Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry RPG Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę Wii.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

Wii

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Xenoblade Chronicles
Xenoblade Chronicles

RPG 10 czerwca 2010

Opracowana przez studio Monolit Software pod wodzą Tetsuyi Takahashiego gra jRPG, stanowiąca próbę przywrócenia temu popularnemu gatunkowi świetności z czasów najlepszych odsłon cyklu Final Fantasy. Akcja gry Xenoblade Chronicles rozgrywa się w dosyć oryginalnym uniwersum, umiejscowionym na ciałach dwóch bogów, którzy niegdyś walczyli ze sobą w bitwie. Jedno z nich zamieszkiwane jest przez ludzi, zaś nad drugim kontrolę przejęły istoty mechaniczne, przygotowujące się do ataku na przeciwnika.

Muramasa: The Demon Blade
Muramasa: The Demon Blade

RPG 9 kwietnia 2009

Muramasa: The Demon Blade to dwuwymiarowa mieszanka gry akcji i RPG, której akcję osadzono w fantastyczno-mitycznej wersji Japonii.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time
The Legend of Zelda: Ocarina of Time

RPG 23 lutego 2007

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D to odświeżona wersja klasycznej przygodowej gry akcji, przygotowana przez deweloperów z koncernu Nintendo z myślą o możliwościach technicznych kieszonkowej konsoli Nintendo 3DS. Gracze kierują poczynaniami chłopca imieniem Link, który poszukuje legendarnych Kamieni Dusz. Rozgrywka łączy akcenty zręcznościowe, zagadki logiczne, a nawet elementy cRPG.

The Legend of Zelda: Twilight Princess
The Legend of Zelda: Twilight Princess

RPG 19 listopada 2006

The Legend of Zelda: Twilight Princess jest kolejną metroidvanią, należącą do bestsellerowej serii, zapoczątkowanej jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku. Akcja opowieści ma miejsce w krainie Hyrule, po raz kolejny zaatakowanej przez mroczne siły. Cechą charakterystyczną tej pozycji jest możliwość zmiany Linka, głównego bohatera gry, w wilka.

Chrono Trigger
Chrono Trigger

RPG 26 kwietnia 2011

Odświeżona wersja klasycznej gry jRPG, wydanej pierwotnie w wersji na konsolę SNES. Konwersja przygotowana została przez ekipę deweloperską firmy Square Enix. Gracze kierują poczynaniami chłopca o imieniu Crono, który przemierza fantastyczne krainy w poszukiwaniu zaginionej ukochanej.

Dragon Quest X
Dragon Quest X

RPG 2 sierpnia 2012

Dragon Quest X to kolejna odsłona popularnej serii jRPG osadzonej w klimatach bajkowego fantasy.

Enclave: Shadows of Twilight
Enclave: Shadows of Twilight

RPG 27 sierpnia 2010

Gra akcji z elementami RPG w realiach fantasy, rozgrywana z widoku TPP lub FPP. Świat gry podzielił się na krainę dobra i zła - musimy opowiedzieć się po jednej ze stron. Kampania składa się z ponad 20 poziomów pełnych zróżnicowanych potworów. Klimatyczne lokacje i bogaty arsenał urozmaicają rozgrywkę.

The Last Story
The Last Story

RPG 10 października 2010

The Last Story to wyprodukowana przez studio deweloperskie Mistwalker gra z gatunku jRPG. Gracz kieruje poczynaniami grupy najemnych wojowników, których ambicją jest wstąpienie w szeregi rycerzy władcy Arganan. Droga ku temu wiedzie przez wypełnianie niebezpiecznych misji i stopniowe zdobywanie uznania w oczach elity mieszkańców miasta Ruri.

Final Fantasy IV: The After Years
Final Fantasy IV: The After Years

RPG 1 czerwca 2009

Final Fantasy IV: The After Years to kontynuacja gry Final Fantasy IV, wydana uprzednio na telefony komórkowe. Tytuł opowiada o przygodach Ceodore’a, który jest synem pary znanej z poprzedniczki.

Tales of Graces
Tales of Graces

RPG 10 grudnia 2009

Następna odsłona popularnego cyklu japońskich gier RPG. Wcielamy się w młodego bohatera, który musi wypełnić swoje przeznaczenie i zadbać o królestwo.

Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers
Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers

RPG 12 listopada 2009

Kolejna odsłona japońskiego RPG akcji z cyklu Final Fantasy. Wcielamy się w fantastycznych bohaterów, przemierzających krainę pełną przygód i potworów. Nowością w grze jest m. in. system telekinezy, który nie raz wyciągnie nas z opresji. W grze brakuje rozwiniętego systemu postaci, ale tytuł nadrabia to urzekającym klimatem.

Marvel: Ultimate Alliance 2
Marvel: Ultimate Alliance 2

RPG 15 września 2009

Kontynuacja osadzonego w świecie marvelowskich superbohaterów RPG-a akcji firmy Activision. Gra ukazała się pierwotnie w 2009 roku, a kilka lat później została odświeżona z myślą o pecetach i konsolach ósmej generacji. Fabuła Marvel: Ultimate Alliance 2 rozpoczyna się w chwili, gdy organizacja S.H.I.E.L.D. natrafia na ślady groźnej działalności przestępczej. Przeciwko doborowej ekipie superbohaterów, w skład której wchodzą m.in.

Final Fantasy III
Final Fantasy III

RPG 15 marca 2011

Odświeżona wersja gry Final Fantasy III, opowiadającej o czwórce sierot, które otrzymały od tajemniczego kryształu magiczną moc i polecenie przywrócenia porządku na świecie.

Earth Seeker
Earth Seeker

RPG 23 czerwca 2011

Japońska gra RPG wzbogacona bardzo rozbudowanymi elementami zręcznościowymi. Gracz przemierza duże lokacje i ściera się z potężnymi przeciwnikami. Mechanika walki korzysta z czasu rzeczywistego, ale w każdej chwili możemy zatrzymać akcje, zastanowić się nad strategią i wydać komendy czy użyć różnych przedmiotów.

Naruto Shippuden: Dragon Blade Chronicles
Naruto Shippuden: Dragon Blade Chronicles

RPG 16 listopada 2010

Przygotowana we współpracy VIZ Media z firmą Atlus przygodowa gra akcji z elementami bijatyki i RPG, bazująca na słynnej serii anime Naruto Shippuden i pozwalająca poznać zupełnie nowe przygody tytułowego bohatera oraz jego przyjaciela Sasuke. W Dragon Blade Chronicles, nastoletni wojownik Naruto podejmuje próbę powstrzymania Kuromy, będącego jednym z ostatnich członków pradawnej organizacji Dragon Guardians, dążącej do zniszczenia świata za pomocą pięciu smoków Genryu.

Rune Factory: Frontier
Rune Factory: Frontier

RPG 27 listopada 2008

Gra opowiadająca o przygodach młodego chłopca, który musi zadbać o farmę i jednocześnie może wziąć udział w wielkiej przygodzie. Tytuł oferuje bardzo dużą swobodę działania.

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a Darklord
Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a Darklord

RPG 17 lipca 2009

Kolejna odsłona serii Crystal Chronicles. Tym razem wcielamy się w postać negatywną, która musi obronić swoją mroczną wieżę przed hordami śmiałków i podróżników.

Lost in Blue: Shipwrecked!
Lost in Blue: Shipwrecked!

RPG 22 września 2008

Połączenie prostego RPG-a oraz przygodówki. Wcielamy się w postać rozbitka, który znalazł się na bezludnej wyspie. Zajmujemy się rozwiązywaniem codziennych problemów - zapewnieniem sobie schronienia czy wyszukiwaniem pożywienia.

Baroque
Baroque

RPG 8 kwietnia 2008

Baroque to utrzymana w klimatach mangi gra cRPG z elementami akcji. Warto nadmienić, że ta pozycja jest tak naprawdę remakiem gry z konsoli Sega Saturn. Akcja zaczyna się w roku 2032, kiedy to świat został zrujnowany przez kataklizm nazwany Blaze. Aby przetrwać, ludzie uciekają we własne światy iluzji.

Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon
Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon

RPG 22 stycznia 2009

Fragile: Farewell Ruins of the Moon jest wydaną przez Namco-Bandai produkcją z gatunku gier fabularnych. Tytuł ten stworzony został w doświadczonym studiu Tri-crescendo, znanym m.in. dzięki dwóm częściom Valkyrie Profile oraz „szopenowskiemu” Eternal Sonata. Podobnie, jak poprzednie produkcje tego developera, Fragile to typowy RPG utrzymany w japońskiej konwencji.

Harvest Moon: Magical Melody
Harvest Moon: Magical Melody

RPG 14 marca 2008

Harvest Moon: Magical Melody to produkcja Marvelous Interactive, wydana w 2006 roku. W grze wcielamy się w farmera, który nie tylko rywalizuje z innymi rolnikami prowadzącymi własne gospodarstwa, ale także wykonuje zadania zlecane przez różnorodne istoty.

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King
Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King

RPG 12 maja 2008

Gra stanowiąca połączenie japońskiego RPG-a oraz strategii ekonomicznej. Wcielamy się w postać króla Leo, dążąc do odbudowania utraconego wcześniej królestwa.

Marvel: Ultimate Alliance
Marvel: Ultimate Alliance

RPG 19 listopada 2006

Osadzona w komiksowym uniwersum Marvela gra RPG akcji, która pojawiła się pierwotnie w 2006 roku, zaś 10 lat później doczekała się odświeżonej edycji na pecety i konsole ósmej generacji. Fabuła gry Marvel: Ultimate Alliance osnuta została wokół poczynań złowrogiego Dr Dooma, który stworzywszy organizację superłotrów, ponownie próbuje zrealizować swój plan przejęcia władzy nad światem. Gdy siedziba rządowej agencji S.H.I.E.L.D.

Call for Heroes: Pompolic Wars
Call for Heroes: Pompolic Wars

RPG prace wstrzymane

Pompolic: Call of Heroes to produkt pochodzącego z Serbii i Czarnogóry studia Quotix Software. Mamy tu do czynienia z typową grą akcji, która ubarwiona jest elementami charakterystycznymi dla programów z gatunku RPG.