Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 stycznia 2021, 14:25

autor: Eklerek

Domek dla lalek jako gamingowy PC z GeForce RTX 3070

Obudowa PC to dla wielu graczy ważny element wystroju pokoju. Dzięki niej możemy wyrazić siebie albo wyeksponować podzespoły. Możemy też zdecydować się na wiktoriański dom, tak jak Cherllyries, dla której Ryu Tech Modz stworzyło małe arcydzieło.

Cherllyries to graczka, która zdecydowała się zamknąć swój komputer w domku dla lalek. I to nie byle jakim, bo wyposażonym w siłownik otwierający boczny panel, kolorowy wyświetlacz 5” na balkonie oraz spójny, przepełniony różem i LEDami wygląd. Tuż obok ekranu znajdziemy również figurki My Melody, króliczka w różowym kapturze i najlepszego przyjaciela Hello Kitty.

Ten cukierkowy wygląd może jednak mylić. Gdy przytrzymamy przycisk automatycznie otwierający boczny panel, zobaczymy… tak, kolejne dwie figurki My Melody. Za nimi jednak filipińscy modderzy z Ryu Tech Modz umieścili solidną konfigurację, w skład której wchodzi między innymi procesor i9 10900F, karta graficzna Palit RTX 3070 i chłodzenie cieczą.

Specyfikacja:

  • Procesor: Intel Core i9 10900F
  • Płyta główna: Asus Z490 Strix-A Gaming
  • RAM: 32 GB (4x 8GB) OCPC X3TREME DDR4-3200MHz Pink
  • Grafika: Palit RTX 3070 Gaming Pro OC
  • Dysk 1: WD SSD 500GB
  • Dysk 2: WD Black HDD 2TB
  • Zasilacz: Corsair 850W
  • Wentylatory: 3x ID-Cooling ARGB Trio Snow Edition
  • Chłodzenie: Bykski
  • Obudowa: zmodyfikowana Coolman Robin 2

Na filmie umieszczonym przez Cherllyries widzimy, że w przestronnym salonie na parterze podłoga składa się z trzech podświetlanych wentylatorów. W centralnej części ustawiona została karta graficzna oraz wyświetlacz wskazujący temperaturę cieczy w układzie chłodzenia. Piętro zostało urządzone w tradycyjnym stylu, na który składa się procesor oraz RAM. Aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, sufit na piętrze to także trzy podświetlane wentylatory. Na obu piętrach znajduje się sporo okien, które zapewniają dobre doświetlenie wnętrz.

Poważną wadą jest brak drzwi prowadzących na balkon, gdzie znajduje się wyświetlacz LCD. Dach wykończony jest z kolei białą dachówką, która powinna służyć lata i wytrzymać nawet cięższe warunki pogodowe, jednak może być problematyczna w utrzymaniu w czystości.

Domek dla lalek jako gamingowy PC z GeForce RTX 3070 - ilustracja #1
Cukierkowa obudowa skrywa potężny gamingowy PC

W jasnym oświetleniu komputer ma cukierkowy, różowy kolor. Po zgaszeniu świateł, wygląd staje się bardziej agresywny, a główną rolę odgrywają intensywnie różowe LEDy widoczne przez okna na obu piętrach domu.

Nie znamy ceny tej obudowy. Był to prawdopodobnie spory wydatek ze względu na jej nietypowy wygląd i ilość pracy koniecznej do osiągnięcia takiego efektu.

Nietypowe obudowy to dobry sposób, żeby się wyróżnić, mogą też stać się ozdobą i centralnym punktem całego pomieszczenia. Pisaliśmy między innymi o NZXT z motywami Nuka-Coli, futurystycznej obudowie In Win za 5500 dolarów, czy minimalistycznym wieszaku na podzespoły.

Domek dla lalek jako gamingowy PC z GeForce RTX 3070 - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.