Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONESwitchPS4
Okładka Prison Architect: Island Bound (PC)

Prison Architect: Island Bound

Island Bound to dodatek do strategii ekonomicznej Prison Architect. Rozszerza tę grę o nowe możliwości rozbudowy więzienia i zarządzania jego działalnością, wprowadzając helikoptery oraz promy. Nie zabrakło również niedostępnych wcześniej obiektów, budynków oraz map.

To jest dodatek do gry Prison Architect.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | więzienne | 2D | top-down

Okładka Prison Architect: Island Bound (PC)

data premiery gry:

23cze2020

PC PS4 XONE Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prison Architect: Island Bound do kolejny dodatek do popularnej strategii ekonomicznej traktującej o zarządzaniu więzieniem. Projekt opracowało studio Double Eleven, znane m.in. z Frozen Synapse: Prime oraz PixelJunk Monsters Ultimate HD. Deweloper ten przejął rozwój gry Prison Architect po tym, jak w 2019 roku jej oryginalni autorzy ze studia Introversion sprzedali wszystkie prawa do marki firmie Paradox Interactive.

Mechanika

Island Bound to klasycznie zrealizowany dodatek. Produkcja nie próbuje więc radykalnie zmieniać mechanizmów rozgrywki Prison Architect. Zamiast tego autorzy skoncentrowali się na rozbudowanie zawartości gry oraz wprowadzeniu dodatkowych opcji.

Prison Architect: Island Bound rozszerza potencjał logistyczny naszego więzienia poprzez dodanie nowych środków transportu, takich jak promy i helikoptery. Otwiera to przed nami niedostępne wcześniej opcje dostarczania zaopatrzenia i skazańców, np. bezpośrednio do doków przeładunkowych. Możemy dzięki temu tworzyć efektywniejsze łańcuchy dostaw towarów oraz ludzi.

Jednocześnie te udogodnienia oznaczają, że skazańcy otrzymują nowe drogi przemytu za kraty. Gracz może zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa dzięki dodatkowym obiektom usprawniającym sprawdzanie dostaw oraz przeszukiwanie przybywających więźniów. Natomiast gdy sprawy wymkną się spod kontroli, możliwe jest wezwanie pomocy z zewnątrz w postaci m.in. lotniczej straży pożarnej, elitarnych oddziałów specjalnych czy powietrznego pogotowania ratunkowego.

Prison Architect: Island Bound pozwala także na modyfikowanie wyspy za pomocą kilkunastu nowych pól i obiektów, takich jak fosy, rzeki czy jeziora. Nie zabrakło również przedmiotów czysto ozdobnych. Dodatkową atrakcją jest możliwość zarządzania najsłynniejszym więzieniem świata dzięki dwóm nowym gotowym mapom w postaci Więzienia Alcatraz oraz Wyspy Alcatraz.

Kwestie techniczne

Island Bound to dodatek niesamodzielny, więc do zabawy potrzebna jest pełna wersja Prison Architect. Rozszerzenie prezentuje taki sam poziom wykonania co „podstawka”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Prison Architect: Island Bound

Klasyfikacja PEGI Prison Architect: Island Bound

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Prison Architect: Island Bound

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / AMD FX-8150 3.6 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE
Switch