Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Crash Bandicoot Returns (PC)

Crash Bandicoot Returns PC

Projekt stworzony przez fanów platformówki Crash Bandicoot. Gra początkowo funkcjonowała jako mod do Crysisa, jednak w późniejszym czasie postanowiono przekształcić ją w pełnoprawny produkt działający na silniku CryEngine 3.

Zręcznościowe | platformówki 3D

PC Windows
Okładka Crash Bandicoot Returns (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Crash Bandicoot Returns to fanowski projekt mający na celu odświeżenie kultowej gry platformowej z 1996 roku. Początkowo tytuł był modem do gry Crysis, jednak po przesiadce na silnik CryEngine 3 postanowiono stworzyć pełnoprawną produkcję.

Crash Bandicoot Returns nie jest remakiem pierwszej części przygód Crasha. Jest to niejako kontynuacja serii, w której pojawiają się wszystkie najważniejsze postacie. Grając w ten tytuł spotkamy na swojej drodze Neo Cortexa, Coco, a także Pooh.

Rozgrywka opiera się na przemierzaniu świata, który jest nieco bardziej otwarty i oferuje trochę większe możliwości, niż protoplasta. Duch zabawy jednak został utrzymany. Jest to więc typowa gra platformowa, w której pokonuje się wiele przeszkód i skacze przeciwnikom na głowy (Crash potrafi także atakować obracając się wokół własnej osi).

Na szczególną uwagę zasługuje oprawa graficzna. Crash Bandicoot Returns zostało oparte na technologii niemieckiej firmy Crytek – CryEngine 3. Silnik ten napędza chociażby trzecią część popularnej strzelanki Crysis czy polską produkcję – Sniper: Ghost Warrior 2. Nowe wcielenie Crasha zyskało tekstury w wysokiej rozdzielczości, różne efekty świetlne i nowe animacje.

Grę postanowiono udostępnić za darmo tylko z pięcioma układami, a kolejne wypuszczać w ramach aktualizacji. Autorzy chcieli, by zainteresowane osoby nie musiały długo czekać na gotową produkcję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 179 głosów czytelników.

Gry podobne do Crash Bandicoot Returns

Wymagania wiekowe Crash Bandicoot Returns

odpowiednia dla każdego wieku