Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. mitologia

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry o tematyce mitologia.

PC
PC Windows57 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 55 Sony PlayStation 421 Sony PlayStation 33
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable1 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE19 Microsoft Xbox 3602
Microsoft Xbox
Mobile
Android11 Apple iOS11 Windows Phone5
Nintendo
Nintendo Switch18 Nintendo Wii1 Nintendo DS3
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

mitologia
Persian Nights: Piaski przeznaczenia
Persian Nights: Piaski przeznaczenia

Logiczne 7 czerwca 2017

Kolejna produkcja typu HOPA w portfolio wydawniczym firmy Artifex Mundi. Dzieło studia Sodigital przenosi gracza do baśniowej Persji, w której rządy twardej ręki sprawuje Wielki Wezyr Zaved. Nie dość, że prawowity władca, król Badiya, zapadł na śmiertelną chorobę, to jeszcze populację kraju dziesiątkuje tajemnicza plaga. Problemom próbuje zaradzić główna bohaterka, aptekarka Tara, która prowadzi śledztwo w towarzystwie dżinki Minu i szermierza Dariusa.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP

Jewel Master: Cradle of Athena
Jewel Master: Cradle of Athena

Logiczne 28 września 2010

Jewel Master: Cradle of Athena to gra logiczna wzbogacona o elementy przygodowe i strategiczne. Tytuł stworzony został przez specjalizujące się w tego rodzaju produkcjach niemieckie studio deweloperskie Cerasus Media.

NDS

Skabma: Snowfall
Skabma: Snowfall

Przygodowe 2022

Przygodowa gra akcji stworzona przez studio Red Stage Enterntainment. Skabma: Snowfall opowiada historię Áilu – młodego przedstawiciela ludu Saamów, którego spokojne życie zostało zakłócone przez tajemniczą chorobę rozprzestrzeniającą się po jego krainie.

PC

Six Ages: Ride Like the Wind
Six Ages: Ride Like the Wind

Strategiczne 28 czerwca 2018

Hybryda strategii turowej, przygodówki i RPG-a, osadzona w uniwersum kultowej gry King of Dragon Pass. W Six Ages: Ride Like the Wind dokonujemy wyborów rzutujących na dalsze losy naszego klanu. W trakcie zabawy decydujemy o jego polityce wewnętrznej i zewnętrznej oraz odkrywamy tajemnice świata przedstawionego.

PCiOS

Smite Blitz
Smite Blitz

RPG 15 listopada 2019

Smite Blitz to darmowe taktyczne RPG od Hi-Rez Studios, autorów popularnej gry MOBA Smite. W czasie zabawy gracze kompletują drużynę złożoną z bogów pochodzących z różnych mitologii i walczą z napotkanymi przeciwnikami.

ANDiOS

Westward Journey II
Westward Journey II

RPG 1 sierpnia 2002

Gra z gatunku MMORPG oferująca świat inspirowany chińską kulturą. Westward Journey II oferuje klasyczny model rozgrywki oraz swobodny system PvP. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada chińska firma NetEase.

PC

Atlantis Fantasy
Atlantis Fantasy

Strategiczne 9 listopada 2011

Gra społecznościowa stworzona z myślą o użytkownikach serwisu facebook. Wcielamy się w boga lub boginię i próbujemy odbudować na polecenie Posejdona zatopioną Atlantydę. W tym celu zbieramy surowce, stawiamy nowe budynki, pozyskujemy z nich gotówkę oraz awansujemy na wyższe poziomy doświadczenia wykonując misje.

WWW

The Mooseman
The Mooseman

Przygodowe 17 lutego 2017

Narracyjna gra przygodowa, dla której źródłem inspiracji były legendy plemienia Czudów, dawniej zamieszkującego północno-zachodnie rejony współczesnej Rosji. W The Mooseman gracze wcielają się w tytułowego szamana odkrywającego tajemnice świata ukryte przed oczami śmiertelników.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Lichtspeer
Lichtspeer

Zręcznościowe 27 września 2016

Prosta gra zręcznościowa, w której miotamy oszczepami w nadciągających przeciwników. Lichtspeer jest debiutanckim dziełem niezależnego polskiego studia Lichthund. Akcja toczy się w dalekiej przyszłości, w świecie wzorowanym na mitologii germańskiej z domieszką elementów science fiction i abstrakcyjnego humoru. Gracz steruje jasnowłosym wojownikiem, który przemierza ten fantastyczny świat i walczy z mitologicznymi stworzeniami.

PCPS4XONESwitchANDiOSPSV

Reverie
Reverie

Zręcznościowe 29 marca 2018

Przygodowa gra akcji, dla której źródłem inspiracji były tuzy gatunku pokroju pierwszych odsłon cyklu The Legend of Zelda oraz maoryska mitologia. Gracz wciela się w chłopca przemierzającego fikcyjną wyspę Toromi, zamierzającego rozprawić się ze złowrogimi duchami.

PS4SwitchPSV

Megalith
Megalith

Akcji 8 stycznia 2019

Skupiona na trybie multiplayer gra akcji VR pozwalająca graczom wziąć udział w wojnie tytanów na przedhistorycznej Ziemi. Do naszej dyspozycji oddano rozbudowany arsenał i szeroki wachlarz umiejętności bojowych, które możemy dobierać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Dopełnieniem całości jest podatne na zniszczenia środowisko, co zaprawiony w bojach gracz może wykorzystać na własną korzyść. Tytuł powstał z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej, których wymaga do działania.

PS4

Shikhondo: Soul Eater
Shikhondo: Soul Eater

Akcji 10 października 2017

Koreański shoot'em up nawiązujący w sposób bezpośredni do rodzimej stylistyki, wierzeń i folkloru. W grze wcielamy się w dziewczynę lub Grim Reapera, których zadaniem jest ściganie zbiegłych z limbo demonów.

PCPS4XONESwitch

Mulaka
Mulaka

Akcji 27 lutego 2018

Przygodowa gra akcji z elementami platformówki, w której gracze trafiają do fantastycznej wersji meksykańskiej krainy Sierra Tarahumara, inspirowanej legendami i dorobkiem kulturowym zamieszkującego ten obszar plemienia Tarahumara. Głównym bohaterem jest Sukurúame – szaman, który wyrusza w długą podróż celem zdobycia zaufania bóstw sprawujących pieczę nad tym regionem i tym samym uratowania jego mieszkańców przed całkowitą zagładą.

PCPS4XONESwitch

Breach
Breach

RPG prace wstrzymane

Duchowy spadkobierca anulowanego projektu BioWare pt. Shadow Realms - multiplayerowa gra RPG akcji, w której naszą rzeczywistość nawiedziły fantastyczne istoty. Gracz może wcielić się w jednego z herosów walczących z tymi mitologicznymi stworami lub w demona próbującego utrudnić życie ludzkim śmiałkom. Za Breach odpowiada studio QC Games, założone przez byłych pracowników BioWare.

PC

Theatre of Pain
Theatre of Pain

Bijatyki 31 października 1996

Theatre of Pain to klasyczna, dwuwymiarowa bijatyka (w stylu Street Fighter II), wyprodukowana przez studio Mirage Technologies. Gracze mogą wcielić się w postaci historyczne oraz bohaterów rzymskiej mitologii i toczyć pojedynki na starożytnych arenach.

PC

The Lost Titans
The Lost Titans

RPG prace wstrzymane

Przeglądarkowa gra MMORPG, w której przemierzamy magiczny świat Aristos, wykonujemy różne questy, walczymy i rozwijamy swojego wojownika. The Lost Titans zostało stworzone w firmie ZQGame.

WWW

Kawiteros
Kawiteros

Logiczne prace wstrzymane

Dwuwymiarowa gra logiczna wzbogacona o elementy charakterystyczne dla platformówek, za której stworzeniem stoi niezależne studio Neko Entertainment. Źródłem inspiracji dla twórców były wierzenia i tradycje Indian Huiczol, co objawia się nie tylko w warstwie fabularnej, lecz także w atrakcyjnej oprawie graficznej, pełnej psychodelicznych barw.

PC