Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXSXPS5
Okładka Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin (PS5)
OkładkaWarhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin (PS5)

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin

RTS osadzony w uniwersum znanej gry bitewnej. W Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin opowiadamy się po jednej ze stron konfliktu i prowadzimy ją do zwycięstwa, to jest przejęcia kontroli nad ponurą krainą Ghur.

Strategiczne | fantasy | RTS | strategiczne wojenne | Warhammer

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin Premiera

17lis2023

PC PS5 XSX

Gry podobne do Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin

SpellForce 3 Reforced

Dungeons 4

King's Bounty II

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin jest RTS-em opartym na licencji Warhammer Age of Sigmar, czyli figurkowej gry bitewnej, która w 2015 roku zajęła miejsce kultowego Warhammera Fantasy Battle. Produkcja została opracowana przez wyspecjalizowane w grach strategicznych studio Frontier Developments (znane między innymi z takich projektów, jak Jurassic World Evolution, Planet Zoo oraz Planet Coaster), w ścisłej współpracy z czuwającą nad uniwersum firmą Games Workshop.

Fabuła

Nad historią opowiedzianą w grze Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin czuwał Gavin Thorpe, czyli uznany autor książek osadzonych w uniwersum Warhammera. Produkcja zabiera nas w podróż do ponurego świata fantasy, a dokładnie – do krainy Ghur. O kontrolę nad tym obszarem walczą cztery frakcje, wśród których znajdziemy między innymi Nieśmiertelnych Gromowładnych oraz Okrutniaków Orruków. Podczas zabawy opowiadamy się po jednej ze stron konfliktu i prowadzimy ją do zwycięstwa.

Mechanika

W Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin akcję oglądamy z lotu ptaka. Po wybraniu jednej z frakcji nie pozostaje nam nic innego, jak rzucić się w wir krwawych podbojów. Filarem rozgrywki są bitwy, do których prowadzimy armie inspirowane zestawami Warscrolls do bitewnego oryginału. Nasze oddziały składają się z żołnierzy piechoty, magów bitewnych, herosów i wielkich potworów, a także z jednostek latających; każdy z nich posiada przy tym unikalny zestaw wzajemnie oddziałujących między sobą mocnych i słabych stron.

Chcąc zapewnić sobie możliwość wygranej, musimy przejmować kontrolę nad tajemnymi łącznikami, które zapewniają nam dostęp do cennych zasobów. Te ostatnie służą nam nie tylko do werbowania nowych sił, lecz również do ulepszania już posiadanych. Gra oddaje nam do dyspozycji drzewo technologiczne, na którym możemy rozwijać swoje oddziały i wybierać dla nich specjalizacje. Wszystko to sprawia, że z czasem rośnie potencjał bojowy naszej armii, a co za tym idzie – nasze szanse na zwycięstwo.

Tryby gry

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin oferuje rozbudowaną kampanię fabularną, składającą się z szeregu różnorodnych misji. Ponadto tytuł zawiera moduł multiplayer (z funkcją cross-platform), który pozwala nam mierzyć się z innymi graczami; znajdziemy w nim różnorodne tryby oraz gry rankingowe.

Kwestie techniczne

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Uwagę przykuwają zwłaszcza szczegółowo zaprojektowane jednostki, które odwzorowują poszczególne figurki z bitewnego pierwowzoru.

Ostatnia modyfikacja 14 listopada 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • (30 fps / 1080p) Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / Radeon RX 5600 XT lub lepsza
 • 27 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • (60 fps / 1080p) Intel Core i7-8700 3.2 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce RTX 2070 Super / 12 GB Radeon RX 6700 XT lub lepsza
 • 27 GB HDD
 • Windows 10/11 64-bit
PC
PS5
XSX