Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hearts of Iron Anthology (PC)

Hearts of Iron Anthology PC

Kompletny zestaw, w skład którego wchodzą cztery produkty. Są to przede wszystkim dwie pierwsze części serii "Hearts of Iron". Ponadto możemy liczyć na samodzielny dodatek "Doomsday" oraz booster pack "Armageddon".

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | 2D | pakiet | wojenne | multiplayer | strategiczne wojenne | dwudziestolecie międzywojenne

PC Windows
Okładka Hearts of Iron Anthology (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30sierpnia2007

Hearts of Iron Anthology jest (zgodnie z tym co powinien sugerować sam tytuł) zestawem składającym się ze wszystkich tytułów wchodzących w skład tej serii. Znajdujące się tu gry przeniesiono oczywiście w niezmienionej postaci, dodając jednocześnie wszystkie te łatki, które w międzyczasie zostały wydane. Seria Hearts of Iron stanowiła bezpośrednie rozwinięcie bardzo zbliżonego Europa Universalis. Mamy więc do czynienia z wyjątkowo skomplikowanymi strategiami. Podstawowa różnica dotyczy prezentowanej tematyki. Gry z serii Europa Universalis koncentrowały się zazwyczaj na wydarzeniach z lat 1400-1800. W przypadku Hearts of Iron mamy do czynienia z II Wojną Światową oraz hipotetycznymi konfliktami, które mogłyby rozpocząć się w tym czasie. Za przygotowanie opisywanej antologii odpowiedzialne jest studio Paradox Interactive, znane również dzięki takim grom jak Diplomacy, czy Crusader Kings.

Dwie pierwsze części Hearts of Iron stanowią najbardziej atrakcyjny składnik opisywanego programu. Oba te programy są do siebie bardzo podobne, choć w drugiej części wprowadzono szereg bardzo istotnych innowacji. Zmiany objęły zarówno interfejs użytkownika, jak i na przykład opcje dyplomatyczne, pozwalające w jeszcze większym stopniu oddziaływać do inne pańśtwa. Ponadto rozszerzono liczbę możliwych do pokierowania nacji (do około 130 krajów). Działania prowadzone są na terenie całej kuli ziemskiej. Gracze mogą wybierać zarówno pomiędzy pełnoprawnymi kampaniami, jak i pojedynczymi scenariuszami, bardzo często o fikcyjnym podłożu. W obu grach zastosowano bardzo klasyczny, dwuwymiarowy widok na mapę, przypominający wspomnianą już wyżej serię Europa Universalis.

Kolejnym tytułem wchodzącym w skład opisywanego zestawu jest Hearts of Iron 2: Doomsday, czyli samodzielny dodatek do drugiej części serii. Jedną z najważniejszych opcji zawartych w Doomsday jest wydłużenie czasu zmagań. Gra nie kończy się już w okolicach 1946 roku. Działania możemy prowadzić aż do 1953 roku. W rozszerzeniu zawarto także alternatywny scenariusz zakończenia II Wojny Światowej. Pewnych usprawnień doczekały się też opcje powiązane z mechaniką gry. Rozbudowano między innymi drzewko technologiczne.

Ostatnim produktem wchodzącym w skład antologii jest booster pack do gry Doomsday, zatytułowany Armageddon. Możemy tu wybierać pomiędzy dwoma fikcyjnymi scenariuszami. Rozszerzenie to poprzednio rozprowadzane było wyłącznie w formie elektronicznej, oczywiście po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 6.9 / 10 na podstawie 35 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hearts of Iron Anthology

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hearts of Iron Anthology

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1.2 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 4 MB (Riva 128 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows 98 SE/2000/XP

Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II
Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II

wiadomość15 września 2010

Szwedzi z Paradox Interactive od pewnego czasu mają w zwyczaju nagradzać najlepsze zespoły moderskie oferując im szanse opracowania komercyjnych produkcji. Do grupy takich projektów już wkrótce dołączą korzystające z silnika Hearts of Iron II gry Iron Cross oraz Darkest Hour.

Zapowiedziano trzecią część Hearts of Iron

wiadomość20 sierpnia 2008

Jedna z najlepszych gier strategicznych podejmujących tematykę II Wojny Światowej, Hearts of Iron, doczeka się trzeciej części. Wiadomość tę przekazali przedstawiciele firmy Paradox Interactive na odbywających się właśnie targach Games Convention.

Zapowiedziano antologię Hearts of Iron

wiadomość20 czerwca 2007

Fanów gier spod znaku Hearts of Iron zapewne zainteresuje informacja, że Paradox Interactive przygotowuje antologię owych strategi turowych. W skład Hearts of Iron Anthology wejdzie Hearts of Iron, Hearts of Iron II i Hearts of Iron II: Doomsday oraz booster pack o nazwie Armageddon do ostatniej z wymienionych pozycji.