Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPC
Okładka Murder by Numbers (Switch)
OkładkaMurder by Numbers (Switch)

Murder by Numbers

Gra przygodowa typu visual novel, w której rozwiązujemy zagadkę kryminalną. W Murder by Numbers znajdziemy też, zgodnie z tytułem, liczne zagadki matematyczne. Produkcja została opracowana przez deweloperów ze studia Mediatonic.

Przygodowe | detektywistyczne | elementy logiczne | 2D | visual novel | indie

Murder by Numbers Premiera

5mar2020

Switch

6mar2020

PC

Gry podobne do Murder by Numbers

Catherine: Full Body

Syberia II

The Darkside Detective

Murder by Numbers jest grą przygodową w konwencji visual novel, w której znajdziemy też wyraźnie zarysowane elementy logiczne. W produkcji tej wcielamy się w aktorkę, która stara się oczyścić z zarzutu morderstwa, korzystając przy tym z pomocy robota zwiadowczego SCOUT. Za stworzenie tego tytułu odpowiadają deweloperzy z niezależnego studia Mediatonic - autorzy m.in. Fall Guys: Ultimate Knockout, Gears POP! oraz Hatoful Boyfriend. Wydawcą jest firma Irregular Corporation (znana m.in. z PC Building Simulator).

Fabuła

W Murder by Numbers wcielamy się w Honor Mizrahi - aktorkę, która przez lata grała w popularnym serialu detektywistycznym. Niestety została zwolniona z pracy, a niedługo potem jej były szef został znaleziony martwy. Korzystając z pomocy robota zwiadowczego SCOUT kobieta stara się rozwikłać zagadkę i oczyścić swoje imię.

Mechanika

Murder by Numbers to dość typowa gra typu visual novel. Zabawa polega tutaj w głównej mierze na czytaniu dialogów, obserwowaniu wyświetlanych ilustracji i okazyjnym podejmowaniu decyzji, które mają wpływ na opowieść. W czasie zabawy zwiedzamy szereg miejsc zbrodni (ukazanych w postaci dwuwymiarowych ilustracji), takich jak kluby taneczne czy studia telewizyjne. Ważną rolę odgrywają rozmowy z postaciami, dzięki którym zdobywamy poszlaki umożliwiające prowadzenie śledztwa.

Twórcy wzbogacili formułę visual novel o elementy logiczne. W trakcie rozgrywki rozwiązujemy zagadki, które najczęściej opierają się na właściwym układaniu liczb albo wykonywaniu obliczeń.

Tryby gry

W Murder by Numbers możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Murder by Numbers posiada dwuwymiarową oprawę graficzną, która jest oparta głównie o ręcznie rysowane ilustracje. Obrazki są utrzymane w mangowej stylistyce, charakterystycznej dla wielu produkcji tego typu (twórcą projektów postaci jest Hato Moa - artysta znany z Hatoful Boyfriend). Warto odnotować także ścieżkę dźwiękową, za którą odpowiada branżowy weteran Masakazu Sugimori (Phoenix Wright: Ace Attorney, Ghost Trick: Phantom Detective, Wiewtiful Joe).

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Murder by Numbers: 16+

Murder by Numbers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 285 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch