Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

49. Gry Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 49. Najpopularniejsze gry na platformę DS.

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Konami Classic Series: Arcade Hits
Konami Classic Series: Arcade Hits

Zręcznościowe 2 kwietnia 2007

Konami Classic Series: Arcade Hits to zestaw, zawierający szereg niegdysiejszych hitów, doskonale znanych entuzjastom automatów arcade. Pakiet obejmuje kilkanaście gier, z których najstarsze pochodzą z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych XX wieku. Oczywiście zachowano oryginalną oprawę graficzną, a do jej wyświetlania wykorzystano oba ekrany konsoli Nintendo DS.

Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis
Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis

Zręcznościowe 25 września 2006

Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis to druga część platformówki, wydanej w 2004 roku na kieszonkowej platformie Game Boy Advance przez koncern Nintendo. Firma ta postanowiła przygotować sequel wspomnianej produkcji, który ukazał się wyłącznie na NDS.

Sudokumaniacs
Sudokumaniacs

Logiczne 30 czerwca 2006

Sudoku Mania to kolejny tytuł na NDS (po Brain Age i Sudoku Gridmaster), oferujący wirtualną zabawę w popularną grę logiczną Sudoku. Jest to pierwsza gra tego typu na NDS, wydana przez inną firmę, niż Nintendo. Reguły gry są takie same jak w klasycznym, papierowym Sudoku.

Diddy Kong Racing DS
Diddy Kong Racing DS

Wyścigi 5 lutego 2007

Diddy Kong Racing DS od Nintendo to gra z gatunku wyścigów. Rywalizujemy głównie korzystając z gokartów, choć trafiają się także inne pojazdy. Fabuła kręci się wokół Wizpiga - szalonego kosmity, który przejął kontrolę nad wyspą i wszystkimi znajdującymi się na niej torami wyścigowymi. Zadaniem gracza jest odzyskanie wszystkich tras i pokonanie rezydujących na nich bossów.

Undercover: Dual Motives
Undercover: Dual Motives

Przygodowe 24 sierpnia 2007

Undercover: Dual Motives jest przygodówką, będącą prequelem pecetowej gry pt. Undercover: Operation Wintersun. Niniejszy produkt został przygotowany wyłącznie z myślą o kieszonkowej platformie Nintendo DS i również umożliwia nam pokierowanie poczynaniami Johna Russela – fizyka i szpiega zarazem.

Billiard Action
Billiard Action

Sportowe 3 lutego 2006

Billiard Action jest symulacją gry w bilard, opracowaną wyłącznie z myślą o kieszonkowej platformie Nintendo DS. Developerzy wybrali tę konsolę, ponieważ jej dwa ekrany pozwoliły na wprowadzenie do zabawy ciekawych rozwiązań. Podczas gdy na górnym wyświetlaczu obserwujemy pełny widok stołu (2D), to na panelu dotykowym wymierzamy uderzenia w bile z dowolnej perspektywy (3D).

Devilish
Devilish

Zręcznościowe 20 kwietnia 2006

Devilish jest nowoczesną wariacją na temat klasycznego Breakouta lub nieco młodszego Arkanoida. Mamy tu więc do czynienia z punktowanym niszczeniem rozmaitych elementów za pomocą piłki, odbijanej od poruszającej się w poziomie paletki. Developerzy postarali się jednak o ubarwienie swojego dzieła warstwą fabularną i specyficznym stylem wykonania.

DS Air
DS Air

Symulacje 8 lutego 2007

DS Air jest grą akcji, przeznaczoną dla miłośników samolotów i walk powietrznych a la Top Gun. Posiadacze kieszonkowej konsoli Nintendo mogą uczestniczyć w podniebnych starciach, posyłając na ziemię niezliczone ilości przeciwników.

Deep Labyrinth
Deep Labyrinth

RPG 15 sierpnia 2006

Deep Labyrinth studia Interactive Brains to tytuł z gatunku RPG, będący NDS–ową wersją gry, wydanej wcześniej na telefony komórkowe. Sposób rozgrywki przypomina początki komputerowych RPG–ów: poczynania głównego bohatera oglądamy z perspektywy pierwszej osoby, a większość rozgrywki spędzimy na pokonywaniu podziemnych labiryntów.

I Heart Geeks!
I Heart Geeks!

Zręcznościowe 17 marca 2008

Gra logiczno-zręcznościowa, w której zadanie gracza polega na konstruowaniu różnego rodzaju przyrządów z wykorzystaniem przydzielonych obiektów. Do rozwiązania jest ponad 100 łamigłówek.

Luminous Arc 2
Luminous Arc 2

RPG 18 listopada 2008

Gra stanowiąca połączenie RPG-a oraz strategii turowej. Wcielamy się w postać dzielnego rycerza, ruszając na ratunek baśniowej krainie. Bawimy się w pojedynkę lub w multiplayerze.

Sudoku for Kids
Sudoku for Kids

Logiczne prace wstrzymane

Sudoku for Kids to gra logiczna, która przenosi zasady znanej na całym świecie łamigłówki na ekranik Nintendo DS. Wersja ta została bardzo uproszczona i dopasowana do oczekiwań najmłodszego odbiorcy.

Bakushow
Bakushow

Towarzyskie 12 września 2008

Nietypowa gra typu party-game, w której lider zajmuje się tworzeniem zadań, a pozostali uczestnicy zabawy starają się sprostać stawianym im wyzwaniom.

Marker Man Adventures
Marker Man Adventures

Zręcznościowe 25 sierpnia 2009

Ciekawa dwuwymiarowa platformówka, z tytułowym człowiekiem-markerem w roli głównej. Zadaniem gracza jest ułatwianie sterowanej postaci dotarcia do wyjścia poprzez rysowanie półek i aktywowanie różnorakich mechanizmów.

Retro Game Challenge
Retro Game Challenge

Zręcznościowe 15 listopada 2008

Parodia klasycznych gier z lat osiemdziesiątych. Lista dostępnych zabaw obejmuje między innymi RPG-i, strzelaniny czy wyścigi samochodowe.

AWAY Shuffle Dungeon
AWAY Shuffle Dungeon

RPG 16 października 2008

AWAY Shuffle Dungeon to przygotowany z myślą o konsoli Nintendo DS jRPG studia Mistwalker, którego założycielem jest Hironobu Sakaguchi - ojciec serii Final Fantasy.

WordJong
WordJong

Logiczne 16 listopada 2007

Połączenie gier Scrabble oraz Mahjongg. Zajmujemy się układaniem wyrazów z przydzielonych przez grę kostek. Równolegle dbamy o oczyszczenie całej planszy z tych obiektów.

My Baby Boy
My Baby Boy

Towarzyskie 3 czerwca 2008

Gra familijna, w której wcielamy się w postać rodzica i sprawujemy troskliwą opiekę nad niemowlęciem. Obserwujemy rozwój dziecka w pierwszych 14 miesiącach jego życia.

My Baby Girl
My Baby Girl

Towarzyskie 3 czerwca 2008

Gra familijna, w której wcielamy się w postać rodzica i sprawujemy troskliwą opiekę nad niemowlęciem. Obserwujemy rozwój dziecka w pierwszych 14 miesiącach jego życia.

Crazy Circus
Crazy Circus

Zręcznościowe 12 czerwca 2009

Crazy Circus to wirtualna symulacja cyrku składająca się z szeregu mini-gierek zręcznościowych. W grze stajemy się dyrektorem cyrku, którego zadaniem jest przywrócenie płynności finansowej przedsięwzięcia. Nasze zmagania będziemy oglądać w miłej, kreskówkowej grafice.

Challenge Me: Brain Puzzles
Challenge Me: Brain Puzzles

Logiczne 27 marca 2009

Zestaw minigierek logicznych, które mają ćwiczyć umysł i przynosić dobrą zabawę. Każdy z etapów to prawdziwe wyzwanie dla gracza. W sumie otrzymujemy tysiące puzzli i matematycznych łamigłówek. Dzięki temu gra gwarantuje co najmniej kilkanaście godzin zabawy dla fanów wysilania szarych komórek. Rozgrywka została zaprezentowana w prostej i czytelnej grafice.

One Piece: Gigant Battle
One Piece: Gigant Battle

Bijatyki 9 sierpnia 2010

Bijatyka z innowacyjnym systemem walki korzystająca z licencji szalenie popularnej japońskiej serii komiksowej One Piece. Wybieramy jednego z bohaterów, a następnie toczymy pojedynki z innymi postaciami. Zamiast na płaskiej arenie bitwy toczą się na wielopoziomowych planszach różnych elementów otoczenia pomagających lub przeszkadzających w walce.

Gardening Mama
Gardening Mama

Logiczne 31 marca 2009

Kolejne dzieło twórców słynnej serii Cooking Mama. Tym razem zamiast w kuchni lądujemy w ogrodzie, aby doglądać rosnących owoców i warzyw. Wszystko przy użyciu ekranu dotykowego.

Personal Trainer: Math
Personal Trainer: Math

Logiczne 12 stycznia 2009

Kolejna odsłona serii „osobistych trenerów”. Tym razem poświęcona niezbyt lubianej przez młodzież matematyce. Gra uczy poprzez zabawę. Odbywa się to za pośrednictwem czterdziestu rozmaitych mini-gierek, dzięki którym możemy szlifować naszą matematyczną wiedzę.