Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Elementy RPG - Gry Przygodowe Xbox One

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce elementy RPG na platformę Microsoft XBOX ONE ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 9 Przed premierą 5
XONE
Przygodowe
elementy RPG
Czas
The Sinking City
The Sinking City

Przygodowe 27 czerwca 2019

Przygodowa gra akcji TPP z elementami RPG, inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta. Akcja gry toczy się w latach dwudziestych XX wieku, w amerykańskim miasteczku cierpiącym z powodu powodzi wywołanej przyczynami nadnaturalnymi. Gracz wciela się w postać prywatnego detektywa, który próbuje nie poddać się zbiorowemu szaleństwu i rozwikłać zagadkę tajemniczych zdarzeń mających tam miejsce.

Call of Cthulhu
Call of Cthulhu

Przygodowe 30 października 2018

Call of Cthulhu to mroczna gra przygodowa w konwencji horroru, bazująca na twórczości kultowego amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta. Fabuła oparta jest na mitologii Cthulhu, spopularyzowanej przez powstałe w 1926 roku opowiadanie "Zew Cthulhu". Zgodnie z nim, na Ziemi oprócz znanych nam powszechnie istot, znajduje się potężna, prastara siła, która pozostaje w uśpieniu i obudzi się dopiero wtedy, kiedy gwiazdy na niebie znajdą się w odpowiednim położeniu.

Subnautica
Subnautica

Przygodowe 4 grudnia 2018

Subnautica to sandboksowy survival skupiający się na eksploracji podwodnych lokacji. Nasz bohater rozbija się na obcej planecie 4546B, niemal w całości pokrytej oceanami. Nasze zadanie polega na przeżyciu, a także znalezieniu sposobu na ucieczkę z tego miejsca.

Subnautica: Below Zero
Subnautica: Below Zero

Przygodowe 2020

Samodzielny dodatek do podwodnej gry survivalowej Subnautica, w którym trafiamy na skute lodem tereny planety 4546B. W trakcie zabawy w Below Zero przemierzamy świat gry i badamy jego tajemnice. Produkcja jest dziełem Unknown Worlds Entertainment.

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion
Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Przygodowe 17 lipca 2018

Przygodowa gra akcji oparta na motywach serialu Adventure Time (Pora na przygodę!). Gracze przejmują kontrolę nad jednym z czwórki bohaterów (są tu Finn, Jake, Marceline oraz BMO) z zadaniem poznania przyczyn tragicznej w skutkach powodzi. Protagoniści wyruszają w podróż na pokładzie zbudowanego przez siebie statku, rozmawiają z mieszkańcami Krainy Ooo i walczą z napotkanymi przeciwnikami, stopniowo rozwijając swój potencjał bojowy. Całość okraszono absurdalnym humorem i przyjemną dla oka grafiką rodem z telewizyjnego oryginału.

Shadowgate
Shadowgate

Przygodowe kwiecień 2019

Osadzona w realiach fantasy gra przygodowa z elementami RPG, nawiązująca do kultowej produkcji z 1987 roku. Za powstanie Shadowgate odpowiada niezależne studio Zojoi. Wcielamy się w poszukiwacza przygód, który wkracza do ponurego zamku z zadaniem pokonania złego czarnoksiężnika. Aby tego dokonać, musi najpierw skompletować wszystkie części magicznego berła – jedynej broni zdolnej pokonać złoczyńcę. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji wypełnionego potworami oraz pułapkami zamku i rozwiązywania kolejnych zagadek, wymagających właściwego zastosowania odnalezionych wcześniej przedmiotów. Musimy dbać także o odpowiedni zapas pochodni, ułatwiających poruszanie się. Podczas gry nasz bohater ginie bardzo często, co zmusza graczy do poszukiwania wskazówek oraz alternatywnych metod działania. Całość zrealizowana została w perspektywie pierwszoosobowej, zaś oprawa graficzna – mimo iż wykonana w dwóch wymiarach – jest szczegółowa i bogata w detale.

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas
Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas

Przygodowe 7 września 2016

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas to wyprodukowana przez zespół Cornfox & Brothers przygodowa gra akcji, wzorowana na cyklu The Legend of Zelda. Podczas zabawy jako nastoletni chłopiec eksplorujemy krainę fantasy, szukając zaginionego ojca i próbujemy uratować świat przed zagładą. Projekt stanowi ulepszoną pecetową wersję starszego mobilnego tytułu.

Not Tonight
Not Tonight

Przygodowe 2019

Not Tonight to opracowana z myślą o pecetach przygodówka, osadzona w ponurej wersji Wielkiej Brytanii po Brexicie. Gracz wciela się w Europejczyka, który czekając na deportację z Wysp, musi zarabiać na życie, pracując jako bramkarz w klubach i na festiwalach.

Okami HD
Okami HD

Przygodowe 12 grudnia 2017

Odświeżona wersja słynnej przygodowej gry akcji o bogini pod postacią wilka walczącej ze złem. Edycja HD to przede wszystkim podrasowana grafika. Twórcy Okami HD starali się zachować unikatowy styl wizualny pierwowzoru i przystosować go do współczesnych standardów. Pierwowzór został wydany w 2006 roku na PlayStation 2.

Pathologic 2
Pathologic 2

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Remake utrzymanej w stylistyce horroru, oryginalnej przygodówki akcji studia Ice-pick Lodge, która ukazała się pierwotnie na komputerach PC w 2005 roku. Jej nowa wersja stworzona została zgodnie z pierwotną koncepcją autorów, niemożliwą wcześniej do zrealizowania ze względów technicznych i finansowych. Akcja gry przenosi nas do niewielkiego miasteczka, którego mieszkańcy cierpią z powodu tajemniczego wirusa. Aby stawić czoła epidemii, lokalne władze wysyłają do miasteczka kilkoro niezależnych bohaterów, których zadaniem jest powstrzymanie wirusa, zanim będzie na to za późno. Wszystkie postaci działają przy tym niezależnie od siebie, prowadząc równolegle własne śledztwa. W porównaniu do pierwotnej wersji gry, Pathologic Remake oferuje znacznie lepszą oprawę graficzną, stworzoną na silniku Unity. Spory nacisk położono też na nowe zadania i wątki fabularne, lepsze zbilansowanie rozgrywki oraz AI postaci niezależnych, a także profesjonalny dubbing – będący główną bolączką oryginału.

Wuppo
Wuppo

Przygodowe 10 listopada 2017

Gra przygodowa wzbogacona o elementy RPG i side-scrollowej platformówki. Dzieło duetu Knuist & Perzik przenosi nas do bajkowego świata, który przemierzamy w skórze jednego z wumów, czyli pociesznych, okrągłych istot wypędzonego ze swojej społeczności. Celem protagonisty jest odnalezienie nowego domu, aczkolwiek szybko wplątuje się on w znacznie większą intrygę, stając przed koniecznością rozwiązania prastarego konfliktu. W trakcie rozgrywki w Wuppo przemierzamy rozległe lokacje, omijamy pułapki i stawiamy czoła rozmaitym przeciwnikom, a od czasu do czasu prowadzimy rozmowy z napotkanymi postaciami oraz rozwiązujemy zagadki środowiskowe. Podczas podróży kolekcjonujemy też klisze, dzięki którym możemy poznać historię tego oryginalnego uniwersum. Gra przykuwa uwagę za sprawą osobliwej stylistyki – całość prezentuje się niczym ruchome malowidło wykonane akwarelami.

World to the West
World to the West

Przygodowe 5 maja 2017

Przygodowa gra akcji 3D z elementami gry logicznej oraz RPG od niezależnego studia Rain Games, które wcześniej stworzyło Teslagrad. Fabuła World to the West skupia się na losach czterech różnych postaci, które łączą siły w celu powstrzymania złoczyńcy i odzyskania skradzionych przez niego skarbów. W trakcie swej niebezpiecznej podróży bohaterowie muszą przemierzyć szereg lokacji, takich jak dzika dżungla czy zamarznięta tundra, odkrywać zniszczone kolonie i zapomniane cywilizacje, a także rozwiązać zagadkę prastarej przepowiedni. Mechanika rozgrywki może przywodzić na myśl klasyczne odsłony cyklu The Legend of Zelda. Obserwując wydarzenia z perspektywy izometrycznej eksplorujemy częściowo otwarty świat, stopniowo odblokowując dostęp do kolejnych regionów. Po drodze spotykamy wiele postaci, zarówno przychylnych nam, jak i wrogich. W konfrontacji z nimi możemy posłużyć się zarówno siłą, jak i perswazją, a niektóre zupełnie ominąć. Podczas walki oraz eksploracji pomocne są indywidualne zdolności postaci, których umiejętne połączenie jest niezbędne również do rozwiązania niektórych zagadek.

The Deer God
The Deer God

Przygodowe 1 września 2015

Oryginalna gra platformowa z elementami RPG i produkcji typu roguelike, opracowana przez niezależny zespół Cinopt Studios we współpracy z ekipą Crescent Moon Games. Akcję obserwujemy z boku, a w trakcie zabawy wcielamy się w myśliwego, który odrodził się w skórze jelenia. Od tej pory jego nadrzędnym celem jest przetrwanie w niezbyt gościnnym środowisku, a także realizacja pewnych zadań, takich jak osiągnięcie dostojnego wieku lub boskiego balansu karmy, czy choćby odnalezienie wszystkich statuetek wiedzy. Jest to o tyle trudne, że świat gry jest generowany proceduralnie, a na protagonistę czyhają niebezpieczeństwa w postaci drapieżnych zwierząt, licznych pułapek i polujących na niego myśliwych. Dodatkowo, śmierć ma tutaj charakter permanentny – zgon naszego podopiecznego oznacza konieczność rozpoczęcia zabawy od nowa, chyba że zawczasu postaramy się o potomka, by po śmierci odrodzić się w ciele małego jelenia i kontynuować przygodę. Nie należy zapominać również o karmie, na którą wpływ mają dokonywane przez nas uczynki. W The Deer God można bawić się zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie znajomego – w trybie współpracy musimy postarać się o to, by przeżyć dłużej od swojego konkurenta. Wszystko to okraszono barwną, pixelartową oprawą graficzną.

Vaccine
Vaccine

Przygodowe 21 lutego 2017

Survival horror inspirowany klasycznymi odsłonami cyklu Resident Evil. Gracz wciela się w jednego z członków oddziału bio-hazard, w którego skórze przemierza upiorną rezydencję, szukając szczepionki dla towarzysza zainfekowanego śmiertelnym wirusem. Na realizację powierzonego zadania ma zaledwie trzydzieści minut – jeśli w tym czasie nie uda mu się wrócić z lekarstwem do chorego i odkryć tajemnicy domostwa, zmagania rozpoczną się od nowa.