Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitchAND
Okładka EQQO (Switch)
OkładkaEQQO (Switch)

EQQO

Gra logiczna inspirowana kulturą etiopską. W czasie przygody w EQQO gracz wciela się w nadprzyrodzoną siłę, która pomaga tytułowemu chłopcu rozwiązywać zagadki logiczne i przedzierać się przez kolejne etapy. Za grę odpowiada niewielkie Parallel Studio.

Logiczne | widok izometryczny | mitologia | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

EQQO Premiera

26lip2019

AND

7lut2020

Switch

producent: Parallel Studio wydawca: Nakana.io

EQQO to inspirowana kulturą etiopską gra logiczna. Podczas przygody gracz pomaga tytułowemu bohaterowi przedzierać się przez kolejne lokacje. Za produkcję tytułu odpowiada Parallel Studio. Wydania podjęła się firma Nakana.io.

Fabuła

Fabuła przedstawiona w EQQO skupia się na losach tytułowego chłopca, który jest niewidomy od urodzenia. Uwielbia on słuchać różnego rodzaju mitów, a jego ulubionym jest ten o bogu kryjącym się pod postacią węża, próbującym złożyć swoje jajko pod drzewem zwanym Mother Tree.

Pewnego dnia chłopiec spotyka bohatera swojej ulubionej opowieści i odkrywa, że został on ciężko raniony przez ludzi. EQQO decyduje się mu pomóc i zanieść jego jajo do celu. Całą historię poznajemy dzięki narracji mamy protagonisty.

Mechanika

W EQQO gracz nie kieruje tytułową postacią bezpośrednio. Zamiast tego wciela się w nadprzyrodzoną siłę, która pomaga bohaterowi w pokonywaniu kolejnych plansz. Każda następna lokacja stanowi zagadkę logiczną. Można ją rozwiązać, wchodząc w interakcję z różnymi obiektami (np. przesuwając lub strącając je) lub nakazując chłopcu wykonanie konkretnej czynności.

W produkcji istotną rolę odgrywa perspektywa. Świat przedstawiony został w widoku izometrycznym, a każdą lokację można obserwować tylko pod konkretnymi, narzuconymi przez grę kątami. Gracz musi więc przełączać się między dostępnymi widokami w taki sposób, by zlokalizować wszystkie elementy niezbędne do rozwiązania łamigłówki.

Podczas niektórych sekwencji gracz musi nakazać EQQO odłożenie niesionego przez niego jajka. W późniejszych etapach rozgrywki pojawiają się istoty znane jako „cienie”, które mogą je przejąć, jeśli o nim zapomnimy.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna w EQQO jest minimalistyczna i praktycznie pozbawiona szczegółów. Nie można jej jednak odmówić uroku.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2,5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe EQQO: Odpowiednia dla każdego wieku.

Switch
AND