Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

14. platformówki 3D

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 14. Najpopularniejsze gry o tematyce platformówki 3D.

PC
PC Windows207
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 512 Sony PlayStation 4114 Sony PlayStation 361 Sony PlayStation 250 Sony PlayStation 129 PlayStation Portable25 PlayStation Vita24
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S11 Microsoft XBOX ONE88 Microsoft Xbox 36046 Microsoft Xbox22
Mobile
Android10 Apple iOS13
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch77 Nintendo Wii37 Nintendo DS19 Nintendo Wii U20 Nintendo 3DS19 Game Boy Advance9 Nintendo GameCube20
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

platformówki 3D
Ginger: Beyond The Crystal
Ginger: Beyond The Crystal

Zręcznościowe 25 października 2016

Trójwymiarowa gra platformowa od twórców mobilnych produkcji Frantic Flight i Kambu in Mistery Island. Ginger: Beyond The Crystal przedstawia przygody niepozornego stworka, na którego barki spadła konieczność uratowania upadłej cywilizacji. Mały bohater musi podróżować pomiędzy planetami, uwalniając uwięzionych tam kamratów. Pod względem mechaniki Ginger: Beyond The Crystal to klasyczna, trójwymiarowa platformówka, w której na pierwszy plan wychodzi eksploracja udostępnionych lokacji.

PCPS4XONEWiiU

Squishies
Squishies

Logiczne 20 listopada 2018

Squishies to kolorowa platformowa gra logiczna dedykowana urządzeniom wirtualnej rzeczywistości. Zadaniem gracza jest pomoc tytułowym istotom w znalezieniu drogi do domu. Za produkcję odpowiada studio Brainseed Factory.

PS4

Jumping Flash!
Jumping Flash!

Zręcznościowe 29 października 1995

Pierwsza w historii trójwymiarowa gra platformowa. Produkcja pozwala graczowi na wcielenie się w rolę mechanicznego królika, który stara się uratować świat poprzez zbieranie specjalnych obiektów, rozrzuconych po sześciu światach. Akcja gry ukazana została z perspektywy pierwszej osoby, a jej protagonista został wyposażony w umiejętność strzelania w przeciwników oraz wykonywania podwójnych i potrójnych skoków.

PS1

Tyler: Model 005
Tyler: Model 005

Akcji 21 sierpnia 2018

Platformowa gra akcji TPP, w której wcielamy się w tytułowego robota; zadaniem wybudzonego z wieloletniej hibernacji Tylera jest odkrycie, co się stało z jego właścicielem. Zabawa w grze Tyler: Model 005 polega na eksploracji opuszczonego domostwa, rozwiązywaniu zagadek oraz starciach z przeciwnikami. Ze względu na niewielkie rozmiary protagonisty, krzesła czy regały stanowią dla niego poważne przeszkody, a mrówki i pająki są trudnymi do pokonania oponentami.

PCXONE

InMomentum
InMomentum

Wyścigi 31 października 2011

InMomentum to wyścigi, w których kierujemy superszybkimi cyborgami. Gra jest debiutanckim dziełem studia Digital Arrow i została oparta na znanym silniku Unreal Engine 3. Wizualnie InMomentum przywołuje na myśl kultowy film science fiction - Tron.

PC

DeadCore
DeadCore

Akcji 17 września 2014

DeadCore to pierwszoosobowa zręcznościówka autorstwa zespołu 5 Bits Games, która łączy elementy strzelanki i platformówki. Zadaniem gracza jest dotarcie na sam szczyt potężnej wieży składającej się z dryfujących w powietrzu struktur. Po drodze walczymy z przeciwnikami, rozwiązujemy zagadki i wykorzystujemy akrobacje w celu dotarcia do z pozoru niedostępnych miejsc.

PCPS4XONE

Clive 'N' Wrench
Clive 'N' Wrench

Zręcznościowe 2022

Gra platformowa 3D od Dinosaur Bytes Studio, inspirowana takimi tytułami jak Spyro the Dragon czy Jak and Daxter. W Clive 'N' Wrench wcielamy się w tytułowy duet królika i małpy. Bohaterowie wyruszają w podróż w czasie, aby powstrzymać złego doktora Daucusa.

PCSwitch

CloudBuilt
CloudBuilt

Akcji 20 marca 2014

CloudBuilt to wyprodukowana przez niezależne, szwedzkie studio deweloperskie Coilworks gra akcji z elementami platformówki 3D i trzecioosobowej strzelaniny (TPS). Fabuła przenosi graczy do umysłu młodej weterynarz Demi, która przechodzi mentalną rehabilitację po obrażeniach doznanych w trakcie wojny.

PC

Tiny and Big: Grandpa's Leftovers
Tiny and Big: Grandpa's Leftovers

Zręcznościowe 19 czerwca 2012

Tiny and Big: Grandpa's Leftovers to pełna świeżych pomysłów trójwymiarowa platformówka, w której możemy do woli siekać laserem otocznie na małe kawałki. Zabawa polega głównie na wycinaniu z lokacji obiektów o pożądanych przez nas kształtach, a następnie manipulowania nimi za pomocą rakiet i energetycznego lassa.

PC

Ode
Ode

Przygodowe 27 listopada 2017

Ode to eksperymentalna trzecioosobowa gra platformowa. Wcielamy się w niej w Joy – wszędobylską gwiazdkę, która podczas zwiedzania kolejnych bajkowych lokacji tworzy jednocześnie muzykę. Eksplorując widoki i dźwięki dziwacznej planety, Joy poznaje też kolejnych jej muzykalnych mieszkańców.

PC

Mars to Earth
Mars to Earth

Zręcznościowe 20 marca 2007

Mars to Earth to adresowana głównie do młodszych odbiorców platformówka 3D, wzbogacona o elementy przygodowe oraz łamigłówki. Gracz ma za zadanie pomóc sympatycznemu Marsjaninowi zebrać fragmenty pojazdu kosmicznego, którym rozbił się na powierzchni Ziemi i umożliwić bezpieczny powrót na ojczystą planetę. Tytuł wyprodukowany i wydany został przez firmę IncaGold.

PC

Windlands
Windlands

Zręcznościowe 5 kwietnia 2016

Trójwymiarowa gra platformowa, stworzona przez niezależne studio Psytec Games z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Rozgrywka, prezentowana z perspektywy pierwszej osoby, koncentruje się na eksploracji starożytnych ruin i miast – zadaniem gracza jest dotarcie do wyjścia lub portalu, jaki zabiera go do kolejnych lokacji.

PCPS4

Velocibox
Velocibox

Zręcznościowe 8 września 2014

Wyjątkowo szybka gra zręcznościowa, stanowiąca wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych graczy. W trakcie rozgrywki kontrolujemy mały pomarańczowy sześcian, pędzący przez korytarz pełen różnego rodzaju przeszkód, których musimy unikać.

PCPS4PS3PSV

Karmaflow: The Rock Opera Videogame
Karmaflow: The Rock Opera Videogame

Akcji 6 maja 2015

Oryginalna produkcja niezależna, łącząca mechanikę tradycyjnych platformówek 3D z fabułą opowiadaną w formie epickiej rock-opery. W grze wcielamy się w bohatera zwanego Karmakeeperem, który jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi pomiędzy światami poprzez sterowanie przepływami dobrej i złej karmy. Na ścieżce dźwiękowej usłyszymy muzyków i wokalistów związanych z szeroko pojętym nurtem metalu symfonicznego. Wykonawcom towarzyszy zaś nagrodzona m.in.

PC

DIVO
DIVO

Zręcznościowe 1 lutego 2013

Wyprodukowana przez niezależne studio Logic Droid gra zręcznościowa z sympatycznym chomikiem w roli głównej. Zadaniem gracza jest pomóc umieszczonemu we wnętrzu futurystycznego kołowrotka zwierzakowi wtoczyć się na szczyt pełnej pułapek i niebezpieczeństw wieży.

PC

Tinykin
Tinykin

Zręcznościowe 2022

Tinykin to platformówka 3D, w której wcielamy się w młodego astronautę zwiedzającego Ziemię. Sęk w tym, że planeta opustoszała, a bohater został zmniejszony do rozmiarów mrówki. Na szczęście nasz podopieczny nie jest sam – może liczyć na pomoc tytułowych maciupków.

PC

Refunct
Refunct

Zręcznościowe 16 października 2015

Trójwymiarowa platformówka, w której przemierzamy otwarty świat złożony z prostych brył o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. W trakcie zabawy przeskakujemy z platformy na platformę, odbijamy się od trampolin i robimy użytek z wind oraz zjeżdżalni. Dzięki prostej mechanice rozgrywki oraz absencji jakiejkolwiek przemocy, tytuł zapewnia około pół godziny relaksującej zabawy zarówno dorosłym, jak i młodszym graczom.

PCXONE

Grow Home
Grow Home

Zręcznościowe 4 lutego 2015

Oryginalna gra zręcznościowa, której tematem przewodnim jest wspinaczka. Produkcja została opracowana przez studio Ubisoft Reflections, znane m.in. z The Crew, serii Driver oraz klasycznego Destruction Derby. Podczas zabawy wcielamy się w robota imieniem BUD, którego zadaniem jest przemierzanie galaktyki w poszukiwaniu nieznanych gatunków roślin.

PCPS4

Working Dawgs: Rivet Retriever
Working Dawgs: Rivet Retriever

Zręcznościowe 18 kwietnia 2013

Tradycyjna side-scrollowana platformówka 3D, której głównym bohaterem jest pracujący na budowie humanoidalny pies. Celem zabawy jest zbieranie nitów i unikanie różnych pułapek na kolejnych planszach.

NDS

Krock&Roll
Krock&Roll

Zręcznościowe 14 lutego 2010

Krock&Roll to adresowana do młodych graczy platformówka 3D. Głównym bohaterem gry jest muzycznie utalentowany krokodyl, który przemierza bagna Luizjany w poszukiwaniu chętnych do założenia zespołu rockowego. Tytuł wyprodukowany został przez studio Vision na zlecenie wydawnictwa Play-publishing.

PC

Inferno Climber
Inferno Climber

RPG 9 września 2016

Utrzymane w baśniowo-fantastycznym klimacie RPG akcji z elementami trójwymiarowej platformówki, za którego powstanie odpowiada doświadczone japońskie studio Arc System Works. Fabuła Inferno Climber obraca się wokół pięciu legendarnych kamieni o magicznej mocy, które przez wieki zapewniały światu pokój i równowagę. Wpadły one jednak w niepowołane ręce, sprowadzając na świat zastępy potworów.

PC

The Way of Life: Definitive Edition
The Way of Life: Definitive Edition

Przygodowe 15 marca 2018

Gra przygodowa, w której wcielamy się w jednego z trzech bohaterów (starca, osobę dorosłą oraz dziecko) stawiających czoła rozmaitym problemom. W The Way of Life: Definitive Edition akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby – tytuł czerpie z rozwiązań wypracowanych na potrzeby symulatorów chodzenia i platformówek, jednak to, z których elementów robi użytek w danym momencie, jest determinowane przez indywidualne możliwości i ograniczenia kontrolowanej postaci.

PC