Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 lipca 2012, 11:25

autor: Sarge

Firma Microsoft potwierdziła październikową premierę Windows 8

Firma Microsoft ogłosiła termin premiery systemu operacyjnego Windows 8. Zgodnie z przewidywaniami, najnowsza wersja Windowsa zadebiutuje na rynku w październiku bieżącego roku.

Tami Reller z firmy Microsoft potwierdziła termin premiery systemu operacyjnego Windows 8. Poznaliśmy także aktualne wyniki sprzedaży Windows 7. Informacje zostały ujawnione na corocznej Worldwide Partner Conference w Toronto.

Według informacji przedstawionych na konferencji, Windows 8 oficjalnie zadebiutuje na rynku w październiku bieżącego roku. Ujawniony termin nie jest zaskoczeniem, bo już wcześniejsze informacje na to wskazywały. Niestety, wciąż nie znamy dokładnej daty premiery, więc na bardziej szczegółowe wiadomości w tej sprawie musimy jeszcze poczekać. Windows 8 będzie dostępny w 109 językach na 231 rynkach na całym świecie.

Firma Microsoft potwierdziła październikową premierę Windows 8 - ilustracja #1

Tami Reller potwierdziła również, że w pierwszym tygodniu sierpnia Windows 8 osiągnie status Release to Manufacturing (RTM). Oznacza to produkt gotowy do wypuszczenia na rynek. Dzięki temu producenci programów dedykowanych Windows 8 będą mogli zacząć na nich zarabiać. W tej chwili użytkownicy testowej wersji Windows 8 Consumer Preview korzystają z aplikacji za darmo.

Konferencja firmy Microsoft w Toronto przyniosła ze sobą również informację na temat wyników sprzedaży Windowsa 7. Do tej pory wykupiono ponad 630 milionów licencji na wykorzystanie tego systemu operacyjnego. Obecnie korzysta z niego ponad połowa wszystkich użytkowników komputerów osobistych.