Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

46. Gry Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 46. Najpopularniejsze gry na platformę DS.

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

SpongeBob SquarePants and Friends: Unite!
SpongeBob SquarePants and Friends: Unite!

Akcji 10 stycznia 2006

Pod tytułem Nicktoons Unite! kryje się kolejna próba przeniesienia do świata wirtualnej rozrywki przygód postaci występujących w serialach animowanych firmowanych przez Nickelodeon. Tym razem ich bohaterowie muszą zjednoczyć się i wspólnie stawić czoła nieprzyjaciołom.

Fast Food Panic
Fast Food Panic

Zręcznościowe 5 czerwca 2009

Zręcznościowy symulator szefa kuchni i managera restauracji fast food w jednym. W grze nie tylko zajmujemy się produkcją potraw z różnorodnych składników, a także dbamy o czystość lokalu i zadowolenie klientów. Przyjemna produkcja, w pełni wykorzystująca możliwości Wii-mote’a .

Iron Man 2
Iron Man 2

Akcji 30 kwietnia 2010

Iron Man 2 jest kontynuacją wydanej w 2008 roku gry akcji, za której powstanie odpowiadają zespoły deweloperskie Griptonite Games oraz Sega Studios San Francisco. Fabuła produkcji luźno nawiązuje do motywów filmu wyreżyserowanego przez Jona Favreau. Gracze kierują poczynaniami Tonego Starka oraz Jamesa Rhodesa, którzy jako Iron Man i War Machine muszą stawić czoła złoczyńcom zagrażającym światu.

Pac-Man World 3
Pac-Man World 3

Przygodowe 6 grudnia 2005

Kolejna gra z sympatycznym Pac-Manem w roli głównej, wydana z okazji dwudziestej piątej rocznicy obecności tej postaci na rynku elektroniczno-rozrywkowym. Podobnie jak pozostałe tytuły z serii Pac-Man World, „trójka” jest rozbudowaną grą platformowo-zręcznościową z elementami przygodowymi.

Charlotte's Web
Charlotte's Web

Zręcznościowe 17 listopada 2006

Charlotte’s Web to gra z gatunku platformówek, oparta na kinowym filmie, będącym z kolei ekranizacją książki dla dzieci (polski tytuł: Pajęczyna Charlotty), napisanej przez Elwyna Brooksa White’a.

Space Invaders Extreme
Space Invaders Extreme

Zręcznościowe 17 czerwca 2008

Remake kultowego shoot’em upa z 1978 roku, w którym gracz wciela się w pilota statku kosmicznego i stawia czoła tytułowym najeźdźcom z kosmosu. Rozgrywka w opracowanym przez firmę Taito Space Invaders Extreme czerpie garściami ze schematu wypracowanego na potrzeby oryginału, aczkolwiek autorzy wzbogacili całość o kilka nowych rozwiązań.

Line Rider: Freestyle
Line Rider: Freestyle

Zręcznościowe 16 września 2008

Line Rider jest komercyjną wersją stworzonej przez Bostjana Cadeza prostej gry wykonanej w technologii Flash. Bardzo ciężko stwierdzić do jakiego gatunku należy powyższy produkt, gdyż nawet sam autor określa swoje dzieło jako bardziej „zabawkę” niż grę.

George of the Jungle
George of the Jungle

Zręcznościowe 11 marca 2008

Niezbyt skomplikowana platformówka, w której wcielamy się w postać tytułowego bohatera. Gra w bardzo wyraźny sposób parodiuje przygody słynnego Tarzana. Na uwagę zasługuje także ciekawa oprawa graficzna (technologiac cel-shading).

Martial Arts: Capoeira
Martial Arts: Capoeira

Akcji prace wstrzymane

Martial Arts: Capoeira to sportowa bijatyka wzbogacona o elementy RPG, za której wykonanie odpowiada włoskie studio deweloperskie Twelve Interactive. Gracz wciela się w jednego z 12 zawodników uprawiających tytułową, brazylijską sztukę walki i uczestniczy w widowiskowych pojedynkach. Każdy bohater opisany jest zestawem atrybutów, które można rozwijać w trakcie zabawy. Twórcy zadbali o kilka opcji rozgrywki, w tym tryby Tournament, Arcade i Survival.

CSI: Deadly Intent
CSI: Deadly Intent

Przygodowe 27 października 2009

Gra przygodowa oparta na motywach 9 sezonu amerykańskiego serialu CSI: Crime Scene Investigation. Jako detektyw kryminolog badamy miejsca i dowody zbrodni, a także analizujemy zebrane materiały. Bierzemy również udział w przesłuchaniach podejrzanych. W grze pojawiają się nowe postacie znane z serialu: Ray Langstone i Riley Adams. Tak jak w poprzednich odsłonach mamy do rozwikłania 5 różnych spraw.

My Baby First Steps
My Baby First Steps

Towarzyskie 3 listopada 2009

My Baby First Steps to kolejna gra familijna wydana przez Nobilis Games przy współpracy z SouthPeak Games. Podstawowym zadaniem wirtualnych rodziców w My Baby First Steps jest wychowywanie małego dziecka przez naukę i zabawę z nim. Odbywa się to głównie przez proste i zabawne mini-gierki, w których uczymy naszą pociechę rozpoznawać kształty, nazywać je, wspinać się na krzesła itd.

Ni Hao, Kai-lan: New Year's Celebration
Ni Hao, Kai-lan: New Year's Celebration

Towarzyskie 3 listopada 2009

Ni Hao, Kai-lan zalicza się do gier edukacyjnych z elementami akcji. Dzięki ciekawym rozwiązaniom młodociany odbiorca ma szanse w przystępny sposób poznać kulturę oraz język Chin.

Tom and Jerry Tales
Tom and Jerry Tales

Zręcznościowe 7 listopada 2006

Dynamiczna zręcznościówka, w której przejmujemy kontrolę nad tytułowym gryzoniem. Próbujemy uprzykrzać życie kocurowi Tomowi, przygotowując różnorakie pułapki.

Roogoo Attack
Roogoo Attack

Zręcznościowe 30 czerwca 2009

Roogoo to produkt stanowiący połączenie gry logicznej oraz wymagającej podejmowania szybkich decyzji zręcznościówki, opracowany przez studio developerskie Spidermonk.

World Championship Poker
World Championship Poker

Logiczne 5 kwietnia 2005

Symulacja gry w różne odmiany tytułowego pokera, m.in. Texas Hold'em, czy Five Card Draw. Na uwagę zasługuje obecność lekcji treningowych, dzięki którym można zapoznać się z zasadami każdej z dostępnych gier.

Flight Control
Flight Control

Zręcznościowe 19 lutego 2010

Zręcznościowa gra logiczna, w której zostajemy kontrolerem ruchu lotniczego. Naszym zadaniem jest wytyczanie tras lądowania dla coraz większej liczby maszyn, a także sprawdzanie wszystkich parametrów poszczególnych lotów. Gra posiada prostą grafikę i przejrzysty interfejs.

Open Season
Open Season

Przygodowe 19 września 2006

Open Season to familijna, przygodowa gra akcji, której fabuła wzorowana jest na animowanym obrazie kinowym o tym samym tytule, za którego powstanie odpowiada wytwórnia Sony Pictures Animation.

Eragon
Eragon

RPG 14 listopada 2006

Eragon to gra typu action/adventure zrobiona na podstawie filmu o tym samym tytule, będącego z kolei ekranizacją powieści Christophera Paoliniego. W trakcie rozgrywki, poczynania bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Bratz Girlz Really Rock
Bratz Girlz Really Rock

Zręcznościowe 13 października 2008

Bratz to seria gier skierowanych przede wszystkim do młodych dziewczyn, które marzą o projektowaniu w mody. W tej odsłonie wybieramy się na letni obóz, aby między innymi założyć własny zespół rockowy.

Thor: God of Thunder
Thor: God of Thunder

Akcji 29 kwietnia 2011

Thor: God of Thunder jest stworzoną przez studio Liquid Entertainment przygodową grą akcji bazującą na filmie Kennetha Branagha oraz popularnej serii komiksowej wydawanej przez firmę Marvel. Gracze wcielają się w postać tytułowego nordyckiego boga i ruszają do walki z monstrami, które zagrażają krainie Asgaard. Rozgrywka bazuje na widowiskowych starciach z przeciwnikami i wyprowadzaniu zabójczych kombinacji ciosów.

MySims Racing
MySims Racing

Wyścigi 8 czerwca 2009

Zręcznościowa gra wyścigowa, w której możemy wcielić sie w bohaterów serii MySims. Charakteryzuje się bardzo uproszczonym modelem jazdy i kolorową, rysunkową grafiką.

Bomberman
Bomberman

Zręcznościowe 21 czerwca 2005

Kolejna produkcja z cyklu Bomberman, nawiązująca do przebojowej pozycji, która zadebiutowała w latach osiemdziesiątych XX wieku. Gracz, jako tytułowy bohater, bierze udział w międzygalaktycznej przygodzie, w której głównym celem jest zatrzymanie niebezpiecznej armii robotów.

Tiger Woods PGA Tour 08
Tiger Woods PGA Tour 08

Sportowe 28 sierpnia 2007

Tiger Woods PGA Tour 08 to kolejna odsłona najpopularniejszej na świecie gry traktującej o sporcie dla bogaczy, czyli elitarnym golfie. Za produkcją tytułu stoi należący do koncernu Electronic Arts zespół Hypnotix, który dotąd zaznaczył swoją obecność w branży stworzeniem serii Outlaw Golf.

Pony Friends 2
Pony Friends 2

Towarzyskie 20 listopada 2009

Gra familijna przeznaczona głównie dla dzieci, w której opiekujemy się małym kucykiem. Wpierw wybieramy naszego podopiecznego spośród dwunastu różnorodnych zwierząt, a następnie wyposażamy go w siodło i inne niezbędne akcesoria. Ważnym aspektem jest również pielęgnacja kucyka. W tym celu prowadzimy własną stajnię, gdzie źrebak może odpocząć, przespać. Jest to również miejsce zabiegów higienicznych.