Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mouse (PC)
OkładkaMouse (PC)

Mouse PC

Pierwszoosobowa strzelanka utrzymana w tonie czarnobiałych filmów animowanych z początku XX wieku. Mouse jest polską produkcją, w której jako mysz-detektyw John Mouston walczymy z przestępcami panoszącymi się w skorumpowanym mieście.

Akcji | FPP | noir | FPS | polskie | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mouse Premiera PC

2025

Steam

2025

producent: Fumi Games wydawca: Fumi Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mouse

Fallen Aces

I.G.I. Origins

XIII

Mouse to utrzymana w stylu retro pierwszoosobowa strzelanka nawiązująca pod względem audiowizualnym do kreskówek z początku XX wieku. Tytuł opracowało niezależne polskie studio Fumi Games.

Fabuła

W grze wcielamy się w antropomorficzną mysz – detektywa Johna Moustona, wraz z nim zanurzymy się w niebezpiecznym świecie pełnym oszustw i morderstw. Odkryjemy przy tym najgorsze tajemnice skorumpowanego miasta, poznając fabułę inspirowaną klasycznymi kryminałami noir.

Mechanika

Mouse jest brutalnym FPS-em, którego kreskówkowej oprawie towarzyszą krwawe animacje śmierci przeciwników, obejmujące zarówno zamianę w popiół, jak i nagłą eksplozję głowy. W trakcie rozgrywki skorzystamy z licznych broni, sięgając m.in. po rewolwer, karabin Carcano czy pistolet maszynowy Thompson (znany także jako Tommy Gun), by uporać się z zastępami gangsterów. W zwarciu zrobimy użytek z pięści lub młotka, a w walce z przeważającą liczbą wrogów, wyrównamy szansę za pomocą dynamitu. Środki wybuchowe posłużą nam także do wyburzenia części ścian. Mechanikę uzupełniają dodatkowe aktywności (np. włamywanie się do sejfów).

Z czasem zyskamy możliwość ulepszenia naszego ekwipunku oraz umiejętności głównego bohatera za pomocą rozsianych w całym mieście automatów Fantastic-o-Matic. Wykorzystamy również szereg przedmiotów możliwych do konsumpcji (w tym cygaro, ser czy kawę), które zapewnią Johnowi Moustonowi tymczasowe bonusy, zwiększając jego skuteczność w walce.

Dzieło studia Fumi Games zapewnia dużą swobodę rozgrywki, odnajdą się w nim zarówno entuzjaści planowania każdego ataku, jak i gracze decydujący się na brawurowe rozprawianie się z przeciwnikami.

Kwestie techniczne

Mouse wyróżnia się czarno-białą oprawą graficzną nasuwającą skojarzenia z pierwszymi tytułami tworzonymi przez wytwórnię The Walt Disney Company. Postacie występujące w grze przypominają bohaterów popularnych kreskówek – noszą wielkie, białe rękawiczki, a ich kończyny są wyjątkowo giętkie, co jest charakterystycznym elementem techniki rubber hose animation (dosłownie: animacja gumowego węża).

Ostatnia modyfikacja 11 kwietnia 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mouse: 18+

Mouse Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GT lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7