Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Renaissance Kingdom Wars (PC)
OkładkaRenaissance Kingdom Wars (PC)

Renaissance Kingdom Wars PC

Tytuł z pogranicza RTS-ów i gatunku grand strategy. W Renaissance Kingdom Wars przenosimy się do roku 1510 i, zaczynając domyślnie jako przywódca kompanii najemniczej, dążymy do stworzenia własnego państwa. Musimy przy tym dbać o gospodarkę, dyplomację czy też armię.

Strategiczne | RTS | indie | kooperacja | XVI wiek | historyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Renaissance Kingdom Wars Premiera PC

wczesny dostęp

czerwiec2024

data nieogłoszona

producent: Reverie World Studios wydawca: Reverie World Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Renaissance Kingdom Wars

Crusader Kings III

Medieval II: Total War

Empire Earth II

Renaissance Kingdom Wars jest produkcją z pogranicza klasycznych RTS-ów oraz gatunku grand strategy. Należy do serii zapoczątkowanej w 2011 roku przez grę Dawn of Fantasy (z czasem przemianowaną na Kingdom Wars), a za jej opracowaniem stoi niezależny zespół Reverie World Studios.

Jak sugeruje tytuł, w przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych odsłon cyklu, czyli Medieval Kingdom Wars oraz Kingdom Wars: The Plague (aka Kingdom Wars 4), które osadzono w średniowieczu, opisywana pozycja przenosi nas w czasie do epoki renesansu (rozgrywka rozpoczyna się w roku 1510).

Mechanika

Rozgrywkę w Renaissance Kingdom Wars domyślnie rozpoczynamy w skórze prostego kapitana najemników, który dąży do stworzenia imperium. Oznacza to, że poziom komplikacji zabawy i skala prowadzonych działań rosną z czasem, a do naszej dyspozycji są oddawane kolejne mechaniki.

Wpierw, wypełniając kontrakty dla możnych, musimy zgromadzić wystarczająco liczny oddział, by podbić pierwsze miasto, a następnie rozwinąć je i rzucić wyzwanie monarsze w celu zyskania szansy objęcia przywództwa nad własnym państwem. Mając zaś koronę na głowie, usiłujemy podporządkować sobie inne państwa i przekształcić posiadane włości w potęgę trzęsącą całym znanym światem. Opcjonalnie możemy przeskoczyć początkowe fazy rozgrywki i rozpocząć zabawę od razu jako pomniejszy szlachcic bądź nawet król.

Świat gry jest rozległy – obejmuje Europę (zachodnią, środkową oraz wschodnią), jak i księstwa rosyjskie i Złotą Ordę, a także Bliski Wschód (Bizancjum) i Afrykę Północną. Znajdziemy w nim kilkadziesiąt królestw, na które składa się ponad 500 miast i osad, będących naszymi potencjalnymi punktami startowymi lub celami czekającymi na podbicie.

Mechanika opiera się niejako na dwóch filarach. Pierwszym z nich jest warstwa strategiczna, w ramach której oglądamy cały świat, podejmując decyzje o znaczeniu globalnym. Drugi to warstwa taktyczna, pozwalająca skoncentrować się na pojedynczym mieście lub osadzie, wznosząc kolejne budynki i wytyczając drogi, a także budując fortyfikacje i rozmieszczając swoje wojska.

Ważną rolę odgrywają tutaj handel, rozwój gospodarki oraz dyplomacja; gra pozwala nam zawierać sojusze i utrzymywać przyjazne stosunki z sąsiadami. Niemniej prędzej czy później dochodzi do działań wojennych, toteż warto zawczasu się na nie przygotować.

Bitwy toczą się w czasie rzeczywistym, a udział w nich biorą tysiące jednostek. O ile na początku prowadzimy do boju armię zakorzenioną w średniowieczu, dla której szczytem techniki jest drewniany trebusz, z czasem rozwijamy ją, w konsekwencji posyłając do walki wojska wyposażone w broń prochową czy potężne armaty. Potyczki rozgrywamy nie tylko na lądzie, lecz również na morzu, dowodząc flotą coraz bardziej zaawansowanych statków bojowych.

Tryby gry

W Renaissance Kingdom Wars można grać w pojedynkę lub w trybie wieloosobowym przez Internet, współpracując bądź rywalizując z innymi graczami.

Ostatnia modyfikacja 8 marca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Renaissance Kingdom Wars: 16+

Renaissance Kingdom Wars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 10
 • Zalecane:
 • Intel Core i7
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 / 8 GB Radeon RX 490 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 10