Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Dragon Ball Z: Kakarot (PC)

Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Game Project Z: Action RPG

RPG akcji adaptujące kultową japońską serię animowaną Dragon Ball Z. Gracz wciela się w wojownika imieniem Goku, eksploruje świat i wypełnia zadania, a przede wszystkim – regularnie toczy widowiskowe starcia z adwersarzami.

RPG | TPP | manga i anime | beat 'em up | Dragon Ball | RPG akcji | jRPG

Okładka Dragon Ball Z: Kakarot (PC)

data premiery gry:

17sty2020

PC PS4 XONE

Dragon Ball Z: Kakarot to gra RPG akcji, oparta na serialu animowanym pod tytułem Dragon Ball Z, który w między innymi w Polsce doczekał się statusu kultowego. Produkcja została opracowana przez studio CyberConnect2, znane z serii Naruto, cyklu jRPG-ów pod tytułem .hack//, a także gry Asura's Wrath.

Fabuła

Dragon Ball Z: Kakarot zabiera nas w podróż do świata wykreowanego na potrzeby serialowego pierwowzoru. Głównym bohaterem tej produkcji jest tytułowy Kakarot, znany lepiej jako Goku – przedstawiciel wojowniczej rasy Saiyan, który wraz z innymi nieustraszonymi herosami broni Ziemi przed wszelkiej maści złoczyńcami. Fani mają okazję nie tylko raz jeszcze prześledzić jego losy, prowadząc go przez najważniejsze wydarzenia znane z telewizyjnej serii, lecz także poznać nieznane dotąd wątki z jego życia, a tym samym – uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania.

Mechanika

W Dragon Ball Z: Kakarot akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja została podzielona na etapy, a na każdym z nich otrzymujemy do dyspozycji rozległe terytorium, które możemy przemierzać na piechotę lub w powietrzu. Każde z nich odzwierciedla przy tym lokację znaną z serialu, a dostęp do kolejnych odblokowujemy w miarę postępów.

Jak przystało na grę opartą na serii Dragon Ball Z, ważną rolę odgrywają tu starcia z przeciwnikami, wśród których prym wiodą będące motorem opowieści pojedynki z bossami. System walki jest zręcznościowy i przywodzi na myśl klasyczne bijatyki. Goku i jego oponenci walczą w zwarciu lub na odległość (wyprowadzając energetyczne ataki), na ziemi i w powietrzu, siejąc dookoła niewyobrażalny chaos.

Warto przy tym pamiętać, że chcąc pokonać danego arcywroga, protagonista musi dysponować siłą na wystarczającym poziomie. Z tego względu w przerwach od walki Goku powinien jak najwięcej trenować oraz jeść (posiłki zapewniają mu rozmaite buffy i permanentne bonusy), a od czasu do czasu również odpocząć od ratowania świata, choćby przy połowie ryb, polowaniu na zwierzęta lub na spotkaniach z najbliższymi. Poza tym należy zaznaczyć, że oprócz misji popychających fabułę do przodu, na wykonanie czekają tu zadania poboczne, które poszerzają naszą wiedzę o świecie gry i perypetiach bohatera.

Kwestie techniczne

Dragon Ball Z: Kakarot posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w przyjemnej dla oka, mangowej stylistyce. Wymianie ciosów towarzyszą rozmaite efekty świetlne, a ponadto otoczenie jest podatne na zniszczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 34 GB

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 507 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 279 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Kakarot

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Ball Z: Kakarot

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD Phenom II X6 1100T 3.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / 3 GB Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 36 GB HDD
 • Windows 7 SP1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Recenzja gry Dragon Ball Z: Kakarot – pięć dni dobrze się bawiłem w przeciętnej grze
Recenzja gry Dragon Ball Z: Kakarot – pięć dni dobrze się bawiłem w przeciętnej grze

Recenzja 22 stycznia 2020, 15:02

Świat ten jest też zwyczajnie pusty. Jeśli w danej chwili nie interesuje nas dalsze rozwijanie głównego wątku fabularnego i chcielibyśmy zająć się czymś innym, wybór aktywności pobocznych okazuje się wyjątkowo skromny – możemy połowić ryby w prostej minigrze bawiącej przez pierwszą minutę, powalczyć z mięsem armatnim, pozbierać trochę śmieci najróżniejszej maści, wykonać kilka misji pobocznych... i tyle.

PC
PS4
XONE