futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 1 października 2021, 14:14

Phil Spencer przewiduje dalsze problemy z dostawami konsol w 2022 roku

Niedoszli nabywcy platform dziewiątej generacji nie mają co liczyć na poprawę sytuacji na rynku. Phil Spencer uważa, że problemy z dostawami konsol dadzą nam się we znaki jeszcze w przyszłym roku.

Braki chipów, prądu, pracowników, kart graficznych – w takim tonie są utrzymane doniesienia na temat rynku elektroniki z ostatnich miesięcy. Niestety, do owego chóru dołączyła teraz kolejna ważna osobistość. Phil Spencer, szef działu Xboksa w firmie Microsoft, przewiduje dalsze problemy z dostawami konsol w 2022 roku.

W trakcie podcastu The Wrap (via Video Games Chronicle) Spencer stwierdził, że branża nadal nie doszła do siebie po dotychczasowych problemach z dostawami komponentów do podzespołów komputerowych. Dotyczy to także elementów konsol PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Kiedy myślę o tym, co w obecnych czasach oznacza zdobywanie części niezbędnych do produkcji konsoli, a następnie dostarczenie jej na rynki, na których jest zapotrzebowanie? Jest wiele krytycznych punktów w tym procesie. I – niestety – myślę, że potrwa to jeszcze wiele miesięcy, na pewno do końca tego roku kalendarzowego i jeszcze w następnym.

Polscy fani Microsoftu i tak nie mogą przesadnie narzekać na dostępność nowych Xboksów (aktualne ceny sprawdzicie m.in. na Allegro), czego nie można powiedzieć o PlayStation 5. Owszem, obecnie sytuacja jest lepsza niż pod koniec zeszłego roku, kiedy to zakup PS5 graniczył z cudem. Niemniej chętni do zdobycia najnowszego PlayStation nadal muszą wykazać się refleksem, szczęściem lub bardzo zasobnym portfelem.

Phil Spencer bynajmniej nie jest pierwszym przedstawicielem wielkiego koncernu, który nie wierzy w szybkie rozwiązanie problemów na rynku sprzętu elektronicznego. W podobnym tonie wypowiadał się m.in. prezes Intela Pat Gelsinger, mimo inicjatyw tej i innych firm mających zaradzić obecnej sytuacji. Również Nvidia nie pozostawiała złudzeń co do większych dostaw swoich produktów w najbliższej przyszłości.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej