Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 października 2021, 17:10

autor: AlexB

Analityk obliczył, ile konsol Xbox Series X/S trafiło do graczy

Znany branżowy analityk Daniel Ahmad obliczył na podstawie niedawnego raportu firmy Microsoft, ile konkretnie sztuk konsol Xbox Series X/S trafiło do graczy. Określił także, ile najprawdopodobniej jest w tym momencie abonentów Xbox Game Pass.

W SKRÓCIE
  1. Daniel Ahmad obliczył, ile sztuk Xboksów Series X/S najprawdopodobniej trafiło do graczy.
  2. Ma to być około 8 milionów egzemplarzy.
  3. Ponadto zgodnie z jego rachunkami, subskrybentów Xbox Game Passa jest około 20 milionów.

Ostatnio firma Microsoft podzieliła się raportem finansowym obejmującym pierwszy kwartał roku fiskalnego 2022 (obejmujący okres od 1 lipca do 30 września). Okazał się on rekordowy dla marki Xbox. Zarobiła ona 3,593 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 16% w stosunku do pierwszego kwartału poprzedniego roku. Duża w tym zasługa sprzedaży konsol, która skoczyła aż o 166%. Lecz ile konkretnie sztuk najnowszej platformy Microsoftu trafiło w ręce graczy? To niestety nie zostało oficjalnie podane. W tym miejscu na scenę wkraczają analitycy. Jeden z nich, Daniel Ahmad, na którego wielokrotnie powoływaliśmy się już w naszych wiadomościach, postanowił wziąć pod lupę raport giganta z Redmond i oszacować brakujące w nim dane.

Analityk obliczył, ile konsol Xbox Series X/S trafiło do graczy - ilustracja #1

Zgodnie z jego rachunkami, do końca ubiegłego miesiąca rozeszło się przeszło 8 milionów sztuk konsol Xbox Series X/S. Jeśli ta liczba jest prawdziwa, to o około pięć milionów mniej niż PlayStation 5 (liczbę sprzedanych platform Sony znamy stąd).

Ahmad na podstawie opublikowanych danych oszacował także liczbę subskrybentów Xbox Game Pass. Otóż ma ich być ponad 20 milionów, czyli o około 2 mln więcej niż w styczniu, kiedy to osób opłacających tę usługę było 18 milionów. Są to liczby imponujące, lecz mniejsze od wyliczeń Jeza Cordena z Windows Central, zgodnie z którymi w kwietniu tego roku abonentów Xbox Game Passa były 23 miliony (niewykluczone, że w ostatnich miesiącach sporo osób po prostu z niego zrezygnowało i stąd taka różnica), oraz przewidywań Straussa Zelnicka, prezesa Take-Two Interactive, który pod koniec września stwierdził, że liczba abonentów oscyluje w okolicach 30 milionów.

W trakcie ostatniego spotkania z inwestorami Satya Nadella, prezes Microsoftu, wyraził nadzieję, że w najbliższych miesiącach profity płynące dla firmy z gałęzi Xboksa będą tylko rosnąć. Mają w tym pomóc chociażby premiery kilku istotnych tytułów, na czele z nowym Halo oraz Forzą Horizon 5 (via GameSpot). Jaka jednak okaże się rzeczywistość? Musimy poczekać do kolejnego raportu, który ukaże się najpewniej na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona marki Xbox
  2. Kup konsolę Xbox Series X/S na Allegro

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Analityk obliczył, ile konsol Xbox Series X/S trafiło do graczy - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.