michael Keaton wystąpi w jednym filmie, Ben Affleck ani myśli o odejściu, a teraz skupiamy się przede wszystkim na filmie The Batman z Robertem Pattinsonem, dziejącym się na Ziemi 2. Produkcja zadebiutuje 4 marca 2022 roku.

  1. Zack Snyder odstrzelony z DC, kiedy chce ono podbić kina i HBO Max
  2. Strona internetowa DC Comics
  3. Strona internetowa HBO Max