Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2018, 16:00

autor: aadamus

Sony chwali się statystykami na piąte urodziny PlayStation 4

Sony w ramach uczczenia piątej rocznicy wydania PlayStation 4 opublikowało statystyki związane z konsolą. Dodatkowo zapowiedziało nowy zestaw, który do sprzedaży trafi 27 listopada.

Dokładnie 15 listopada 2013 roku na rynek amerykański trafiła pierwsza partia konsol PlayStation 4. Z tej okazji Sony postanowiło opublikować garść statystyk i ciekawostek związanych ze swoją konsolą i jej pięcioletnią już obecnością na rynku.

PlayStation 4 skończyło właśnie 5 lat. - Sony chwali się statystykami na piąte urodziny PlayStation 4 - wiadomość - 2018-11-16
PlayStation 4 skończyło właśnie 5 lat.

Jak wynika z ikonografiki opublikowanej przez Sony, konsola sprzedała się w ponad 86 milionach egzemplarzy, z czego najrzadziej spotykaną jest PlayStation 4 Pro. Nie dziwi to jednak, zważywszy że ten model ukazał się najpóźniej ze wszystkich.

Wrażenie robi liczba kopii gier na konsolę japońskiego giganta, które trafiły w ręce graczy. Łącznie sprzedano prawie 778 milionów egzemplarzy tytułów dedykowanych tej platformie. Jeśli przyjrzeć się danym opublikowanym przez Sony, to w tym aspekcie uwagę zwraca pewna zależność. Ze statystyk najchętniej kupowanych i najpopularniejszych gier dostępnych na PS4 wyraźnie wyłania się dominacja dwóch marek.

Najlepiej sprzedające się gry na PS4

Najpopularniejsze tytuły dostępne na PS4

W tej kategorii pod uwagę wzięto czas, jaki gracze spędzili przy poszczególnych grach.

Zwróćcie uwagę, że w obu zestawieniach kolejność tytułów jest alfabetyczna – Sony nie podało, która gra z każdej piątki jest numerem jeden.

Niemniej dominacja serii Call of Duty i FIFA jest jawnie widoczna – i rzutuje to na plany na najbliższą przyszłość Sony. Oprócz statystyk przedstawiony został nowy konsolowy zestaw, którego premierę przewidziano na 27 listopada. Do PlayStation 4 w wariancie 1 TB zostanie dołączone w nim Call of Duty: Black Ops 4.