Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command: Modern Operations (PC)

Command: Modern Operations PC

Rozbudowana strategia wojenna, będąca kontynuacją uznanego Command: Air/Naval Operations z 2013 roku. Produkcja umożliwia realistyczne odtworzenie licznych konfliktów wojennych, które miały miejsce po II wojnie światowej. Za stworzenie gry odpowiada studio Warfare Sims.

Strategiczne | RTS | współczesne konflikty | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Command: Modern Operations (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

14listopada2019

14listopada2019

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command: Modern Operations to gra strategiczna będąca kontynuacją wydanego w 2013 roku Command: Modern Air/Naval Operations. Produkcja przedstawia różne konflikty wojenne, które miały miejsce na Ziemi od momentu zakończenia drugiej wojny światowej. Podobnie jak poprzednia część, a także wszystkie rozszerzenia do niej, gra została opracowana przez studio Warfare Sims. Wydawcą jest firma Slitherine Ltd.

Mechanika

Command: Modern Operations to gra strategiczna, w której kontrolujemy wojska biorące udział w wojnach toczących się na całym globie. Konflikty są ukazywane na mapie prezentującej kulę ziemską, z jednostkami zaznaczonymi w formie punktów. Mamy możliwość swobodnego przybliżania i oddalania widoku, dzięki czemu możemy prowadzić działania w różnej skali.

W czasie zabawy korzystamy z szerokiego arsenału, a także wsparcia i narzędzi wywiadowczych - m.in. satelitów. Produkcja WarfareSims stawia na realizm - celem jest możliwie jak najwierniejsze odwzorowanie współczesnego pola bitwy. Musimy brać pod uwagę różnego rodzaju czynniki wynikające z geografii oraz klimatu panującego w strefie działań wojennych. Rozgrywkę ułatwia możliwość częściowego zautomatyzowania niektórych decyzji i aspektów (w tym np. delegowania obowiązków oficerom kontrolowanym przez komputer).

W czasie właściwych starć gracz musi wykazać się zmysłem taktycznym i znajomością zarówno przeciwnika, jak i realiów konfliktu. Przeciwnicy używają przeróżnych taktyk i by osiągnąć sukces, musimy być w stanie przewidzieć ich zachowanie.

W Command: Modern Operations dokonano licznych zmian i usprawnień względem pierwszej części cyklu. Otrzymaliśmy m.in. możliwość dostosowywania formacji samolotów (poprawiono też model lotu i sztuczną inteligencję myśliwców) oraz sposobu poruszania się patroli. Dodano też realistyczny system komunikacji pomiędzy łodziami podwodnymi i usprawniono radar. Modern Operations oferuje również usprawnioną mechanikę odwzorowującą wpływ rodzaju terenu na prędkość poruszania się, widoczność oraz wrażliwość jednostek naziemnych.

Tryby gry

W Command: Modern Operations możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawę rozgrywki stanowią przygotowane przez twórców scenariusze. Dostępny jest także nowy tryb Quick Battle Generator, który pozwala na wzięcie udziału w bitwie wygenerowanej losowo w oparciu o zestaw parametrów.

Podobnie jak pierwsza część, gra oferuje także rozbudowany edytor, umożliwiający tworzenie własnych scenariuszy oraz modyfikowanie istniejących.

Kwestie techniczne

Command: Modern Operations prezentuje się podobnie do poprzedniej części serii. Na oprawę składają się przede wszystkim trójwymiarowa mapa w postaci kuli ziemskiej oraz różnorakie ekrany statystyk. Całość nie jest zbyt zaawansowana technologicznie, ale spełnia swoje podstawowe zadanie - przekazuje graczom informacje potrzebne do podejmowania decyzji. Silnik gry został poprawiony w celu wyeliminowania spadków płynności animacji w czasie zabawy. Poprawiono także interfejs użytkownika, który jest teraz bardziej czytelny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 289,99 PLN

Gry podobne do Command: Modern Operations

Wymagania wiekowe Command: Modern Operations

12+

Wymagania sprzętowe Command: Modern Operations

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB GeForce 6200 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Quad Core
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/10