Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4
Okładka Destiny: The Collection (PS4)
OkładkaDestiny: The Collection (PS4)

Destiny: The Collection

Kompletne wydanie osadzonej w realiach science fiction strzelaniny FPS z elementami MMO i RPG, za której powstanie odpowiadają twórcy serii Halo ze studia Bungie Software.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | elementy RPG | pakiet | kooperacja | Role-playing shooter | looter shooter

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Destiny: The Collection Premiera

20wrz2016

PS4 XONE

producent: Bungie wydawca: Activision Blizzard wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Destiny: The Collection to specjalne wydanie gry Destiny przeznaczone na PS4 i XONE. Produkcja zawiera nie tylko „podstawkę”, ale także cztery dodatki – The Dark Below, House of Wolves, The Taken King oraz Rise of Iron. Dodatkowo w pakiecie znajduje się także natychmiastowy wzrost doświadczenia, pozwalający uzyskać w dowolnej chwili 40 level postaci. Co ciekawe, choć produkcja dostępna jest tylko na XOne i PS4, to kupić ją mogli także posiadacze Destiny: The Taken King na Xboksa 360 i PlayStation 3. Wiązało się to jednak z ulepszeniem rzeczonego wydania do The Collection, ale w wersji na nowszą konsolę.

Fabuła

Fabuła Destiny: The Collection na PS4 i XONE rozłożona jest na pięć dużych przygód. Pierwsza to ta opowiadana w podstawowej wersji gry. Produkcja przenosi nas do XXVIII wieku, gdy po tak zwanej „Złotej erze”, czyli czasu dynamicznego rozwoju ludzkości, podczas którego skolonizowaliśmy inne planety, nastąpił ogromny kataklizm. Obca rasa wyniszczyła niemal wszystkie żywe istoty w Układzie Słonecznym, a niedobitki przetrwały na Ziemi, dzięki potężnemu statkowi nazwanemu Podróżnik, należącemu do innych, pokojowo nastawionych istot. Nie oznacza to jednak, że niebezpieczeństwo minęło, a wręcz przeciwnie. Gracze wcielają się w Strażników, czyli osoby obdarzone przez Podróżnika wyjątkowymi mocami, które muszą stawić czoła zagrożeniu.

W The Dark Below trzeba zmierzyć się z rasą obcych Hive, której przedstawiciele zamierzają przywołać boga Crota i wykorzystać go do zniszczenia Podróżnika oraz ludzi. Z kolei dzięki House of Wolves udajemy się na pas asteroid Układu Słonecznego, zwany The Reef, gdzie musimy pomóc Przebudzonym w pokonaniu Upadłych (Fallen). The Taken King kontynuuje wątki zapoczątkowane w The Dark Below, zmuszając nas do stawienia czoła Oryksowi – ojcu Croty. Natomiast w Rise of Iron walczymy u boku Lorda Saladyna, z którym musimy pokonać hordy upadłych mutantów oraz przerażającą plagę, przedostającą się przez zniszczony wielki mur na terenie Starej Rosji.

Mechanika

Destiny: The Collection to pierwszoosobowa strzelanka z elementami gatunku MMO i RPG. Grę można ukończyć samemu, wykonując kolejne zadania w kampanii fabularnej, ale skrzydła rozwija podczas zabawy z innymi osobami. W tym celu deweloperzy ze studia Bungie przygotowali szereg rozmaitych form zabawy. Jedną z podstawowych są misje typu Strike. Łączymy się w nich w niewielkie grupki graczy i wspólnie wykonujemy stawiane przed nami zadania, sprowadzające się zazwyczaj do przebrnięcia przez daną lokację i wykończenia bossa. Oprócz tego możemy bawić się w klasycznych meczach typu każdy na każdego i starciach drużynowych. W grze znajduje się też tryb zwany Supremacy, w którym dwie drużyny liczące po sześć osób walczą ze sobą i zbierają łupy wypadające z ciał wrogów.

Oprócz różnych form zabawy w Destiny: The Collection na PS4 i XONE nie brakuje systemu rozwoju postaci, które osiągając kolejne poziomy doświadczenia stają się coraz silniejsze, otrzymują dostęp do mocniejszych broni i mogą stawić czoła silniejszym wrogom.

Kwestie techniczne

Gra powstała na autorskim silniku studia Bungie, który w przypadku Destiny: The Collection nie doczekał się żadnych widocznych zmian, więc produkcja nie różni się niczym, od tego, co zaprezentowano w podstawowym wydaniu oraz w poszczególnych dodatkach. Mimo wszystko oprawa graficzna trzyma wysoki poziom.

Ostatnia modyfikacja 27 września 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Destiny: The Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
XONE
PS4