Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONEPCANDSwitchiOS
Okładka The Mooseman (PS4)

The Mooseman

Narracyjna gra przygodowa, dla której źródłem inspiracji były legendy plemienia Czudów, dawniej zamieszkującego północno-zachodnie rejony współczesnej Rosji. W The Mooseman gracze wcielają się w tytułowego szamana odkrywającego tajemnice świata ukryte przed oczami śmiertelników.

Przygodowe | mitologia | 2D | indie | side-scroll | eksperymentalne/artystyczne

Okładka The Mooseman (PS4)

producent: Morteshka

wydawca: Morteshka

Strona oficjalna

data premiery gry:

17lut2017

PC

10kwi2018

AND

17kwi2018

iOS

18lip2018

PS4 XONE Switch

The Mooseman jest narracyjną grą przygodową, opracowaną przez niezależne rosyjskie studio Morteshka, założone przez Vladimira Beletsky'ego i Mikhaila Shvachko.

Fabuła

Źródłem inspiracji dla historii opowiedzianej w grze The Mooseman są legendy plemienia Czudów, które dawniej zamieszkiwało między innymi północno-zachodnie rejony współczesnej Rosji. Zgodnie z nimi świat składa się z trzech wymiarów – najniższego, zamieszkiwanego przez duchy; środkowego, w którym żyją ludzie; oraz najwyższego, stanowiącego domenę starożytnych bóstw. W trakcie rozgrywki gracz wciela się w tytułowego szamana zdolnego do podróżowania pomiędzy wszystkimi warstwami rzeczywistości.

Mechanika

W The Mooseman akcję obserwujemy z boku. W toku przygody przemierzamy lokacje inspirowane przyrodą z okolic miasta Perm (gdzie mieści się siedziba studia) i wzbogacone o fantastyczne elementy. Podróżując po nich, protagonista spotyka starożytne bóstwa i duchy, poznaje tajemnice ukryte przed śmiertelnikami, a także rozwiązuje liczne łamigłówki. Z czasem bohater zdobywa artefakty oraz nowe zdolności, które mają zapewnić mu dostęp do najwyższego z wymiarów.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną The Mooseman jest ręcznie rysowana grafika utrzymana w ponurej, niemal monochromatycznej kolorystyce. Unikalny klimat jest budowany również przez muzykę ludową, która towarzyszy nam w podróży.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Mooseman

Klasyfikacja PEGI The Mooseman

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Mooseman

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium III 1.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 600 MB HDD, Windows XP

PC
AND
iOS
PS4
XONE
Switch