Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 października 2021, 14:15

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i Prime Video w weekend 1-3 października 2021 roku

Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video na początek nowego miesiąca raczą widzów świetnymi produkcjami oryginalnymi i tytułami na licencji. Poniższa lista dotyczy weekendu od 1 do 3 października 2021 roku.

W tym tygodniu największe platformy streamingowe w kraju nad Wisłą naprawdę rozpieszczają subskrybentów. Premiery mają bowiem znakomite produkcje oryginalne, a prócz tego wracają stare kasowe hity, które każdy filmomaniak powinien sobie raz na jakiś czas przypomnieć. Wśród najlepszych debiutów tego weekendu w serwisach VoD nie zabrakło też polskiego akcentu. Zobaczcie sami, co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Amazon Prime Video w weekend od 1 do 3 października 2021 roku!

Upadek królestwa: 4. sezon (The Last Kingdom) – Netflix

 1. Co to: czwarty sezon serialu historycznego, który opowiada o losach żyjącego na pograniczu dwóch kultur wojownika
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 1 października
 3. Rok premiery: 2021

Wychowany przez wikingów Sas Uhtred powraca na Netflixa. Czwarty sezon hitowego serialu giganta streamingowego będzie bezpośrednią kontynuacją zdarzeń, których widzowie byli świadkami w poprzedniej odsłonie brytyjskiej produkcji. Powrócimy więc do królestwa Alfreda Wielkiego i będziemy obserwować, jak główny bohater stara się lawirować pomiędzy ludźmi, wśród których się urodził, a tymi, którzy nauczyli go życia. Upadek królestwa jest przede wszystkim historyczną przygodą, ale także serialem opowiadającym o problemach przynależności i tożsamości jednostek z pogranicza kultur.

 1. Upadek królestwa na Netflixie

Flash: 6. sezon (The Flash) – Netflix

 1. Co to: kolejna odsłona uznanego serialu o perypetiach jednego z najbardziej lubianych bohaterów z uniwersum DC
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 1 października
 3. Rok premiery: 2020

Flash to – co zrozumiałe – serial osadzony w uniwersum DC. Amerykańska produkcja zdobyła od momentu premiery wiele nagród, w tym pięć statuetek Saturna. Na Netflixie wylądował szósty sezon obrazu o superszybkim bohaterze, w którego wciela się Grant Gustin. Prócz znanego m.in. z Koszmaru matki aktora w obrazie grają Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Danielle Panabaker czy Candice Patton.

 1. Flash na Netflixie

Trylogia Kac Vegas (The Hangover, The Hangover Part II, The Hangover Part III) – HBO GO

 • Co to: popularna seria o grupie przyjaciół, którzy lubią poimprezować, co czasem kończy się wieloma nieporozumieniami
 • Od kiedy dostępny na platformie: 1 października
 • Rok premiery: 2009, 2011 i 2013

Kac Vegas to szalona seria filmów o grupce przyjaciół, którzy co jakiś czas spotykają się, by poimprezować. Zwykle kończy się to niespotykaną draką. Choć z każdą kolejną częścią twórcy z Toddem Phillipsem na czele nieco spuszczali z tonu i obrazy nie szokowały ani nie śmieszyły tak jak pierwsza odsłona, to jednak jeżeli ktoś szuka niezobowiązującej, ale dobrej rozrywki – warto zajrzeć na platformę HBO.

Kamienie na szaniec – Amazon Prime Video

 • Co to: dramat wojenny na podstawie jednej z najpopularniejszych lektur szkolnych w Polsce
 • Od kiedy dostępny na platformie: 30 września
 • Rok premiery: 2014

Obraz Roberta Glińskiego to (w pewnych miejscach względnie luźna) adaptacja znanej ze szkolnych ław książki Aleksandra Kamińskiego pod tym samym tytułem. W Kamieniach na szaniec podążamy więc śladami trzech maturzystów z Warszawy – Alka, Zośki i Rudego – których wstęp do dorosłego życia i plany na przyszłość burzy wybuch drugiej wojny światowej. Swego czasu o filmie było głośno, a jeśli lubicie klimaty polskich dramatów wojennych, to Kamienie na szaniec z pewnością są jednym z lepszych przedstawicieli tego gatunku ostatnich lat.

 1. Kamienie na szaniec na Amazon Prime Video

Sprawdź 30 dni Amazon Prime za darmo, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem. Prime Video nie ma jeszcze oficjalnego wsparcia w Polsce, ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu. Obecnie wystarczy użyć konta na Amazon UK.

Mad Max i Mad Max 2 – Netflix

 • Co to: dwie części kultowej, postapokaliptycznej serii, która w ostatnich latach powróciła i przebiła pierwowzór
 • Od kiedy dostępny na platformie: 1 października
 • Rok premiery: 1979 i 1981

Ok, nowy Mad Max George’a Millera przebił oryginał pod względem jakości napisanego scenariusza i wykonania, jednak bez Maksa Rockatansky’ego Mela Gibsona nie byłoby Maksa Rockatansky’ego Toma Hardy’ego. Na Netflixa trafiły właśnie dwie pierwsze części kultowego obrazu science fiction. To okazja zwłaszcza dla młodszych widzów, by zapoznać się z początkiem szalonego Maksa. Dla starszych zaś –sentymentalny powrót do lat minionych.

Kroniki Seinfelda (Seinfeld) – Netflix

 • Co to: jeden z pierwszych sitcomów, który dostaje drugie życie dzięki platformie streamingowej
 • Od kiedy dostępny na platformie: 1 października
 • Rok premiery: 1989

Kroniki Seinfelda to jeden z najpopularniejszych sitcomów, który powstawał w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku za sprawą komika Jerry’ego Seinfelda (oczywiście w serialu we własnej osobie). Mimo że w produkcji Seinfeld wraz z towarzyszącymi aktorami i komediantami komentował współczesne wówczas wydarzenia z życia codziennego, Kroniki nadal bawią, często zaskakując aktualnym wydźwiękiem. To protoplasta niemal wszystkich późniejszych seriali komediowych, takich jak Przyjaciele czy Biuro. Nawet jeżeli nie interesuje was historia telewizyjnych produkcji, pośmiać można się zawsze.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety, filmy i gry.