Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Kohan II: Kings of War (PC)
OkładkaKohan II: Kings of War (PC)

Kohan II: Kings of War PC

Kontynuacja doskonałego RTS-a zatytułowanego Kohan: Immortal Sovereigns. Tym razem autorzy porzucili znane z poprzednich odsłon 2D i zamiast tego zaoferowali w pełni trójwymiarowi silnik graficzny.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kohan II: Kings of War Premiera PC

7września2004

pudełko PL

8października2004

producent: TimeGate Studios wydawca: Gathering of Developers wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kohan: Kings of War jest kontynuacją, nagrodzonej licznymi branżowymi wyróżnieniami, strategii czasu rzeczywistego o nazwie Kohan: Immortal Sovereigns. Rozgrywkę przedstawiono tym razem w trójwymiarowej perspektywie, ale podstawa fabularna nie uległa zmianie. Zatem ponownie zostajemy przeniesieni do fantastycznego świata Khaldun, gdzie wcielamy się w któregoś z tytułowych nieśmiertelnych wybrańców, celem poprowadzenia natarcia zbrojnego przeciwko starożytnym złym mocom.

Developerzy umożliwili użytkownikom objęcie kontroli nad wybraną rasą (wśród sześciu dostępnych nacji znajdujemy m.in. ludzi i nieumarłych) oraz przystąpienie do jednej z pięciu odmiennych frakcji politycznych. Nasze umiejętności taktyczne mamy okazję wypróbować w rozbudowanej kampanii single-player (ponad trzydzieści różnorodnych misji) lub w trybie wieloosobowym, posiadającym bogaty wachlarz rozmaitych opcji konfiguracyjnych. Poszczególne bitwy cechują się iście epickim rozmachem – w akcji obserwujemy setki jednostek (również legendarnych herosów), zorganizowanych w zwarte formacje i zachowujących się dość realistycznie.

Ponadto autorzy zdecydowali się znacznie ulepszyć pierwotny interfejs, czyniąc go w obecnej formie wyjątkowo intuicyjnym. Do tego dochodzi jeszcze zwiększona ilość detali wizualnych (np. w ośrodkach miejskich) i usprawniona Sztuczna Inteligencja. Całość uzupełnia profesjonalny edytor scenariuszy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 209 głosów czytelników.

Kohan II: Kings of War cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kohan II: Kings of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Kohan II: Kings of War Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 700 MB HDD