Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCSwitchXONEPS4ANDiOSWP
Okładka Persian Nights: Sands of Wonders (PC)
OkładkaPersian Nights: Sands of Wonders (PC)

Persian Nights: Piaski przeznaczenia

Persian Nights: Sands of Wonders

Kolejna produkcja typu HOPA w portfolio wydawniczym firmy Artifex Mundi. Dzieło studia Sodigital przenosi gracza do baśniowej Persji, w której rządy twardej ręki sprawuje Wielki Wezyr Zaved.

Logiczne | fantasy | ukryte przedmioty | mitologia | 2D | elementy przygodowe | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Persian Nights: Piaski przeznaczenia Premiera

7cze2017

AND

27cze2017

WP

28cze2017

iOS

29cze2017

PC

17sie2018

PS4 XONE Switch

Persian Nights: Piaski przeznaczenia to kolejna produkcja typu HOPA w portfolio wydawniczym firmy Artifex Mundi. Tytuł został opracowany przez studio Sodigital.

Fabuła

Persian Nights: Piaski przeznaczenia przenosi gracza do baśniowej Persji, nad którą zawisło widmo rychłej zagłady. Po tym, jak król Badiya zapadł na śmiertelną chorobę, władzę w kraju przejął Wielki Wezyr Zaved, doprowadzając go na skraj ruiny – jakby tego było mało, populację dziesiątkuje tajemnicza plaga. Problemom stara się zaradzić główna bohaterka – aptekarka Tara. Protagonistka rozpoczyna śledztwo, którego celem jest odnalezienie źródła zarazy i zapobiegnięcie jej dalszemu rozprzestrzenianiu. Dziewczyna nie jest sama, gdyż może liczyć na pomoc dżinki Minu i szermierza Dariusa.

Mechanika

Rozgrywka w Persian Nights: Piaski przeznaczenia nie odbiega od schematu wypracowanego na potrzeby innych reprezentantów gatunku. W trakcie rozgrywki trafiamy więc do czterdziestu jeden malowniczych lokacji, w których rozwiązujemy mniej lub bardziej skomplikowane zagadki polegające na poszukiwaniu ukrytych przedmiotów, postaci lub obiektów, jakie zakamuflowano na pełnych detali planszach. Od czasu do czasu bierzemy też udział w interaktywnych minigrach, a także warzymy rozmaite mikstury na podstawie składników pozyskanych w toku przygody.

Kwestie techniczne

Podobnie jak większość innych pozycji tego typu, Persian Nights: Piaski przeznaczenia odznacza się wysokiej jakości, ręcznie rysowaną oprawą graficzną. Podobać się może również muzyka oraz animowane przerywniki filmowe, dzięki którym gracz poznaje kolejne fragmenty opowiedzianej historii.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Persian Nights: Piaski przeznaczenia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
AND
iOS
WP
PS4
XONE
Switch