Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

43. Gry Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 43. Najpopularniejsze gry na platformę DS.

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Danny Phantom: Urban Jungle
Danny Phantom: Urban Jungle

Zręcznościowe 19 września 2006

Danny Phantom: Urban Jungle, stworzona i wydana przez korporację THQ, należy do gatunku strzelanin typu „leć w prawo i zabijaj wszystko co się rusza”. Oparta jest luźno na 46 odcinku trzeciego sezonu amerykańskiej kreskówki Danny Phantom, stworzonej przez Butcha Hartmana dla stacji Nickelodeon.

Dora the Explorer: Dora Saves the Mermaids
Dora the Explorer: Dora Saves the Mermaids

Zręcznościowe 5 listopada 2007

Prosta gra zręcznościowo-przygoda, w której wcielamy się w postać tytułowej bohaterki, znanej z serialu animowanego. Tym razem Dora pragnie udzielić wsparcia syrenom.

Where's Waldo? The Fantastic Journey
Where's Waldo? The Fantastic Journey

Zręcznościowe 22 września 2009

Where's Waldo? The Fantastic Journey to gra logiczna z elementami zręcznościowymi wyprodukowana przez studio Ludia na licencji popularnej serii komiksowej. Gracze mają okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość szukując tytułowego bohatera, jego przyjaciół oraz wskazane przedmioty na kilkunastu ręcznie rysowanych obrazkach. Twórcy zadbali m.in. o możliwość zabawy w trybie wieloosobowym, gdzie korzystać można z rozmaitych sztuczek utrudniających zadanie przeciwnikom.

The Golden Compass
The Golden Compass

Przygodowe 30 listopada 2007

Złoty kompas to oparta na motywach książkowej trylogii Philipa Pulmana „The Dark Materials” i wyreżyserowanego przez Chrisa Weitza filmu przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gracz kieruje poczynaniami Lyry Belaqua, 12-letniej mieszkanki równoległego, fantastycznego uniwersum, która rusza na ratunek swemu przyjacielowi, porwanemu przez tajemniczą organizację The Gobblers. Gra wyprodukowana została przez studio deweloperskie Shiny Entertainment.

Are You Smarter than a 5th Grader?
Are You Smarter than a 5th Grader?

Towarzyskie 1 października 2007

Elektroniczna wersja popularnego teleturnieju, w której musimy wykazać się wiedzą na poziomie co najmniej piątej klasy podstawówki. Producent przygotował ponad 3000 pytań, podzielonych na 28 kategorii.

Dragonology
Dragonology

Akcji 5 listopada 2009

Przygodowa gra akcji, bazująca na popularnych bajkach dla dzieci. Dosiadamy przyjaźnie nastawionego smoka, zajmując się wykonywaniem wielu ciekawych zadań. Zmagania obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Teenage Mutant Ninja Turtles 3: Mutant Nightmare
Teenage Mutant Ninja Turtles 3: Mutant Nightmare

Akcji 1 listopada 2005

Teenage Mutant Ninja Turtles 3: Mutant Nightmare jest de facto czwartą częścią (po TMNT, TMNT 2: Battle Nexus i TMNT Mutant Melee) popularnej marki gier traktujących o perypetiach zmutowanych żółwi. Leonardo, Donatello, Raphael i Michaelangelo likwidują wszelkie przejawy zła przy użyciu wschodnich sztuk walki.

Gabrielle's Ghostly Groove
Gabrielle's Ghostly Groove

Towarzyskie 4 października 2011

Zręcznościowa gra muzyczna wyprodukowana przez studio Natsume. Wcielamy się w postać tytułowej Gabrieli, która w niefortunnym wypadku traci swoją duszę. Aby powrócić do świata żywych musimy przebyć taneczne zaświaty pełne potworków. Układy taneczne wykonywane są za pośrednictwem ekranu dotykowego konsoli. Gra posiada prostą i estetyczną grafikę, a ścieżka dźwiękowa nawiązuje do melodii z klasycznych horrorów.

Jelly Belly: Ballistic Beans
Jelly Belly: Ballistic Beans

Zręcznościowe 20 marca 2009

Jelly Belly: Ballistic Beans to nieskomplikowana zręcznościówka, korzystająca z licencji firmy Jelly Belly, produkującej m.in. żelki owocowe. Naszym zadaniem jest trafianie właśnie tymi żelkami do odpowiednich pojemników.

The Biggest Loser
The Biggest Loser

Zręcznościowe 6 października 2009

The Biggest Loser to gra oparta na popularnym programie o tym samym tytule, w którym uczestnicy walczą ze swoją nadwagą. Opisywany produkt zawiera zarówno ćwiczenia jak i porady dotyczące zdrowego trybu życia, pomocne w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

Skate It
Skate It

Sportowe 18 listopada 2008

Skate It to druga gra z deskorolkowej serii, pochodzącej ze stajni Electronic Arts. Przejeżdżamy przez najciekawsze zakątki wirtualnego miasta San Vanelona, wykonując efektowne triki z wykorzystaniem znanego przez miłośników tej serii systemu FlickIt.

EA Playground
EA Playground

Logiczne 22 października 2007

Zestaw mini-gier, rozgrywanych na obszarze tytułowego placu zabaw. Po terenie tym można się do woli przemieszczać, zbierając potrzebne do zdobyciu upgrade'ów różnorakie przedmioty.

Yamaha Supercross
Yamaha Supercross

Wyścigi 7 kwietnia 2009

Yamaha Supercross to wyścigi, których tematem jest supercross – zawody, w których motocykle ścigają się po zabłoconych trasach w stylu off-road, z dużą ilością hopek i przeszkód. Za stworzenie gry odpowiada firma Coyote Console, mająca na swoim koncie już takie tytuły jak Die Hard Vendetta, Vietcong, czy I-Ninja.

Jambo! Safari: Animal Rescue
Jambo! Safari: Animal Rescue

Przygodowe 4 grudnia 2009

Uratuj afrykańską faunę, wcielając się w jednego z czterech strażników jednego z rezerwatów. Dokonaj tego samodzielnie lub wspólnie ze znajomym w trybie kooperacji.

Real Crimes: Jack The Ripper
Real Crimes: Jack The Ripper

Przygodowe 24 maja 2010

Kolejna łącząca gatunek „hidden object” z elementami przygodówkowymi. Akcja toczy się w Londynie w 1880 roku. Naszym zadaniem jest pomóc detektywom Scotland Yardu w schwytaniu Kuby Rozpruwacza. Mechanika zabawy łączy standartowe odnajdywanie ukrytych na ekranie przedmiotów z bardziej tradycyjnymi zagadkami.

Space Chimps
Space Chimps

Zręcznościowe 15 lipca 2008

Zręcznościówka dla młodszych graczy, bazująca na filmie animowanym pod tym samym tytułem. Przejmujemy kontrolę nad dzielnymi szympansami, badając powierzchnię obcej planety.

Spelling Challenges and More!
Spelling Challenges and More!

Logiczne 25 września 2007

Spelling Challenges and More! to produkt o charakterze edukacyjnym, doskonale łączący naukę z zabawą. Jego główne zadanie polega na zaznajomieniu użytkownika w każdym wieku z zasadami, którymi rządzi się świat angielskiej ortografii.

Bigfoot: Collision Course
Bigfoot: Collision Course

Wyścigi 2 grudnia 2008

Bigfoot: Collision Course to wyścigi, które pozwalają nam prowadzić ogromne Monster Trucki. Celem zabawy jest jak najszybsze pokonanie danej trasy oraz przeciwników, również przy pomocy różnych power-upów. Gra posiada licencję firmy Bigfoot, produkującej jedne z najsłynniejszych Monster Trucków.

Dubbers Adventure
Dubbers Adventure

Zręcznościowe prace wstrzymane

Zabawna dwuwymiarowa platformówka dla najmłodszych, w której sterujemy futrzanym stworkiem. Główna umiejętność bohatera polega na wspinaniu się na wyżej położone półki.

Ant Nation
Ant Nation

Strategiczne 18 sierpnia 2009

Strategia czasu rzeczywistego, w której wcielamy się w chłopca prowadzącego do boju armię mrówek. W roli władcy mrowiska musimy odeprzeć atak kosmicznych najeźdźców. Twórcy oddali do dyspozycji gracza tylko dwie jednostki i kilka opcji modyfikowania ich właściwości. W sumie otrzymujemy sto zadań składających się na obszerną kampanię.

Arctic Tale
Arctic Tale

Przygodowe 8 października 2007

Gra o podłożu edukacyjnym, oferująca możliwość przejęcia kontroli między innymi nad niedźwiedziem polarnym czy orką. Zajmujemy się eksploracją terenów arktycznych, uczestnicząc w prostych mini-grach.

Monster Jam: Path of Destruction
Monster Jam: Path of Destruction

Wyścigi 9 listopada 2010

Kolejna część wyścigów potężnych monster trucków, sygnowana przez Activision i oparta na licencji Monster Jam. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich częściach gry twórcy zadbali o realizm. Gracz może wybierać spośród 30 dostępnych pojazdów, w tym takich legend jak Grave Digger czy Maximum Destruction. Ponadto możliwe jest również tworzenie własnych maszyn.

Thrillville: Off the Rails
Thrillville: Off the Rails

Strategiczne 9 października 2007

Druga część popularnej strategii ekonomicznej. Ponownie zajmujemy się tworzeniem własnego parku rozrywki. Na uwagę zasługuje obecność ponad dwudziestu rozbudowanych kolejek górskich.

My Little Baby
My Little Baby

Symulacje 4 listopada 2008

My Little Baby to gra symulacyjna adresowana do przyszłych mam. Gracze mają okazję sprawdzić się w roli rodziców dziecka na kilku różnych etapach jego rozwoju. Do ich obowiązków należy m.in. przygotowywanie posiłków, przewijanie, kąpanie, bawienie, ubieranie i usypianie malca. Pozycja wyprodukowana została przez włoskie studio deweloperskie Raylight.