Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 stycznia 2020, 10:04

autor: Aquma

Gogle Valve Index wyprzedane niemal wszędzie. Efekt Half-Life Alyx?

Gogle VR Valve Index sprzedają się lepiej niż zakładał ich producent - sprzęt można obecnie kupić jedynie w Japonii, a i to tylko wtedy, gdy zdecydujemy się sięgnąć wyłącznie po hełm i kontrolery - bez stacji bazowej. Tak duże zainteresowanie najprawdopodobniej jest związane z dobrze zapowiadającym się Half-Life: Alyx.

Valve Index to duży sukces. - Gogle Valve Index wyprzedane niemal wszędzie. Efekt Half-Life Alyx? - wiadomość - 2020-01-15
Valve Index to duży sukces.

Wygląda na to, że gogle wirtualnej rzeczywistości Valve Index sprzedają się jak świeże bułeczki... a w każdym razie lepiej niż zakładał ich producent. Sprzęt zadebiutował na 31 rynkach i - jak donosi serwis Road to VR - wyprzedał się już na niemal każdym z nich. Urządzenie można obecnie zakupić tylko w Japonii i to pod warunkiem, że interesuje nas jedynie hełm lub gogle z dodatkiem kontrolerów. Pełen zestaw, obejmujący także stację bazową, nie jest dostępny. Valve zapewnia, że pracuje w pocie czoła, starając się sprostać popytowi. Użytkownicy mogą skorzystać z narzędzia, które powiadomi ich mailem, gdy sprzęt ponownie będzie można zamówić.

Ciężko pracujemy, aby zbudować więcej egzemplarzy i sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu. Chcemy, by sprzęt był znowu dostępny przed premierą Half-Life: Alyx - powiedział portalowi Road to VR rzecznik prasowy Valve.

Oczywiście na podstawie tych informacji trudno wyrokować, jaka jest faktyczna sprzedaż urządzenia - możemy jedynie stwierdzić, że popyt na nie jest większy od podaży. Co ciekawe, pomimo wysokiej ceny (to sprzęt dla entuzjastów - kompletny zestaw wyceniono na 4669 złotych) Valve Index radzi sobie świetnie także na polskim rynku.

Dostępność Valve Index na świecie - obrazek mówi sam za siebie.
Dostępność Valve Index na świecie - obrazek mówi sam za siebie.

Tak duża popularność hełmu jest najprawdopodobniej związana ze świetnie zapowiadającym się Half-Life: Alyx - spin-offem słynnej serii strzelankowej, który jest opracowywany z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Gra cieszy się dużym zainteresowaniem, co świetnie obrazuje jej wysoka (obecnie dwunasta) pozycja na liście produkcji najczęściej dodawanych na listę życzeń na Steamie. Warto odnotować, że w tytuł Valve Software będzie można zagrać także z wykorzystaniem innych pecetowych gogli VR, ale Index ma zaoferować najlepsze możliwe doświadczenie (m.in. dzięki funkcji śledzenia ruchu palców).

  1. Valve Index - strona oficjalna
  2. Half-Life: Alyx - strona oficjalna