Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park (NDS)

Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park NDS

Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park to pierwsza „przygodówka” stworzona z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS, która nawiązuje do bardzo popularnej w Stanach Zjednoczonych serii gier z tytułową panną detektyw w roli głównej.

Przygodowe | książki | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

18września2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park to pierwsza „przygodówka” stworzona z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS, która nawiązuje do bardzo popularnej w Stanach Zjednoczonych serii gier z tytułową panną detektyw w roli głównej.

Tym razem Nancy Drew zajmie się poszukiwaniem Thaddeusa Belmonta – miliardera, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Bogacz przepadł jak kamień w wodę na kilka dni przed otwarciem wakacyjnego kurortu Olde World, mającego podnieść turystyczne znaczenie małego, amerykańskiego miasteczka River Heights. Twoim zadaniem będzie rozwikłanie tej zagadki, obfitującej – jak zwykle – w nieprzewidziane wydarzenia oraz zwroty akcji.

Gra składa się z kilkunastu rozdziałów, w których Nancy Drew musi wykonać określone czynności, przybliżające ją do rozwiązania zagadki. Stworzony przez studio Gorilla Systems Co. program nie odbiega pod tym względem od innych produkcji tego typu, dlatego też kluczowe dla sprawy staną się dyskusje z napotkanymi bohaterami niezależnymi (można wybrać ton w jakim zwracamy się do rozmówcy, co ma niebagatelne znacznie dla przebiegu konwersacji), kolekcjonowanie przedmiotów oraz poszukiwanie dowodów. Autorzy pokusili się również o kilka mini-gier zręcznościowych. Jedną z nich będzie śledzenie wybranej postaci, polegające na ukrywaniu się w ciemnych zaułkach.

Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park korzysta z dobrodziejstw obu ekranów konsoli Nintendo DS. Za pomocą rysika uzyskamy dostęp do inwentarza, mapy oraz zebranych dowodów. Dotykowy ekran służy też do odblokowywania zawartych w programie mini-gier.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park

Klasyfikacja PEGI Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Nowa gra z serii Nancy Drew zmierza na Nintendo DS

wiadomość14 lutego 2008

Majesco Entertainment zaanonsowało kolejną grę z serii Nancy Drew o podtytule The Mystery of the Clue Bender Society. Platformą docelową jest kieszonsolka Nintendo DS, zaś za produkcję odpowiada ekipa Gorilla Systems.

Wkrótce nowe gry z serii Nancy Drew
Wkrótce nowe gry z serii Nancy Drew

wiadomość3 kwietnia 2007

Firma Her Interactive przyzwyczaiła nas już do tego, że systematycznie wydaje kolejne produkcje traktujące o przygodach nastoletniej detektyw, Nancy Drew. Gry okazały się całkiem niezłymi przygodówkami i zdobyły sobie spore grono fanów. Dlatego też nikogo nie powinno dziwić, że w tym roku możemy spodziewać się kolejnych tytułów wykorzystujących postać popularnej książkowej bohaterki.

Nancy Drew będzie prowadzić śledztwo na konsoli Nintendo DS

wiadomość8 lutego 2007

Firma Majesco Entertainment zapowiedziała wczoraj nową grę przygodową ze słynną detektyw w roli głównej – Nancy Drew. Program ten nie powstanie jednak z myślą o PC. Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park ukaże się wyłącznie w wersji na konsolę Nintendo DS.