Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2021, 13:44

autor: Adrian Werner

Xbox Game Pass najpewniej ma już 23 mln abonentów

Dowiedzieliśmy się, że liczba abonentów usługi Xbox Game Pass przekroczyła 23 mln. Przewiduje się, że do końca roku wynik ten zwiększy się do ponad 30 mln.

Jez Corden z serwisu WindowsCentral zdradził, że z abonamentowej usługi Game Pass korzysta już 23 mln osób. Jest to stan na 20 kwietnia. Do czasu oficjalnego potwierdzenia należy do tej liczby podchodzić z pewnym dystansem, ale źródło ma dobrą renomę, więc dajemy mu wiarę.

W styczniu firma Microsoft chwaliła się 18 mln subskrybentów, więc tempo wzrostu robi wrażenie. Usługa nadal ma duży potencjał rozwojowy. Jez Corden przewiduje, że do końca roku Game Pass bez większych problemów przekroczy próg 30 mln abonentów.

Osiągnięcie takiego wyniku nie byłoby specjalnym zaskoczeniem. Atrakcyjność Game Passa cały czas się zwiększa, więc nic dziwnego, że rośnie również liczba osób opłacających subskrypcję.

Microsoft kupił ostatnimi czasy wielu deweloperów, w tym grupę Zenimax Media, której częścią jest m.in. Bethesda Softworks. Wiele z gier tych studiów weszło już do oferty Game Passa, zwiększając atrakcyjność abonamentu. Wiadomo również, że taki sam los spotka wszystkie przyszłe produkcje zespołów będących własnością firmy.

Ponadto gigant z Redmond dogadał się niedawno z firmą Electronic Arts i do subskrypcji dodano produkcje z usługi EA Play.

  1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
  3. Oficjalna strona internetowa usługi Xbox Game Pass
  4. EA Play w Xbox Game Pass na PC od 18 marca

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej