Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 października 2016, 13:40

Google prezentuje zestaw rzeczywistości wirtualnej Daydream View

W trakcie wczorajszej konferencji firma Google zaprezentowało własny zestaw rzeczywistości wirtualnej. Daydream View zadebiutuje w listopadzie w wybranych krajach i postawi na wygodę użytkowania. Zdradzono też listę pierwszych gier dostępnych w usłudze Daydream VR.

W trakcie wczorajszej konferencji firmy Google nie zabrakło zapowiedzi rozmaitych nowości, czy to w kwestii oprogramowania, czy też odnośnie sprzętu. W trakcie półtorej godziny ujawniono wreszcie smartfony Pixel oraz Pixel XL, a także po raz pierwszy zaprezentowano zapowiedziane w maju Daydream View. Garść nowych informacji o tych goglach rzeczywistości wirtualnej poznaliśmy za sprawą wpisu na oficjalnym blogu Google oraz krótkiego filmiku na kanale YouTube koncernu (do obejrzenia poniżej). Projektanci postawili na wygodę użytkowania, twierdząc wręcz, że za wzór postawiono sobie „ubrania, które lubimy nosić na co dzień”. Zamiast więc plastikowej obudowy, otrzymamy elastyczną konstrukcję z syntetycznych materiałów przepuszczających powietrze, do tego pozwalającą na korzystanie z urządzenia nawet z założonymi okularami. Całość ma być o 30% lżejsza od modeli konkurencji.

Daydream View będzie kompatybilne z telefonami z systemem Android 7.0 Nougat i wspierającymi system Daydream VR (a więc na początku tylko z oboma modelami Pixela), które będą wkładane do komory z przodu urządzenia, służącej również za etui na wchodzący w skład zestawu pilot z dwoma przyciskami. Ten ostatni ma być na tyle precyzyjny, by dało się go wykorzystać do rysowania oraz, rzecz jasna, do gier. Tych – zarówno zupełnie nowych, jak i zwyczajnie dostosowanych pod wirtualną rzeczywistość – zapowiedziano już kilka, m.in. Wonderglade (familijna produkcja z karnawałową rozgrywką), Gunjack 2 (kontynuacja strzelanki w uniwersum EVE Online), LEGO BrickHeadz, Mekorama, Need for Speed, EarthShape („zręcznościowa gra logiczna” od twórcy Thomas Was Alone) oraz Hungry Shark World (sequel Hungry Shark Evolution). Rzecz jasna, nie zabraknie pełnej integracji z usługami Google, takimi jak YouTube, Google Maps i inne.

Nowy sprzęt Google zdecydowanie nie przypomina rozwiązań konkurencji. - Google prezentuje zestaw rzeczywistości wirtualnej Daydream View - wiadomość - 2016-10-05
Nowy sprzęt Google zdecydowanie nie przypomina rozwiązań konkurencji.

Premierę Daydream View zapowiedziano na listopad, ale gogle będą dostępne wyłącznie w pięciu krajach: Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Australii oraz Kanadzie. Tylko w pierwszym z nich będzie można składać zamówienia przedpremierowe (od 20 października), a początkowo zestaw zakupimy tylko w kolorze szarym. Dwa pozostałe warianty – Crimson oraz Snow – pojawią się później w USA, Anglii oraz Australii. Całość ma kosztować 69 euro lub 79 dolarów, a więc około 300 złotych.