Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Kohan II: Kings of War (PC)

Kohan II: Kings of War PC

Kontynuacja doskonałego RTS-a zatytułowanego Kohan: Immortal Sovereigns. Tym razem autorzy porzucili znane z poprzednich odsłon 2D i zamiast tego zaoferowali w pełni trójwymiarowi silnik graficzny.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Kohan II: Kings of War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7września2004

8października2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kohan: Kings of War jest kontynuacją, nagrodzonej licznymi branżowymi wyróżnieniami, strategii czasu rzeczywistego o nazwie Kohan: Immortal Sovereigns. Rozgrywkę przedstawiono tym razem w trójwymiarowej perspektywie, ale podstawa fabularna nie uległa zmianie. Zatem ponownie zostajemy przeniesieni do fantastycznego świata Khaldun, gdzie wcielamy się w któregoś z tytułowych nieśmiertelnych wybrańców, celem poprowadzenia natarcia zbrojnego przeciwko starożytnym złym mocom.

Developerzy umożliwili użytkownikom objęcie kontroli nad wybraną rasą (wśród sześciu dostępnych nacji znajdujemy m.in. ludzi i nieumarłych) oraz przystąpienie do jednej z pięciu odmiennych frakcji politycznych. Nasze umiejętności taktyczne mamy okazję wypróbować w rozbudowanej kampanii single-player (ponad trzydzieści różnorodnych misji) lub w trybie wieloosobowym, posiadającym bogaty wachlarz rozmaitych opcji konfiguracyjnych. Poszczególne bitwy cechują się iście epickim rozmachem – w akcji obserwujemy setki jednostek (również legendarnych herosów), zorganizowanych w zwarte formacje i zachowujących się dość realistycznie.

Ponadto autorzy zdecydowali się znacznie ulepszyć pierwotny interfejs, czyniąc go w obecnej formie wyjątkowo intuicyjnym. Do tego dochodzi jeszcze zwiększona ilość detali wizualnych (np. w ośrodkach miejskich) i usprawniona Sztuczna Inteligencja. Całość uzupełnia profesjonalny edytor scenariuszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 209 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kohan II: Kings of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kohan II: Kings of War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 700 MB HDD
Kohan II: Kings of War - zapowiedź
Kohan II: Kings of War - zapowiedź

Przed premierą 24 sierpnia 2004, 12:28

Najbardziej jednak ucieszyła mnie wiadomość, że ścieżkę muzyczną Kohan II: Kings of War skomponuje jeden z najlepszych autorów muzyki do gier – Jeremy Soule. Ten pan ma już na swoim koncie doświadczenia przy tworzeniu takich hitów, jak Star Wars: Knights of the Old Republic, The Elder Scrolls III: Morrowind, Icewind Dale czy Neverwinter Nights. Równie znanych tytułów można by tu jeszcze mnożyć i mnożyć. Zobaczcie, że wszystkie z gier, do których muzykę tworzył Soule, były chwalone za oprawę dźwiękową niemal przez całą branżę gier.