Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka The Greedy Cave (iOS)
OkładkaThe Greedy Cave (iOS)

The Greedy Cave

Gra RPG typu roguelike, stworzona przez studio Avalon Games, znane z mobilnej zręcznościówki Crazy Fingers. Tytuł został wydany w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

RPG | zagraj za darmo | roguelike | taktyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Greedy Cave Premiera

31sty2016

iOS

4mar2016

AND

producent: Avalon Games wydawca: Avalon Games

The Greedy Cave to gra RPG należącą do gatunku roguelike, wyprodukowana przez studio Avalon Games, znane z mobilnej zręcznościówki Crazy Fingers. Tytuł na platformie AND i iOS został wydany w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Fabuła

W The Greedy Cave gracz wciela się w śmiałka, przybywającego do królestwa Iblis z zamiarem eksploracji legendarnego kompleksu lochów i jaskiń. Wieść gminna niesie, że niekończące się korytarze pełne są bezcennych skarbów. Problem w tym, że za każdym rogiem może czaić się bestia lub gotowy na wszystko szabrownik. Jakby tego było mało, kompleks otacza tajemnicza, magiczna aura. Plotka głosi, że głęboko pod ziemią znajdują się portale do alternatywnych wymiarów...

Mechanika

Produkcja jest typowym przedstawicielem gatunku roguelike. Zabawa sprowadza się zatem do eksploracji proceduralnie generowanych lochów, toczenia bitew z setkami przeciwników, w tym potężnymi bossami, i zaliczania rozmaitych questów. Rozgrywkę napędza system rozwoju postaci – w miarę odnoszenia kolejnych sukcesów otrzymujemy dostęp do lepszego ekwipunku, uczymy się nowych zdolności i rośniemy w siłę. Równie dobrą zachętą do czynienia postępów są tajemnice, jakie skrywają w sobie lochy.

Kwestie techniczne

Elementem wyróżniającym The Greedy Cave na platformę AND i iOS jest dwuwymiarowa warstwa wizualna, której styl zainspirowany – choć jest to zbyt delikatne słowo – został survivalowym Don’t Starve. Papierowy świat, charakteryzujący się mocno stonowaną kolorystyką prezentuje się bardzo klimatycznie, w czym duża zasługa rozmaitych, filmowych filtrów. Wielką zaletą gry są projekty postaci, szczególnie wrogów, jakich spotykamy podczas zwiedzania lochów i jaskiń.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Greedy Cave: 12+

iOS
AND