Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hearts of Iron IV: Death or Dishonor (PC)
OkładkaHearts of Iron IV: Death or Dishonor (PC)

Hearts of Iron IV: Death or Dishonor PC

HoI4 Death or Dishonor

Drugie rozszerzenie DLC do strategii czasu rzeczywistego Hearts of Iron IV.

To jest dodatek do gry Hearts of Iron IV.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | strategiczne wojenne | dwudziestolecie międzywojenne

HoI4 Death or Dishonor Premiera PC

14czerwca2017

Steam

14czerwca2017

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do HoI4 Death or Dishonor

Europa Universalis III

Hearts of Iron III

Darkest Hour

Hearts of Iron IV: Death or Dishonor to drugie w kolejności rozszerzenie DLC do drugowojennej gry strategicznej Hearts of Iron IV. Podobnie jak poprzedni dodatek, Together for Victory, Death or Dishonor wymaga od użytkowników posiadania tytułu bazowego. Produkt został przygotowany przez twórców gry podstawowej – Paradox Development Studio – z myślą o platformie PC.

Mechanika

Filarem dodatku jest nowa zawartość dla czterech państw Europy Środkowo-Wschodniej, które wybuch drugiej wojny światowej zastał w trudnej sytuacji pomiędzy rosnącymi potęgami Trzeciej Rzeszy i Związku Radzieckiego. Węgry, Rumunia, Jugosławia oraz Czechosłowacja muszą podjąć decyzję: czy splamić się sojuszem z jednym z totalitarnych molochów, czy liczyć na pomoc odległych i niepewnych aliantów, czy też spróbować wykuć własną niezależną przyszłość, co jednak grozi ściągnięciem na siebie gniewu o wiele potężniejszych graczy.

Aby urozmaicić graczom podążanie wybraną ścieżką, twórcy zaprojektowali dla wspomnianych czterech państw nowe i rozległe drzewka celów narodowych oraz specjalnie przygotowane wydarzenia. Oprócz zwykłych gałęzi prowadzących do sojuszu z takim czy innym blokiem ideologicznym, drzewka pozwalają też na wywołanie takich ciekawych zdarzeń, jak chociażby odnowienie Austro-Węgier.

Dodatek zawiera również zawartość ogólną, przede wszystkim w formie różnych opcji związanych z licencjonowaniem sprzętu wojskowego. W przypadku poważnych braków w zakresie czołgów, samolotów myśliwskich, czy też innego rodzaju wyposażenia, państwa mogą teraz wystosować do innych rządów prośby o udzielenie licencji na produkcję ich sprzętu. Zgoda obcego rządu na takie działanie uzależniona jest od stosunków pomiędzy oboma państwami, a także od tego, jak świeży jest projekt, którego plany chcemy wypożyczyć – uzyskanie schematów dopiero co opracowanego, niezwykle nowoczesnego pojazdu jest raczej wątpliwe.

Do gry trafiły też opcje ulepszania posiadanego arsenału poprzez konwertowanie przestarzałego oraz zdobycznego sprzętu. Sfera dyplomatyczna wzbogacona została o nowy rodzaj państwa podległego, dostępny wyłącznie dla mocarstw faszystowskich: Reichskommissariat. Umożliwia on ścisłą kontrolę podległej nacji oraz możliwość wykorzystywania jej sprzętu, przemysłu i surowców naturalnych.

Kwestie techniczne

Wraz z nowymi mechanikami do gry trafiły ulepszenia w sferze audiowizualnej: nowe portrety przywódców i generałów, grafiki 2D sprzętu w menu wynalazków, nowe modele 3D czołgów i samolotów, a także linie dialogowe dla żołnierzy oraz 3 nowe ścieżki muzyczne autorstwa Andreasa Waldetofta.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hearts of Iron IV: Death or Dishonor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Hearts of Iron IV: Death or Dishonor Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad 9400 2.66 GHz/AMD Athlon II X4 640 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows Vista/7/8
 • Zalecane:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz/AMD Phenom II X4 850 3.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 Ti/Radeon 6850 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7/8 64-bit