Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka Xuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains (Switch)
OkładkaXuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains (Switch)

Xuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains

Zremasterowana wersja turowego RPG-a pod tytułem Xuan-Yuan Sword III. W Xuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains wcielamy się w rolę frankońskiego rycerza imieniem Septem, który udaje się na Daleki Wschód, by odkryć tajemne sztuki wojenne.

RPG | fantasy | turowe | średniowiecze | mitologia | 2D | reedycje/remastery/remaki | Chiny

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Xuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains Premiera

26lip2023

PC

8gru2023

Switch

Gry podobne do Xuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Ash of Gods: The Way

The Banner Saga 3

Xuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains to gra RPG, inspirowana zarówno wydarzeniami historycznymi, jak i mitologią. Produkcja jest zremasterowaną wersją gry Xuan-Yuan Sword III, wydanej w 1999 roku. Tytuł został opracowany przez zespoły Softstar Entertainment oraz DOMO Studio, a jego wydaniem zajęły się firmy CubeGame oraz Gamera Games.

Fabuła

Xuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains zabiera nas w podróż do alternatywnej, fantastycznej wersji świata z VIII wieku, kiedy to zaczęły rozkwitać kontakty pomiędzy średniowieczną Europą, Arabami i Dalekim Wschodem. Głównym bohaterem gry jest rycerz imieniem Septem, który na rozkaz Pepina Krótkiego – władcy Franków – wyrusza w długą podróż, by odkryć tajemne sztuki wojenne. Po drodze protagonista wikła się w spory o władzę pomiędzy różnorodnymi mocarstwami, poznaje legendy o tytułowym Mieczu Xuan-Yuan i Naczyniu Fuzji Duchów, a także staje na drodze ambitnego, choć mrocznego pana – Szatana.

Mechanika

W Xuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains akcję oglądamy z lotu ptaka. Przygoda wiedzie Septema przez różnorodne regiony, począwszy od poprzecinanej siecią kanałów Wenecji, przez Damaszek, skończywszy na chińskim Chang'an. Przemierzając je, Septem poznaje mieszkańców tych miejsc, unikalną architekturę oraz panujące w nich zwyczaje, wykonuje różnorodne zadania, zyskuje przyjaciół czy wreszcie walczy z napotkanymi przeciwnikami. Ponadto protagonista ma okazję wziąć udział w szeregu wydarzeń, które znamy z kart historii (jak bitwa nad rzeką Tałas).

Na drodze frankońskiego rycerza stają różnorodni przeciwnicy – oprócz wrogo nastawionych ludzi, pokroju żołnierzy Merowingów, floty weneckiej, wojowników kalifatu Abbasydów czy żołnierzy dynastii Tang, nasz podopieczny musi mierzyć się ze stworami rodem z mitologii, na czele z centaurami, Meduzą oraz Xuan Nü (taoistyczną boginią nieśmiertelności). Starcia z nimi toczą się w trybie turowym, a w ich trakcie musimy umiejętnie wykorzystywać zdolności Septema i jego towarzyszy.

W miarę postępów rozwijamy bohatera, co pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom. Ponadto nasz heros robi użytek z Naczynia Fuzji Duchów, które pozwala mu przechwytywać potwory i przedmioty, a następnie przeobrażać je na specjalnych ołtarzach; w zależności od miejsca, w którym dokonamy transformacji, otrzymamy inny jej efekt.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Xuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains utrzymano w barwnej stylistyce, lekko inspirowanej tradycyjnym malarstwem chińskim.

Ostatnia modyfikacja 30 października 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Xuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains: Odpowiednia dla każdego wieku.

Xuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
PC
Switch