Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS4
Okładka Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown (PS4)
OkładkaVirtua Fighter 5: Ultimate Showdown (PS4)

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown PS4

Drugi remaster gry Virtua Fighter 5, zawierający wszystkie nowości wprowadzone w grze Virtua Fighter 5: Final Showdown, a także wzbogacony o szereg nowych rozwiązań. Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown działa przy tym w oparciu o nową technologię – Dragon Engine.

Bijatyki | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown Premiera PS4

1czerwca2021

PSN

1czerwca2021

producent: Ryu ga Gotoku Studio wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown

Mortal Kombat 11

Tekken 7

Street Fighter 6

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown to druga zremasterowana wersja gry Virtua Fighter 5, czyli piątej odsłony popularnego cyklu bijatyk, który narodził się w 1993 roku. Fundamentem tej produkcji była (również będąca remasterem) gra Virtua Fighter 5: Final Showdown. Na jego tle omawiana pozycja wyróżnia się jednak za sprawą szeregu niedostępnych wcześniej funkcji oraz nowego silnika graficznego – Dragon Engine. Tytuł stanowi owoc współpracy należących do firmy SEGA zespołów Ryu Ga Gotoku Studio oraz SEGA AM2.

Fabuła

W Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown bierzemy udział w V światowym turnieju walki. Impreza, na którą ściągnęli najlepsi wojownicy z całego globu, została sfinansowana przez organizację J6. Ta jednak nie ma szczególnie czystych zamiarów – zamierza bowiem odnaleźć tego, kto wcześniej ośmielił się uwolnić porwaną przez nią Vanessę, a także przetestować swoją nową maszynę bojową o cechach ludzkich – V-Durala. Na naszych barkach spoczywa zadanie pokrzyżowania jej planów dominacji nad światem, a co za tym idzie – odniesienia zwycięstwa w turnieju.

Mechanika

W Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown otrzymujemy do dyspozycji 19 zawodników zróżnicowanych pod kątem płci, wyglądu i stylu walki. Wśród nich znajdziemy zarówno wojowników znanych z wcześniejszych części serii, jak i herosów wprowadzonych w grach Virtua Fighter 5 (Eileen oraz El Blaze) i Virtua Fighter 5: Final Showdown (Jean Kujo).

Bohaterowie toczą zacięte pojedynki na różnorodnych arenach ulokowanych w malowniczych sceneriach; mowa między innymi o zaśnieżonych górskich szczytach, parku o zachodzie słońca czy dalekowschodniej świątyni. Pola walki nie stanowią przy tym jedynie tła dla wymiany ciosów; ich wybrane elementy są interaktywne, a przebijając się przez płoty czy murki, zyskujemy dostęp do kolejnych fragmentów danej lokacji.

System walki opracowano w taki sposób, by przyjemność z zabawy mogli czerpać zarówno gracze niemający doświadczenia w bijatykach, jak i osoby, które zjadły zęby na poprzednich częściach serii oraz innych produkcjach tego typu.

Tryby gry

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown oferuje szeroką gamę trybów gry. Na sprawdzenie czekają między innymi pojedynki rankingowe (Rank match), tryb Arcade oraz moduł treningowy. Poza tym w grze znajdziemy multiplayerowy tryb Versus, w którym możemy zmierzyć się z innymi graczami lokalnie lub przez Internet. Nowością jest możliwość tworzenia prywatnych „pokoi” dla maksymalnie szesnastu osób i brania udziału w pojedynkach ligowych (League Matches) oraz turniejowych (Tournament Matches), a także oglądania walk innych graczy.

Kwestie techniczne

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown korzysta z technologii Dragon Engine, opracowanej na potrzeby gier Yakuza 6: The Song of Life i Yakuza Kiwami 2, a następnie wykorzystanej między innymi w takich produkcjach, jak Yakuza: Like a Dragon, Judgment czy Lost Judgment. Zmiana silnika zaowocowała poprawą jakości oprawy graficznej w porównaniu nie tylko z oryginalnym Virtua Fighter 5, lecz także z Virtua Fighter 5: Final Showdown. Mowa między innymi o odświeżonych modelach postaci, arenach oraz cutscenkach. Poza tym rozbudowano i poprawiono soundtrack towarzyszący rozgrywce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.