Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 stycznia 2019, 10:50

autor: AlexB

Hunter: sprzedaż PlayStation 4 sięgnęła 90 milionów egzemplarzy, a Switcha 25 milionów

Zdaniem Paula Huntera, starszego specjalisty do spraw gier, techniki i mediów w Walmart Canada, pod koniec ubiegłego roku konsole PlayStation 4 oraz Nintendo Switch osiągnęły pułap odpowiednio 90 milionów i 25 milionów sprzedanych egzemplarzy. Dane te nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Sony zdominowało obecną generację konsol. - Hunter: sprzedaż PlayStation 4 sięgnęła 90 milionów egzemplarzy, a Switcha 25 milionów - wiadomość - 2019-01-02
Sony zdominowało obecną generację konsol.

Wygląda na to, że końcówka ubiegłego roku okazała się bardzo szczęśliwa dla Sony oraz Nintendo. Według Paula Huntera, starszego specjalisty do spraw gier, techniki i mediów w Walmart Canada (a wcześniej pracownika Newegg oraz Best Buy Canada), flagowe konsole tych firm, PlayStation 4 i Nintendo Switch, osiągnęły w tym okresie ważne kamienie milowe. Pierwsza platforma dobiła do pułapu 90 milionów sprzedanych egzemplarzy, a druga znalazła 25 milionów nabywców.

Dane te nie zostały oficjalnie potwierdzone. Należy też zauważyć, że Hunter nie zdradził źródła swoich rewelacji, zatem możemy założyć, że oparł się on wyłącznie na własnych obserwacjach. Czy mają one sens? W listopadzie, w piąte urodziny PlayStation 4, Sony pochwaliło się, że ich ostatnie „dziecko” rozeszło się w przeszło 86 milionach sztuk. Z kolei do końca września ubiegłego roku miłośnicy elektronicznej rozrywki kupili niemal 23 miliony egzemplarzy konsoli Nintendo Switch, która posiada tytuł najszybciej sprzedającej się platformy obecnej generacji w USA (via Business Wire). Zważywszy na to, że w międzyczasie mieliśmy zarówno czarny piątek, jak i okres świąteczny, liczby podane przez Huntera nie wyglądają na wybitnie przesadzone.

Włodarze Nintendo raczej nie mają powodów do narzekań na sprzedaż Switcha. - Hunter: sprzedaż PlayStation 4 sięgnęła 90 milionów egzemplarzy, a Switcha 25 milionów - wiadomość - 2019-01-02
Włodarze Nintendo raczej nie mają powodów do narzekań na sprzedaż Switcha.

Z tego wyniku zadowolone powinno być przede wszystkim Nintendo, które Switchem tryumfalnie powróciło na rynek konsol domowych po katastrofie, jaką okazało się Wii U. Jeśli podane przez Huntera liczby są prawdziwe, najnowsza platforma wielkiego „N” rozeszła się już niemal dwukrotnie lepiej niż jej poprzedniczka przez przeszło sześć lat. Rzecz jasna gigant z Kioto nie zamierza na tym poprzestawać. Celem Nintendo jest sprzedanie w obecnym roku fiskalnym (tj. do końca marca) 20 milionów egzemplarzy Switcha. Nie da się ukryć, że to niezwykle ambitna prognoza i sam prezes koncernu, Shuntaro Furukawa, przyznał w rozmowie z dziennikarzem gazety Kyoto Shimbun (via Wccftech), że osiągnięcie tego wyniku będzie dość trudne. Paul Hunter również uważa, że cel ten jest odrobinę zbyt optymistyczny. Według jego przewidywań, realna liczba to 17-18 milionów sztuk.

Ostatnia aktualizacja: 2019-01-02

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach