Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Postal 2: Apocalypse Weekend (PC)

Postal 2: Apocalypse Weekend PC

Pierwsze duże rozszerzenie do gry Postal 2 z 2003 roku, wymagające do działania gry podstawowej wraz z dodatkiem Share the Pain, wprowadzającym do rozgrywki opcje zabawy wieloosobowej.

To jest dodatek do gry Postal 2.

Akcji | FPP | FPS | strzelanki

PC Windows
Okładka Postal 2: Apocalypse Weekend (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25listopada2004

25listopada2004

pudełko PL

Postal 2: Apocalypse Weekend jest oficjalnym rozszerzeniem trybu single-player w drugiej części popularnego cyklu, zapoczątkowanego dokładnie w 1997 roku. Zatem aby uruchomić rzeczony produkt, należy posiadać pełną wersję Postal 2 lub Postal 2: Share the Pain. Zainstalowanie niniejszego dodatku zwiększa więc możliwość czerpania osobliwej przyjemności z kontrowersyjnej gry typu FPS, stworzonej przez pomysłowych i niekonwencjonalnych developerów z firmy Running With Scissors.

Ponownie w roli głównej występuje psychopatyczny morderca (tzw. „Koleś z Postala”), którego życiowy cel stanowi zabijanie wszelkich napotkanych istot. Do grona tych ostatnich wprowadzono np. przerażające ofiary niesławnej choroby szalonych krów oraz wściekle atakujące koty. Oczywiście zaimplementowano również nigdzie nie pokazywane wcześniej narzędzia zbrodni pokroju kosy a la Ponury Żniwiarz, oburęcznego młota i interesującego skrzyżowania maczety z bumerangiem.

Warstwa fabularna obejmuje natomiast dwadzieścia nowych obszarów fikcyjnego amerykańskiego miasta Paradise w ramach dziesięciu misji o odmiennej specyfice (m.in. obóz treningowy islamskich terrorystów i rezerwat słoni), przeplatanych rozmaitymi scenkami przerywnikowymi. Naturalnie nie zabrakło obecności charakterystycznych postaci, czyli słynnego Gary’ego Colemana oraz zastępów ponętnych i frywolnie odzianych dziewcząt. Całości dopełnia opcja kompleksowego edytowania wirtualnego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 6.85 / 10 na podstawie 1830 ocen czytelników.

Gry podobne do Postal 2: Apocalypse Weekend

Klasyfikacja PEGI Postal 2: Apocalypse Weekend

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra pokazuje przypadki dyskryminacji lub zawiera materiały, które mogą do niej zachęcać. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Postal 2: Apocalypse Weekend

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium III 1.2 GHz, 384 MB RAM, 64 MB akcelerator 3D (GeForce 3 lub lepszy)

Postal 2: Apocalypse Weekend - recenzja gry

Recenzja 27 grudnia 2004, 13:06

Pogłoski o tym, iż każda z napotkanych osób będzie musiała zginąć wydają się jednak mocno przesadzone. W trakcie zabawy spotyka się sporą grupę postaci neutralnych, które (podobnie jak w Postalu 2) można zaczepić, ale i pozostawić w świętym spokoju. Okazjonalnie pojawiają się również stróże prawa a także klasyczni żołnierze, przy czym Ci drudzy mają niezbyt przyjemny nawyk częstowania ołowiem okolicznych osób bez żadnego ostrzeżenia. Trzeba więc odpowiednio wcześniej się ich pozbywać albo mieć się na baczności.